I liga mężczyzn grupa B. Cenna wygrana Ostrovii

Ostrovia Ostrów Wlkp. wygrała ze Śląskiem Wrocław 31:27 i plasuje się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. W ścisłej czołówce są cztery drużyny, które wciąż mają szanse na zwycięstwo w lidze.

Michał Gałęzewski
zawodnicy Ostrovii Facebook / Ostrovia Ostrów Wlkp. / Na zdjęciu: zawodnicy Ostrovii
W tym sezonie grupa B I ligi mężczyzn jest niezwykle wyrównana. Dwa zespoły bezpośrednio zaangażowane w zwycięstwo zmierzyły się w Ostrowie Wielkopolskim. Już w 12. minucie gospodarze prowadzili 8:3, jednak goście w ciągu 8 minut zdołali wyrównać. Pod koniec I połowy Ostrovia zdołała wyjść na pięciobramkowe prowadzenie i do końca trzymała wynik, zwyciężając ostatecznie 31:27.

Zwyciężały też dwa inne zespoły ze ścisłej czołówki. Problemów ze zwycięstwem w Lesznie nie miała Siódemka Miedź Legnica, która zwyciężyła 36:19, natomiast w derbach województwa lubuskiego po wyrównanej pierwszej połowie w drugiej swoją dominację potwierdzili szczypiorniści z Gorzowa Wielkopolskiego.

W Grodkowie miejscowy Olimp został wyraźnie zdominowany przez WKS Grunwald Poznań, który zwyciężył 32:22. Dużo bardziej wyrównane spotkanie było w Kątach Wrocławskich. Miejscowy GOKiS mógł wygrać, jednak w ostatniej minucie karnego nie wykorzystał Jakub Ryba. Po 60 minutach było 21:21, w serii karnych lepsi okazali się goście ze Szczypiorniaka Gorzyce Wielkie.