PGNiG Superliga. Zwycięska passa przerwana. Chrobrym Głogów postawił się Azotom Puławy

Azoty Puławy wygrały z Chrobrym Głogów 32:27 w meczu 20. kolejki PGNiG Superligi. Tym samym ekipa z Lubelszczyzny przerwała serię trzech zwycięstw z rzędu głogowian.

Daniel Kordulski
akcja z meczu Azoty - Piotrkowianin Materiały prasowe / KS Azoty Puławy / Na zdjęciu: akcja z meczu Azoty - Piotrkowianin
Na początku spotkanie było dosyć wyrównane. Azoty starały się grać bardzo szybko, co nie zawsze dobrze się kończyło, ale mimo wszystko pozwalało utrzymywać kilka bramek przewagi. Ciężar gry w ataku często brał na siebie Michał Jurecki i robił to dosyć skutecznie. Nie miał za to udanego początku Dawid Dawydzik, który miał problemy ze skutecznością, bądź złapaniem dogranej piłki. W drużynie Chrobrego wyróżnić trzeba Rafała Stacherę za dwa obronione rzuty karne. Jego koledzy zbyt często mylili się w ofensywie, by zbliżyć się do gospodarzy.

W 18. minucie udział w meczu zakończył z czerwoną kartką Maciej Marszałek. Nie zdeprymowało to zbytnio drużyny gości, bo wciąż trzymali się kilka trafień za Azotami. W rolę egzekutora w Chrobrym wcielił się wtedy Tomasz Klinger. Nieźle na obrocie spisywał się Adam Babicz. Kolejne udane interwencje notował Stachera. To wszystko plus ewidentny przestój w grze puławian spowodowało, że po trzydziestu minutach na tablicy wyników widniał remis 15:15.

Tuż po wznowieniu gry gospodarze szybko rzucili cztery bramki z rzędu. Głogowianie szybko stracili więc mozolnie wypracowany remis. Co prawda w szeregi podopiecznych Roberta Lisa znowu wdarło się trochę niedokładności, ale goście nie potrafili w pełni tego wykorzystać. W Azotach od początku drugiej połowy bramki jak na zawołanie zdobywał Rafał Przybylski. Przewaga miejscowych wciąż oscylowała wokół trzech, czterech bramek. Obie ekipy popełniały w tym okresie sporo błędów. Gra nie mogła się podobać.

W 50. minucie Azoty prowadziły 27:22 i trener gości Witalij Nat poprosił o czas, wiedząc, że to ostatni moment na odwrócenie losów spotkania. Zryw jego drużyny jednak nie nastąpił, trwała wymiana bramka za bramkę. Puławianie nie dali już sobie odebrać kompletu punktów.

KS Azoty Puławy - Chrobry Głogów 32:27 (15:15)

Azoty: Bogdanow, Zembrzycki - Akimenko 3/1, Kowalczyk 3, Łangowski 2, Przybylski 8, Dawydzik 1, Gumiński 2/1, Rogulski 3, Jurecki 9, Podsiadło, Jarosiewicz 1