PGNiG Superliga Kobiet. KPR Gminy Kobierzyce wciąż na kursie po srebro

Zgodnie z oczekiwaniami, walczący o medale KPR Gminy Kobierzyce pokonał w Chorzowie miejscowy KPR Ruch 40:29. Drużyna prowadzona przez Edytę Majdzińską, w obu połowach zdobyłą po 20 bramek.

Michał Gałęzewski
zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce Materiały prasowe / Michał Ciechanowicz / KPR Gminy Kobierzyce / Na zdjęciu: zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce
Szczypiornistki KPR-u Gminy Kobierzyce w tym sezonie walczą o srebrne medale mistrzostw Polski z MKS-em Perłą Lublin. Zespół z Dolnego Śląska bardzo dobrze rozpoczął mecz w Chorzowie. Już w 6. minucie kobierzyczanki prowadziły 6:2 i o czas poprosił trener Ruchu Chorzów.

Nie przyniosło to jednak oczekiwanego skutku, gdyż faworytki niedzielnego spotkania tylko podwyższały przewagę. Gdy w 19. minucie trafiła Małgorzata Buklarewicz, na tablicy wyników widniał już rezultat 16:7 dla przyjezdnych. Przed przerwą Ruch zdołał nieco odrobić straty, jednak i tak na drugą połowę obie drużyny schodziły przy siedmiobramkowej różnicy.

Po zmianie stron KPR Gminy Kobierzyce podwyższył przewagę do dziewięciu bramek i stało się jasne, że chorzowianki będą miały olbrzymi problem, by uratować wynik spotkania. Ślązaczki próbowały jeszcze odwrócić mecz, jednak tego dnia były bezradne.

KPR Gminy Kobierzyce zdołał jeszcze powiększyć przewagę, która na cztery minuty przed końcem spotkania wynosiła już czternaście bramek różnicy! Co prawda w ostatnich minutach chorzowianki rzuciły trzy bramki z rzędu, jednak w końcowym rozrachunku niewiele im to dało. KPR Gminy Kobierzyce wygrał 40:29 i ma punkt straty do drugiego miejsca, jednak zespół Edyty Majdzińskiej rozegrał mecz mniej niż MKS Perła Lublin.

KPR Ruch Chorzów - KPR Gminy Kobierzyce 29:40 (13:20)

KPR Ruch: Chojnacka, K.Gryczewska - Jasinowska 6, Wilczek 5, Lipok 4, Sójka 3, Polańska 3, Jaroszewska 2, Grabińska 2, Kolonko 2, Stokowiec 2 oraz Nimsz, M.Gryczewska, Doktorczyk, Kiel.