PGNiG Superliga. Kontynuacja polityki. W Kaliszu szukają wzmocnień

Co najmniej na trzech pozycjach może dojść do zmian w Enerdze MKS-ie Kalisz. Poszukiwany jest zwłaszcza lewoskrzydłowy i zmiennik dla Marka Szpery.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Energa MKS Kalisz WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Energa MKS Kalisz
Dotychczasowa koncepcja nie ulegnie zmianie, w Kaliszu będą występować tylko Polacy, co trochę zawęża kręgi poszukiwań. Zwłaszcza na prawym rozegraniu, w Polsce coraz trudniej o klasowego mańkuta. Marek Szpera jest w ostatnich miesiącach mocno eksploatowany, a nastoletni Gracjan Wróbel dopiero uczy się PGNiG Superligi. Młodzian prawdopodobnie będzie ogrywać się w I lidze i spędzi sezon na wypożyczeniu w macierzystej Ostrovii.

Z Energi MKS-u Kalisz ma też odejść wieloletni obrońca Krzysztof Misiejuk. Trener Tomasz Strząbała przyznawał w rozmowie z WP SportoweFakty, że poszukuje obrotowego, który jest w stanie pomóc w obronie i ataku. Kandydatem na tę pozycję był Ryszard Landzwojczak z MMTS-u Kwidzyn, ale prawdopodobnie zostanie na Pomorzu. Nieoficjalnie wiadomo, że swoją umowę przedłużył natomiast jeden z liderów ataku, Piotr Krępa.

O ile na tych dwóch pozycjach Energa MKS ma już pierwszoplanowe postacie, o tyle na lewym skrzydle panuje posucha. Jedynym nominalnym graczem jest Michał Czerwiński, który przez cały sezon uzbierał raptem cztery gole i nie zostanie w Kaliszu. W jego rolę wciela się Konrad Pilitowski, od nowych rozgrywek przewidziany na swoją naturalną pozycję środkowego. Mówi się, że miejsce na lewym skrzydle może zająć łączony z Energą MKS-em Miłosz Bekisz z Chrobrego Głogów.

Na tym prawdopodobnie nie koniec, bo do odejścia szykuje się też grający mało środkowy Kamil Adamski.

ZOBACZ:
Kolejny powrót do Płocka?
Chrobry pnie się w tabeli

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: to nie fotomontaż! Niesamowity popis gwiazdy NBA
Która pozycja najbardziej potrzebuje wzmocnień w Kaliszu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×