Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

W ZPRP bez zmian. Prezes wybrany

Nie mogło być inaczej. Henryk Szczepański, jedyny kandydat do stanowiska prezesa ZPRP, został wybrany na następcę Andrzeja Kraśnickiego.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Henryk Szczepański Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu: Henryk Szczepański
Jak informuje ZPRP, decyzja zapadła jednogłośnie. Z drugiej strony właściwie nie mogło być inaczej, skoro Henryk Szczepański był jedynym kandydatem. Nowy prezes został wybrany na czteroletnią kadencję.

Odkąd w lutym 2021 roku rezygnację złożył dotychczasowy prezes Andrzej Kraśnicki, Szczepański pełnił funkcję tymczasowego prezesa. Od lat przewidywano, że awansuje w hierarchii, wcześniej był wiceprezesem i dyrektorem biura ZPRP. W związku pracuje od 2010 roku. Szczepański do 1999 roku był sędzią międzynarodowym, a po zakończeniu kariery przez 13 lat szefem Kolegium Sędziów.

W Zarządzie Związku Piłki Ręcznej pojawiły się nowe nazwiska jak byli reprezentanci Polski Sławomir Szmal i Rafał Kuptel (nowy przewodniczący Rady Trenerów). Poza nimi w składzie zarządu dotychczasowy wiceprezes Bogdan Sojkin, Robert Majdziński, Grzegorz Gutkowski, Stanisław Hojda, Marcin Kobylarz, Przemysław Mańkowski, Andrzej Mądrala, Dariusz Męczykowski, Katarzyna Polak, Marcin Zubek, Michał Spieszny.

Dotychczasowy szef związku Andrzej Kraśnicki otrzymał tytuł honorowego prezesa ZPRP.

ZOBACZ:
Po latach powrót do PGNiG Superligi
Liderzy zostają w Stali

ZOBACZ WIDEO: Pechowy sezon polskiej olimpijki. "Treningi kończyły się płaczem"


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Czy uważasz, że ZPRP potrzebuje większych zmian?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
 • kck Zgłoś komentarz
  I co to wszystko zmienia? O jakość działań PZPR świadczy poziom szkolenia młodzieży w Polsce, niby dzieciaki ćwiczą w tzw. OSPR, które mają ich przygotowywać do SMS albo pomóc im w
  Czytaj całość
  rozwijaniu swoich umiejętności później w klubach, na tym ma skorzystać reprezentacja i SL. A tak wygląda rzeczywistość. Nasi juniorzy obecnie przygotowują się do ME do lat 19 (2 kategorii), obejrzałem sobie ostatnio trochę meczów w MPJ, MPJM, MPM i poziom zwyczajnie był słaby, pomimo faktu, że grali też zawodnicy z SMS-ów. OK, Krawczyk rozstawiał swoich rówieśników po kątach, grał w swojej własnej lidze, ale tego można się było spodziewać skoro gra w SL w wieku 17 lat. Jeśli w danym roczniku nie będziemy mieć 1-2 dużych talentów to nic nie ruszy do przodu a tylko wyniki reprezentacji mogą pchać dyscyplinę do przodu a nie jakieś wybory w PZPR. Na dzień dzisiejszy nie widać aby reforma szkolenia młodzieży dała na teraz pozytywne efekty. A co jeśli okaże się że OSPR-y się nie sprawdziły, to co będziemy zaczynać od początku. Przykład Krawczyka pokazuje, że bez dobrego szkolenia w klubach SL i modelowego wprowadzania ich do seniorów nie będziemy mieli zawodników na poziomie międzynarodowym w przyszłości. Kompletną ignorancją jest twierdzenie, że PSG to tylko katarskie pieniądze za które można kupić wszystko i nic poza tym. PSG ma świetnych trenerów od młodzieży nie przypadkiem jest, że mają z kogo korzystać, niech za przykład posłużą takie nazwiska jak: Nahi, Konkoud, Ntanzi, Clay i in. Oni będą z tego korzystać, bo to jest pomysł na klub Omeyera oraz obcięcie budżetu do 8 mln euro się do tego przyłożyło. SMS to nie jest rozwiązanie, skoro zawodnik po SMS ma 19 lat i doświadczenie zebrane tylko w I lidze. Różnica poziomów między SL a I ligą jest kolosalna, co widać na przykładzie Olejniczaka, ma szczęście, że gra w zespole, który pozwala mu popełniać błędy w meczu jak np. z Gwardią, Głogowem itd. natomiast inni młodzi zawodnicy tego nie mają takiego komfortu i spędzają na boisku niewiele minut. Gwoli sprawiedliwości Michał stracił 2-3 lata przez grę w SMS a to na poziomie juniorskim bardzo dużo. Nawet jak się porówna Morytę z A. Gomesem to widać, że ten drugi poszedł dalej gdyż nie grał w ogonie Asobal, ale od razu grał z najlepszymi i zdobył większe doświadczenie. A kluby w Polsce co robią w kwestiach szkolenia młodzieży? Tną koszty poprzez outsourcing.
  • Czarcik Zgłoś komentarz
   @Petrochemia: Czarcik miał w niedzielę ciekawsze rzeczy do robienia niż siedzieć z nosem w SF. Ale dzięki że się martwisz :).
   • WISŁA1947 Zgłoś komentarz
    Oczywiste że powinni Servasa dołączyć do zarządu, ma chłop blisko , z Ursynowa na Puławską 200 jest rzut kamieniem. Poza tym -znany z prawdomówności Servas wprowadziłby nową
    Czytaj całość
    jakość do skostniałego związku, etyka i wartości na pierwszym miejscu! #prezesmem
    • Złoty Bogdan Zgłoś komentarz
     Ciekawe komu teraz będzie sprzyjał związek? Dalej będzie "dumą Kielc"? :)
     • Petrochemia Zgłoś komentarz
      A gdzie Czarcik, kck czy Maribor?
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×