W ZPRP bez zmian. Prezes wybrany

Nie mogło być inaczej. Henryk Szczepański, jedyny kandydat do stanowiska prezesa ZPRP, został wybrany na następcę Andrzeja Kraśnickiego.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Henryk Szczepański Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu: Henryk Szczepański
Jak informuje ZPRP, decyzja zapadła jednogłośnie. Z drugiej strony właściwie nie mogło być inaczej, skoro Henryk Szczepański był jedynym kandydatem. Nowy prezes został wybrany na czteroletnią kadencję.

Odkąd w lutym 2021 roku rezygnację złożył dotychczasowy prezes Andrzej Kraśnicki, Szczepański pełnił funkcję tymczasowego prezesa. Od lat przewidywano, że awansuje w hierarchii, wcześniej był wiceprezesem i dyrektorem biura ZPRP. W związku pracuje od 2010 roku. Szczepański do 1999 roku był sędzią międzynarodowym, a po zakończeniu kariery przez 13 lat szefem Kolegium Sędziów.

W Zarządzie Związku Piłki Ręcznej pojawiły się nowe nazwiska jak byli reprezentanci Polski Sławomir Szmal i Rafał Kuptel (nowy przewodniczący Rady Trenerów). Poza nimi w składzie zarządu dotychczasowy wiceprezes Bogdan Sojkin, Robert Majdziński, Grzegorz Gutkowski, Stanisław Hojda, Marcin Kobylarz, Przemysław Mańkowski, Andrzej Mądrala, Dariusz Męczykowski, Katarzyna Polak, Marcin Zubek, Michał Spieszny.

Dotychczasowy szef związku Andrzej Kraśnicki otrzymał tytuł honorowego prezesa ZPRP.

ZOBACZ:
Po latach powrót do PGNiG Superligi
Liderzy zostają w Stali

ZOBACZ WIDEO: Pechowy sezon polskiej olimpijki. "Treningi kończyły się płaczem"
Czy uważasz, że ZPRP potrzebuje większych zmian?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×