W Ostrowie budują skład na awans. Kolejny transfer z Superligi

Był łączony z MMTS-em Kwidzyn, ale ostatecznie zostanie w rodzinnych okolicach. Kamil Adamski przeniesie się z Kalisza do Ostrowa Wielkopolskiego.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
 Kamil Adamski WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Kamil Adamski
Od kilku miesięcy było jasne, że dla Kamila Adamskiego braknie miejsca w składzie zespołu trenera Tomasza Strząbały. Środkowy Energi MKS-u Kalisz rozglądał się za nowym klubem, był jednym z celów transferowych MMTS-u Kwidzyn, ale po zawirowaniach finansowych w klubie z Pomorza temat jego pozyskania znacznie ucichł. O gracza starała się też Ostrovia Ostrów Wielkopolski, która poszukiwała wzmocnień przed walką o zwycięstwo w I lidze.

Adamski po 13 latach, w tym dziewięciu w zespole seniorów, zamieni koszulkę MKS-u na trykot Ostrovii. Pierwszoligowiec pozyskał drugiego zawodnika z Superligi, kilka dni temu ogłoszono podpisanie kontraktu z utalentowanym bramkarzem Gwardii Opole Dawidem Balcerkiem. Ostrovia rozmawiała też z niedawnym obrońcą Energi MKS-u Krzysztofem Misiejukiem, ale obrotowy wybrał wyjazd do Niemiec.

Skład ostrowian przedstawia się obiecująco jak na warunki pierwszej ligi. W zespole zostaną wszyscy dotychczasowi liderzy jak Patryk Foluszny, Mateusz Wojciechowski, Jakub Przybylski czy Patryk Marciniak. Pozyskano też uznanych pierwszoligowców Artura Klopstega, Bartosza Smolinskiego i niedawnego kołowego MMTS-u Kwidzyn Filipa Wadowskiego. Prezes Jakub Kaszuba rozgląda się jeszcze za zawodnikiem do roli podstawowego obrońcy.

ZOBACZ:
Łomża Vive w grupie śmierci
Duże zmiany w Veszprem

ZOBACZ WIDEO: Maja Włoszczowska gotowa na walkę w Tokio. "Trasa będzie bardzo ciężka"
Czy Ostrovia wygra rozgrywki I ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×