Dobili do czterdziestki. Puławianie potwierdzili wysokie ambicje

Chrobry Głogów tylko w trakcie I połowy potrafił być równorzędnym rywalem dla puławian. Azoty jeszcze przed przerwą wyszli na pięciobramkowe prowadzenie, by ostatecznie wygrać 40:28.

Michał Gałęzewski
 zawodnicy KS Azoty Puławy Materiały prasowe / PGNiG Superliga / KS Azoty Puławy / Na zdjęciu: zawodnicy KS Azoty Puławy
Spotkanie w Puławach od samego początku było wyrównane. Żaden z zespołów nie potrafił zdobywać powyżej dwóch bramek z rzędu. W zespole gości aktywny w ataku był Wojciech Matuszak i po jego bramce w 19. minucie goście prowadzili 12:11. Z pewnością faworyci inaczej wyobrażali sobie początek tego meczu.

Sygnały do ataków dali Łukasz Rogulski i Andrij Akimienko, i do przerwy na boisku istniała praktycznie tylko jedna drużyna - KS Azoty Puławy. Gospodarze sobotniego meczu zdobyli cztery ostatnie bramki przed przerwą i wynik ustalił Boris Zivković. Puławianie prowadzili 20:15.

Na początku drugiej części spotkania gospodarze powiększali swoją przewagę. W ciągu pierwszych siedmiu minut po przerwie, ekipa z województwa lubelskiego rzuciła aż siedem bramek tracąc zaledwie jedną i gdyż trafił Aleksander Baczko, było już 27:16!

W tym spotkaniu z bardzo dobrą, 50-procentową skutecznością bronił Mateusz Zembrzycki, który potrafił zniechęcić rywali do gry. Gospodarze powiększali konsekwentnie swoją przewagę. Szybko przekroczyli liczbę 30 bramek i dążyli do tego, by dobić do "czterdziestki".

Przed końcem spotkania przewaga gospodarzy nieco stopniała, jednak za sprawą Dawida  Fedeńczaka, który zdobył bramki numer 39 i 40, gospodarze wygrali ostatecznie 40:28. Najwięcej, bo aż 9 bramek na 9 prób zdobył tego dnia Andrij Akimienko. Po tym zwycięstwie Azoty podobnie jak dwa inne zespoły mają po 9 punktów, Chrobry pozostaje z 4 "oczkami".

KS Azoty Puławy - Chrobry Głogów 40:28 (20:15)

KS Azoty: Bogdanow (4/16 - 25%), Zembrzycki (10/20 - 50%), Borucki (2/8 - 25%) - Akimienko 9, Rogulski 5, Podsiadło 4, Gumiński 4, Zivković 3, Fedeńczak 3, Jarosiewicz 3, Baczko 2, Dawydzik 2, Jurecki 2, Kowalczyk 1 oraz Łangowski.