Norwegowie budują gwiazdozbiór. Nowa potęga coraz bliżej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dean Mouhtaropoulos/ / Na zdjęciu: Magnus Gullerud
Getty Images / Dean Mouhtaropoulos/ / Na zdjęciu: Magnus Gullerud
zdjęcie autora artykułu

Już nie tylko Sander Sagosen, ale ponoć także kolejni gracze z Bundesligi zgodzili się dołączyć do norweskiego Kolstad, które buduje skład na podbój Ligi Mistrzów.

W Kilonii chyba już wiedzą, że nie mają co liczyć na Sandera Sagosena. Lider reprezentacji Norwegii prawdopodobnie nie przedłuży kontraktu z THW i w 2023 roku wróci w dobrze znane strony, do Trondheim, gdzie ruszał do wielkiej kariery.

Na tym nie koniec, według handball.leaks, do Kolstad Handball trafią też inni podstawowi reprezentanci Norwegii. Chodzi o obrotowego Magdeburga Magnusa Gulleruda i prawego rozgrywającego Flensburga Magnusa Abelvika Roeda. Gdyby ta dwójka w 2023 roku przeniosła się do Kolstad, to zespół z Trondheim stałby się głównym kandydatem do tytułu w Norwegii, a w dalszej perspektywie do udziału w Lidze Mistrzów.

W gronie kandydatów do występów w Kolstad wymieniany jest też prawoskrzydłowy Łomży Vive Kielce Sigvaldi Gudjonsson, którego po sezonie 2021/22 zastąpi Benoit Kounkoud. Z klubem z Trondheim łączy się też m.in. podstawowego bramkarza reprezentacji Norwegii Torbjorna Bergeruda.

Smakiem obejdzie się natomiast Aalborg Handbold. Finaliści Ligi Mistrzów nie skusili Madsa Mensaha Larsena, duński rozgrywający przedłużył kontrakt z Flensburgiem do 2024 roku.

ZOBACZ: Łomża Vive na fali Mieszkow ciągle dołuje

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kuriozalny gol na Ukrainie. Jak to wpadło?!

Źródło artykułu: