Zmiany w europejskich rankingach. Polska wciąż trzyma się mocno

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Łomża VIVE Kielce
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Łomża VIVE Kielce
zdjęcie autora artykułu

Wprawdzie PGNiG Superliga spadła w rankingu, ale Polska nadal będzie miała swojego przedstawiciela w europejskiej elicie.

EHF ogłosiła ranking krajów na sezon 2022/23, który będzie podstawą do podziału miejsc w europejskich pucharach. Polska nadal będzie miała przedstawiciela w Lidze Mistrzów, do tego trzy zespoły zagrają w Lidze Europejskiej. PGNiG Superliga spadła jednak w rankingu o jedną pozycję, za Macedonię, obecnie jest notowana na siódmym miejscu w Europie. Podstawą do zestawienia były wyniki w pucharach z trzech ostatnich sezonów.

Na czele bez zmian, najlepsza niemiecka Bundesliga. Francję przeskoczyła Hiszpania i zyskała dodatkowe miejsce w Lidze Europejskiej. Poza tym istotna zmiana pod koniec pierwszej dziesiątki. Na dziewiątym miejscu Rumunia, która wyprzedziła Chorwację, dzięki czemu zyskała miejsce w Lidze Mistrzów.

Żeńska PGNiG Superliga awansowała o jedną pozycję, ale nadal ma sporą stratę do miejsc gwarantujących udział w Lidze Mistrzyń. Obecnie Polska jest dwunasta w Europie i może wystawić dwa zespoły w Lidze Europejskiej i Pucharze EHF. Na czele rankingu Węgry.

Ranking mężczyzn: 1. Niemcy 2. Hiszpania 3. Francja 4. Węgry 5. Dania 6. Macedonia 7. Polska 8. Portugalia 9. Rumunia 10. Chorwacja

Ranking kobiet: 1. Węgry 2. Francja 3. Rosja 4. Dania 5. Norwegia 6. Rumunia 7. Czarnogóra 8. Chorwacja 9. Niemcy 10. Słowenia

ZOBACZ: Fatalna połowa Zagłębia w Opolu Testy kandydatów do reprezentacji

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Co za gol w Polsce! Można oglądać godzinami

Źródło artykułu: