Fatalna połowa Zagłębia w Opolu. 30 minut do zapomnienia

Męczarnie w ataku i mnóstwo niedokładności. Zagłębie Lubin zawiodło w pierwszej połowie w Opolu i nie zdołało dogonić Gwardii.

Marcin Górczyński
zawodnicy KPR Gwardii Opole Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: zawodnicy KPR Gwardii Opole
Miedziowi sami ukręcili na siebie bat, popełniając sporo błędów przed przerwą. Kiepsko wyglądali w ataku i podawali rękę rywalom z Opola. Gwardia nie grała nadzwyczajnie, ale była po prostu skuteczniejsza niż Zagłębie. Przemysław Zadura i Wiktor Kawka w swoim stylu trafiali z daleka, Patryk Mauer był prawie tak samo skuteczny jak tydzień wcześniej w Tarnowie, w bramce nie zawodził Jakub Ałaj. To wystarczyło do wysokiego prowadzenia 16:9.

Pierwsza połowa ustawiła mecz i nawet niezłe momenty Zagłębia nie odmieniły ogólnego obrazu, cały czas to opolanie prowadzili. Mieli słabsze chwile, gdy pozwolili zbliżyć się na trzy bramki, po czerwonej kartce stracili wracającego do gry Adama Malchera, ale niedługo później Kawka i Maciej Zarzycki wyrwali kolegów z letargu.

Po przespanych 30 minutach Miedziowi wyglądali o klasę lepiej. Marek Bartosik, w przeciwieństwie do Marcina Schodowskiego, zaczął odbijać piłki, Stanisław Gębala i Jakub Moryń próbowali podkręcić tempo w ataku, ale straty były zbyt duże. Gwardziści jeszcze przez chwilę czuli się niepewnie (29:27), mieli jednak w składzie Zarzyckiego, który przypieczętował sukces.

KPR Gwardia Opole - Zagłębie Lubin 30:27 (16:9)

Gwardia: Ałaj (12/34 - 35 proc.), Malcher (1/6 - 17 proc.) - Mauer 8/4, Zarzycki 6, Kawka 4, Zadura 3, Fabianowicz 2, Jankowski 2, Kowalski 2, Morawski 1, Milewski 1, Kucharzyk, Klimków, Scisłowicz, Bączek