W Kaliszu było na co popatrzeć. Udany debiut Pawła Nocha

Kaliszanie już bez trenera Tomasza Strząbały, ale nadal dobrze dysponowani. Energa MKS pokonała 30:28 Zagłębie Lubin. Emocji nie brakowało.

Marcin Górczyński
zawodnicy Energi MKS-u Kalisz Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: zawodnicy Energi MKS-u Kalisz
To był trudny czas w Kaliszu, niedawno zapadła decyzja, że trener Tomasz Strząbała z powodów zdrowotnych nie będzie stanie dalej prowadzić zespołu. Wracający do Superligi (po czterech latach) Paweł Noch w trybie ekspresowym zaczął przygotowania do spotkania z Zagłębiem Lubin. Wyszło całkiem nieźle, chociaż Miedziowi mieli swoje szanse.

W Kaliszu działo się dużo, o wyniku zadecydowały głównie pojedyncze akcje i obrony. Lubinianom czkawką odbiła się niemal 10-minutowa niemoc, kiedy obijali Mikołaja Krekorę albo Łukasza Zakretę (dokładniej Marcel Sroczyk z karnego). MKS wypracował cztery bramki przewagi dzięki rozgrywającym, trafiającym z dystansu. Wydawało się, że będzie po emocjach, ale Zagłębie podniosło się po kiepskim fragmencie. Marek Bartosik najpierw zatrzymał karnego, potem dwa razy w jednej akcji Bartłomieja Tomczaka i Kamila Pedryca. Marek Marciniak pognał do przodu i nawet zmniejszył stratę do jednej bramki na pięć minut przed końcem.

Miedziowi mogą czuć nawet niedosyt, bo mieli nawet w rękach piłkę na remis. W odpowiedzi uaktywnił się będący trochę w cieniu rozgrywających Piotr Krępa, piorunujące wejście zaliczył Konrad Pilitowski i nawet kara dla Roberta Kamyszka nie przeszkodziła w odniesieniu zwycięstwa.

Po drodze przytrafiło się kilka zakrętów. Dobrą pierwszą połowę rozegrał Marcin Schodowski, urywał się Roman Czyczykało. Ukrainiec przyczynił się też do wyrzucenia z boiska Mateusza Kusa, znaczną część drugiej połowy kaliszanie radzili sobie bez podstawowego obrońcy. Kaliska defensywa nie funkcjonowała bez niego tak jak zazwyczaj, ale bramkarze MKS-u włączyli się do gry akurat wtedy, kiedy byli najbardziej potrzebni.

Energa MKS Kalisz - Zagłębie Lubin 30:28 (13:13)

Energa MKS: Zakreta (3/10 - 30 proc.), Krekora (10/31 - 32 proc.) - Adamski 8, Tomczak 4/2, Kamyszek 4, Szpera 3, Krępa 3, Makowiejew 3, Pilitowski 2, Pedryc 1, Drej 1, Bekisz 1, Góralski, Kus
Kary: 8 min. (Kamyszek, Makowiejew, Bekisz, Kus)
Karne: 2/3

Zagłębie: Schodowski (7/29 - 24 proc.), Bartosik (5/12 - 42 proc.) - Czyczykało 5, Bogacz 4/2, Marciniak 4, Adamski 3, Moryń 3, Stankiewicz 3, Gębala 3, Hajnos 2/1, Sroczyk 2/2, Drozdalski, Bekisz, Iskra, Pietruszko