MŚ 2021. Sąsiadki i znajome ze zmiennym szczęściem. Pokaz siły Niemek

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Manuel Lorenzo / Mecz Austria - Argentyna
PAP/EPA / Manuel Lorenzo / Mecz Austria - Argentyna
zdjęcie autora artykułu

Czwartego dnia MŚ 2021 piłkarek ręcznych do gry o punkty powróciły nasze sąsiadki. Niemki nie miały litości dla Słowaczek, a Czeszki musiały uznać wyższość nieco lepiej dysponowanych Węgierek.

Nasze zachodnie sąsiadki pokazały siłę w meczu ze Słowacją i po dwóch seriach gier prowadzą w grupie E. Na drugim miejscu, zaraz po Niemkach, znajdują się Węgierki, które w sobotę pokonały Czeszki. Do wygranej poprowadziła Madziarki znakomita Katrin Gitta Klujber, która na listę strzelczyń wpisała się aż jedenaście razy.

Warto dodać, że w meczu Słowacja - Niemcy wystąpiła zawodniczka Młynów Stoisław Koszalin - Aleksandra Ivanytsia. Golkiperka nie miała łatwo, ponieważ Słowaczki w defensywie wyglądały fatalnie, ale robiła wszystko, żeby zmniejszyć rozmiary porażki. Bramkarka, która na co dzień występuje w PGNiG Superlidze Kobiet, odbiła w sobotę trzynaście rzutów.

W akcji mogliśmy zobaczyć także inną przedstawicielkę naszej ligi - Patricię Machado Matieli, która w meczu z Japonią zdobyła jedną bramkę i zaliczyła aż siedem asyst, przyczyniając się tym samym do drugiej już wygranej Brazylijek.

W grupie F Korea Południowa pokonała Tunezję, a Dunki nie dały żadnych szans Kongijkom. Pełni potencjału nie pokazały z pewnością w grupie H Austriaczki, które po ostatniej wygranej z reprezentacją Chin musiały uznać wyższość Argentynek.

Wyniki czwartego dnia MŚ 2021:

Grupa E

Słowacja - Niemcy 22:36 (12:17) Węgry - Czechy 32:29 (17:15)

Grupa F

Korea Południowa - Tunezja 31:29 (14:14) Kongo - Dania 18:33 (7:18)

Grupa G

Paragwaj - Chorwacja 16:38 (5:15) Japonia - Brazylia 25:29 (15:12)

Grupa H

Austria - Argentyna 29:31 (14:18) Chiny - Hiszpania 17:33 (7:16)

---> Kadra Polaków na ME zgłoszona. Jedna niewiadoma ---> MŚ 2021. Co za dzień! Deklasacje, faworytki ośmieszyły rywalki

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Ronaldo i jego stara miłość

Źródło artykułu: