Niemcy wzywają posiłki na mecz z Polską. I to jakie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Alfred Gislason
PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Alfred Gislason
zdjęcie autora artykułu

Wydawało się, że pięć przypadków koronawirusa może przeszkodzić Niemcom w meczu z Polską, tymczasem trener Alfred Gislason powołał w miejsce nieobecnych graczy swoich liderów, których brakowało na początku turnieju.

Ci, którzy uważali, że Polacy mają zwycięstwo w garści, muszą chyba zrewidować swoje typowania. Trener Alfred Gislason stracił Andreasa Wolffa, Kaia Haefnera, Lukę Witzkego, Timo Kasteninga i Lukasa Mertensa, ale w ich miejsce... wezwał zawodników równej albo lepszej klasy.

ME 2022 mogą zainaugurować leczący wcześniej kontuzję kolana Paul Drux i nieobecny z powodów prywatnych Fabian Wiede. Obaj przez lata byli liderami rozegrania reprezentacji Niemiec, jeździli na wielkie turnieje od MŚ 2015. Do bramki - za Wolffa - wejdzie weteran Johannes Bitter, który jako jedyny z obecnych kadrowiczów może pochwalić się tytułem mistrza świata 2007.

Obsadę lewego skrzydła uzupełni wieloletni gracz THW Kiel i mistrz Europy 2016 Rune Dahmke. W obronie pojawi się występujący niegdyś w THW, a obecnie defensor Erlangen Sebastian Firnhaber.

Występ każdego z nich jest uzależniony od wyniku testu PCR na obecność koronawirusa. Mecz z Polską 18 stycznia o godz. 18.00. Jego stawką zwycięstwo w grupie D.

ZOBACZ: Wszystko jasne, znamy rywali Polaków Kopciuszek zagroził faworytom

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: polska sportsmenka na egzotycznych wakacjach. "Dlaczego nie"

Źródło artykułu: