Wszystko jasne. Znamy komplet rywali Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Na zdjęciu: Przemysław Krajewski
PAP / Na zdjęciu: Przemysław Krajewski
zdjęcie autora artykułu

Polacy poznali swoich rywali w kolejnej rundzie mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Obyło się bez niespodziewanych rozstrzygnięć.

W tym artykule dowiesz się o:

Po dwóch spotkaniach pewna awansu była już Hiszpania (z grupy D) i Rosja (z grupy F). O ile ci pierwsi - dwukrotni mistrzowie Europy - zainkasowali komplet punktów zgodnie z przewidywaniami, o tyle Sborna odbudowała się po chudych latach i pokonała Norwegów.

Właśnie Skandynawowie domknęli skład grupy z udziałem Polaków i Niemców. Norwegowi poradzili sobie z Litwinami, za to zdecydowanie więcej kłopotów mieli Szwedzi. W oczy zajrzał im strach, gdy na kilka sekund przed końcem Czesi wyprowadzali kontrę na awans. Na ich szczęście - niedokładnie. Remis 27:27 zapewnił wyjście z grupy wicemistrzom świata.

Jak na razie w najkorzystniejszej sytuacji są Rosjanie i Hiszpanie, którzy zabrali do drugiej rundy dwa punkty z pierwszej etapu. Mogą do nich dołączyć Polacy albo Niemcy, którzy spotkają się w rywalizacji o zwycięstwo w grupie D.

W drugiej połówce drabinki awansowali Francuzi, Duńczycy, Chorwaci i sensacyjnie Czarnogórcy, którzy wyeliminowali Słoweńców. W grze o wyjście z grupy B liczą się jeszcze wszystkie zespoły (Portugalia, Islandia, Węgry, Holandia).

W półfinale zagrają dwie najlepsze drużyny z obu grup.

ZOBACZ: Plaga koronawirusa u Niemców Kopciuszek postraszył faworytów

ZOBACZ WIDEO: Czego PZN oczekuje od skoczków na igrzyskach? Małysz zareagował dosadnie

Źródło artykułu: