Coraz mocniejsza walka o 2. miejsce w Lidze Centralnej. Stal już na równi z AZS-em AWF

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: Dawid Pietrzkiewicz
WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: Dawid Pietrzkiewicz

W sobotę rozegrano 5 spotkań Ligi Centralnej. W najciekawszym meczu Orlen Upstream SRS Przemyśl wygrał po karnych z AZS-em AWF Biała Podlaska. Dzięki swojej wygranej, tyle samo co wicelider ma już Budnex Stal Gorzów.

W Przemyślu Orlen Upstream SRS przegrywał w 42. minucie już 18:24 z rywalem z Białej Podlaskiej. Jeszcze 5 minut przed końcem przewaga gości wynosiła cztery bramki, jednak przez całe spotkanie skuteczny był Paweł Stołowski. Przy wyniku 33:34, karnego wykorzystał właśnie zdobywca 11 bramek. W pięciu seriach rzutów karnych pomylił się tylko jeden zawodnik i dwa punkty zostały w Przemyślu.

Na stracie punktów AZS-u AWF skorzystała Budnex Stal Gorzów, która pokonała MKS Grudziądz 30:27. Na 8 minut przed końcową syreną to grudziądzanie prowadzili 27:26, jednak od tego czasu już nie rzucili ani jednej bramki i to drużyna z Gorzowa cieszyła się z wygranej.

Przed własną publicznością ważne punkty w kontekście walki o utrzymanie zdobyli szczypiorniści z Olsztyna, a Nielbę pokonał MKS Wieluń. Na wyjedzie zwycięstwo odniosło natomiast MUKS Zagłębie ZSO Sosnowiec, które wygrało z ekipą z Legnicy.

W tabeli prowadzi Arged KPR Ostrovia, która swój mecz zagra w niedzielę. Ostrowianie mają 9 punktów przewagi nad drużynami z Białej Podlaskiej i z Gorzowa. Na czwartym miejscu jest Orlen Upstream SRS.

17. kolejka Ligi Centralnej, sobotnie mecze: MKS Siódemka-Huras-Miedź Legnica - MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 25:29 (12:15) Najwięcej bramek: dla Miedzi - Kacper Bogudziński 6, Sebastian Włoskiewicz, Marcin Jaśkowski, Dominik Nowosielski - po 3; dla Zagłębia - Sebastian Danysz, Łukasz Płonka - po 7, Daniel Goliszewski, Dawid Piątek - po 3.

Budnex Stal Gorzów - MKS Grudziądz 30:27 (16:17)

Najwięcej bramek: dla Stali - Mateusz Stupiński 10, Michał Lemaniak 8, Rafał Renicki 5; dla MKS-u - Paweł Kruszewski 8, Kamil Mokrzki 7, Artur Sadowski 6.

MKS Wieluń - MKS Nielba Wągrowiec 30:26 (12:15)

Najwięcej bramek: dla MKS-u - Szymon Famulski 12, Arkadiusz Galewski 5, Jarosław Cepielik 4; dla Nielby - Paweł Gregor 9, Patryk Skrzypczak, Daniel Kelm - po 4.

ORLEN UpStream SRS Przemyśl - AZS AWF Biała Podlaska 34:34 k. 5:4 (15:16)

Najwięcej bramek: dla SRS-u - Paweł Stołowski 11, Tomasz Mochocki 7, Tomasz Biernat 6; dla AZS-u AWF - Leon Łazarczyk 8, Norbert Maksymczuk 6, Przemysław Urbaniak 4.

OKPR Warmia Energa Olsztyn - SPR GKS Autoinwest Żukowo 34:29 (15:16)

Najwięcej bramek: dla Warmii - Marcin Malewski 9, Damian Didyk 5, Adam Konkel, Michał Klapka - po 4; dla GKS-u - Grzegorz Dorsz 7, Maciej Papina, Alan Benkowski - po 5.

Czy decyzja o powołaniu Ligi Centralnej była słuszna?