Były reprezentant Polski zatrzymany. Poważne zarzuty

Serwis wlkp24.info informuje, że w środę doszło - na polecenie Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim - do zatrzymania siedmiu osób, w tym m.in. byłego reprezentanta Polski w piłce ręcznej, Bartłomieja T. oraz wiceprezesa klubu Ostrovia.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Bartłomiej T podczas meczu Polska - Argentyna na MŚ 2011 Newspix / Łukasz Grochala / Cyfrasport / Na zdjęciu: Bartłomiej T. podczas meczu Polska - Argentyna na MŚ 2011

W środę do Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim policja doprowadziła siedem osób. Wśród nich były dwie związane z piłką ręczną. To Bartłomiej T., piłkarz MKS Kalisz-u, były reprezentant Polski, i Marcin K., wiceprezes Ostrovii.

Zatrzymania - jak donosi serwis wlkp24.info - dotyczą wyłudzenia pieniędzy z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Osoby miały wyłudzać dotacje na fikcyjne gospodarstwa w latach 2004-2015.

- Do tej pory siedmiu osobom przypisano działanie polegające na przyjęciu korzyści majątkowej. Jednym z nich jest 32-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, któremu przedstawiono 150 zarzutów czynów zabronionych - mówi prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Serwis skontaktował się z prezesami obu klubów: Arged KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski i Energa MKS Kalisz. Ci o sprawie dowiedzieli się z mediów. Szef kaliskiego klubu potwierdził, że Bartłomieja T. nie było na środowym treningu. Kluby czekają na dalszy rozwój wydarzeń, możliwe są oświadczenia.

Prokurator podejmie decyzję o zakresie środków zapobiegawczych. Postępowanie jest rozwojowe i czynności trwają. Nie można wykluczyć kolejnych zatrzymań.

Bartłomiej T. przed sezonem 2021/2022 zmienił klub. Po ośmiu sezonach opuścił Górnika Zabrze i przeniósł się do Kalisza. Lewoskrzydłowy to jeden z najlepszych strzelców ostatniej dekady w Superlidze, przyzwyczaił do sporego dorobku bramkowego - rokrocznie ponad 100 trafień. Wcześniej występował w Vive Kielce (zdobył mistrzostwo Polski w 2012 i 2013 r.) i Zagłębiu Lubin (mistrzostwo Polski 2007), jest wychowankiem Ostrovii.

To były reprezentant Polski. W koszulce z orzełkiem występował m.in. na mistrzostwach świata w 2011 r.

Zobacz także:
Nieoczekiwana sytuacja podczas treningu reprezentacji. Do dziennikarzy nagle podszedł ochroniarz
Piękny gest Szkotów na mecz z Polską. Dla Ukrainy uzbierała się wielka kwota

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×