W tym artykule dowiesz się o:
Bramkarka: Weronika Gawlik (SPR Lublin) [3]
Zarówno Weronika Gawlik, jak i Izabela Czarna były mocnymi punktami SPR-u Lublin w pojedynku z elbląskim Startem. Duża liczba straconych bramek może sprawiać nieco mylne wrażenie, ale obie golkiperki wychodziły zwycięsko z wielu trudnych sytuacji. Pod koniec meczu przysłowiowy worek z bramkami rozwiązał się na dobre, ale też w szeregi defensywne lublinianek wkradło się spore rozprężenie.
Lewe skrzydło: Joanna Gadzina (Olimpia-Beskid Nowy Sącz) [7]
Skrzydłowa beniaminka zdążyła już wyrobić sobie opinię bardzo skutecznej i solidnej zawodniczki. W spotkaniu przeciwko Aussie Samborowi Tczew tylko to potwierdziła. Nie przypadkowo znalazła się w kręgu zainteresowań selekcjonera reprezentacji Polski. Imponuje szybkością i precyzją, a przy tym czerpie z gry wiele radości.
Lewe rozegranie: Małgorzata Stasiak (SPR Lublin) [3]
Jedna z najskuteczniejszych zawodniczek SPR-u Lublin w starciu ze Startem Elbląg. Świetnie radziła sobie w drugiej linii, dobrze podając koleżankom lub wpisując się na listę strzelców. Mocno przyczyniła się do wysokiego zwycięstwa lublinianek, a co za tym idzie utrzymania pozycji lidera Superligi i przewagi nad najgroźniejszymi rywalami.
Środek rozegrania: Agata Cebula (Pogoń Baltica Szczecin) [7]
Cały zespół Pogoni Baltica Szczecin rozegrał w Kielcach bardzo udane zawody. W zwycięskiej ekipie kapitalnie zagrały zwłaszcza Katarzyna Pasternak i Agata Cebula. Rozgrywająca imponowała zmiennością pozycji oraz bardzo pewnym rzutem z 2 linii. Świetnie też asystowała swoim koleżankom.
Prawe rozegranie: Aleksandra Kobyłecka (Politechnika Koszalińska) [2]
Politechnika Koszalińska sprawiła nie lada niespodziankę pokonując w Lubinie zespół Zagłębia. Duża w tym zasługa rozgrywających, które potrafiły znaleźć sposób na defensywę Miedziowych. Gospodyniom szczególnie dawała się we znaki Aleksandra Kobyłecka, która sama rzuciła sześć goli.
Prawe skrzydło: Katarzyna Pasternak (Pogoń Baltica Szczecin) [1]
Jeśli pojedynek Pogoni Baltica Szczecin z KSS-em Kielce nie był najlepszym jaki w swojej karierze rozegrała Katarzyna Pasternak, to na pewno był jednym z lepszych. Skrzydłowa doskonale biegała do kontrataków, a kieleckie bramkarki były zupełnie bezradne wobec jej rzutów. Do siatki KSS-u trafiła aż 12 razy.
[b]Kołowo: Patrycja Kulwińska (Vistal Łączpol Gdynia) [10]
[/b]Doświadczona kołowa stanowiła mocne ogniwo mistrzyń Polski w Jeleniej Górze, gdzie Vistal Łączpol pokonał zespół KPR-u. Tradycyjnie Patrycja Kulwińska potrafiła znakomicie oszukać obronę rywalek i znaleźć drogę do bramki lub wywalczyć rzut karny.
Ławka rezerwowych:
Bramkarka: Justyna Jurkowska (Piotrcovia Piotrków Tryb.) [2] Lewe skrzydło: Agnieszka Kocela (SPR Lublin) [1] Lewe rozegranie: Sylwia Lisewska (Politechnika Koszalińska) [1] Środek rozegrania: Dorota Małek (SPR Lublin) [7] Prawe rozegranie: Agata Wypych (Piotrcovia Piotrków tryb.) [1] Prawe skrzydło: Katarzyna Grabarczyk (KSS Kielce) [4] Kołowo: Sylwia Matuszczyk (Politechnika Koszalińska) [5]
Liczba w nawiasie [] oznacza liczbę wyróżnień w zestawieniu portalu SportoweFakty.pl