Drużyna Gwiazd i MVP ME 2014 wybrane!

Ponad osiemnaście tysięcy kibiców z całej Europy wybrało Drużynę Gwiazd Mistrzostw Europy 2014 kobiet. MVP turniej została szwedzka rozgrywająca, Isabelle Gullden.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Bramkarka: Silje Solberg (Norwegia)

Po tym jak legendarna Katrine Lunde poinformowała, że z powodu ciąży opuści mistrzostwa Europy, obsada bramki była poważnym problemem dla norweskich kibiców. Doświadczoną golkiper kapitalnie zastąpiła jednak Silje Solberg, która w drodze do finału mistrzostw zanotowała aż 79 skutecznych interwencji (79/190). Z oszałamiającą 42-procentową skutecznością Norweżka była jedną z najlepszych zawodniczek turnieju.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (4)
 • Osiedle Czaszki Zgłoś komentarz
  Prawe rozegranie to niestety Katarina Bulatowić a nie Mork... Nie ma porównania! Nawet w urodzie :P
  • Grzymisław Zgłoś komentarz
   2 pozycje to pomyłki. Środek rozegrania i lewe skrzydło. Na lewym ciężko było, ale przecież Fisker zagrała bardzo słaby turniej. A Kristiansen to już zupełnie... Do tego nie bardzo
   Czytaj całość
   zgadzam się z prawym rozegraniem(dla mnie Mangue, trzeba pamiętać, że Mork nie gra prawie w obronie) i obroną(Pineau lub Ayglon jako wyróżnienie dla całej francuskiej obrony, Szwedki nie zasłużyły na to, a Jacobsen nie była jedyną wyróżniającą się u nich w statystyce). Więcej na blogu już jest.