W tym artykule dowiesz się o:
Bramkarz: Danijel Sarić (Katar, FC Barcelona Lassa)
38-letni Danijel Sarić ma za sobą znakomity rok, podczas którego prezentował bardzo wysoką i równą formę. Ten doświadczony bramkarz był bohaterem reprezentacji Kataru, która dość niespodziewanie zdobyła wicemistrzostwo świata. Natomiast z FC Barcelona Lassa Sarić wygrał niemalże wszystko (oprócz KMŚ) co było do wygrania, w tym Ligę Mistrzów 2014/2015, będąc pewnym punktem swojego zespołu.
Lewoskrzydłowy: Uwe Gensheimer (Niemcy, Rhein-Neckar Löwen)
Uwe Gensheimer po raz kolejny potwierdził swój kunszt i nigdy nie schodził powyżej pewnego, dość wysokiego poziomu. Gensheimer to zawodnik niesamowicie skuteczny, który praktycznie nie myli się podczas wykonywania rzutów karnych.
Był on liderem swojego klubu Rhein-Neckar Löwen w Bundeslidze (wicemistrzostwo Niemiec) oraz w Lidze Mistrzów, zaś w MŚ 2015 z dorobkiem 54 bramek zajął 3. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców.
Prawoskrzydłowy: Victor Tomas (Hiszpania, FC Barcelona Lassa)
W 2015 roku nie było lepszego prawoskrzydłowego od reprezentanta Hiszpanii Victora Tomasa. Ten urodzony w 1985 roku szczypiornista z dobrej strony pokazał się w trakcie mundialu w Katarze (w meczu z Polską o brązowy medal był najlepszym strzelcem swojej ekipy). Ponadto świetnie poczynał sobie w rozgrywkach klubowych w barwach FC Barcelony Lassa, która sięgnęła po mistrzostwo i Puchar Hiszpanii oraz triumfowała w Lidze Mistrzów.
Lewy rozgrywający: Nikola Karabatić (Francja, FC Barcelona Lassa / Paris Saint-Germain HB)
Przepis na sukces w 2015 roku: miałeś w swoim składzie Nikolę Karabaticia, to notowałeś zwycięstwa i odniosłeś sukcesy.
Najpierw wraz z Francuzami Karabatić sięgnął po mistrzostwo świata, a sam został wybrany najlepszym lewym rozgrywającym turnieju.
Później z FC Barceloną Lassa triumfował on między innymi w lidze hiszpańskiej i Pucharze Króla, zaś wisienką na torcie była wygrana w Lidze Mistrzów (urodzony w Niszu szczypiornista był najlepszym graczem na swojej pozycji w Champions League).
Po przejściu zawodnika Trójkolorowych z FCB do Paris Saint-Germain HB, Katalończycy odczuli jego brak i nie zwyciężyli w Klubowych Mistrzostwach Świata. Natomiast paryżanie radzą sobie bardzo dobrze pod jego dowództwem i są na 1. miejscu w lidze francuskiej oraz wiceliderami swojej grupy w LM.
Środkowy rozgrywający: Mikkel Hansen (Dania, Paris Saint-Germain HB)
Mikkel Hansen starał się brać gry na swoje barki w reprezentacji Danii oraz Paris Saint-Germain HB, lecz jego drużyny nie odniosły w 2015 roku spektakularnych sukcesów.
Mimo to Duńczyk nie może mieć sobie zbyt wiele do zarzucenia, gdyż dawał z siebie wszystko i często notował znakomite indywidualne występy, prowadząc PSG do mistrzostwa Francji. Natomiast w Lidze Mistrzów 2015/2016 paryżanie są wiceliderami swojej grupy, do czego swoją cegiełkę dołożył również Hansen.
Prawy rozgrywający: Krzysztof Lijewski (Polska, Vive Tauron Kielce)
W opinii redaktorów portalu WP SportoweFakty, Krzysztof Lijewski zasłużył sobie na miano najlepszego prawego rozgrywającego na świecie w 2015 roku. Reprezentant Polski, kiedy był w pełni sił, prezentował się bardzo dobrze i umiejętnie kierował poczynaniami swoich zespołów.
"Lijek" rozpoczął rok od zdobycia brązowego medalu mistrzostw świata, a później kielczanie z nim na pokładzie sięgnęli po mistrzostwo kraju, Puchar Polski i brąz w LM. Swoją dobrą formę zaprezentował on także w LM 2015/2016, w której to ekipa z Kielc nie dała się ograć FC Barcelonie Lassa.
Obrotowy: Julen Aguinagalde (Hiszpania, Vive Tauron Kielce)
Julen Aguinagalde w 2015 roku był wyróżniającym się zawodnikiem zespołów, w których występował. Hiszpan starał się grać przebojowo, był skuteczny i dobrze współpracował ze swoimi kolegami z drużyny.
W czasie mistrzostw świata miał swój spory udział w awansie hiszpańskiej kadry do strefy medalowej, zaś w kolejnych miesiącach pomógł Vive Tauron Kielce w odniesieniu sukcesów na arenie krajowej (złote medale w polskiej lidze i Pucharze Polski) i europejskiej (brąz w Lidze Mistrzów 2014/2015).
Ławka rezerwowych
Bramkarz: Thierry Omeyer (Francja, Paris Saint-Germain HB)
Lewoskrzydłowy: Anders Eggert (Dania, SG Flensburg-Handewitt)
Prawoskrzydłowy: Dragan Gajić (Słowenia, Montpellier Agglomeration HB)
Lewy rozgrywający: Karol Bielecki (Polska, Vive Tauron Kielce)
Środkowy rozgrywający: Dean Bombac (Słowenia, MOL-Pick Szeged)
Prawy rozgrywający: Kirył Łazarow (Macedonia, FC Barcelona Lassa)
Obrotowy: Cedric Sorhaindo (Francja, FC Barcelona Lassa)