Zagraniczne media po meczu Polska - Serbia: Dramatyczne spotkanie, kluczowa interwencja Szmala

W swoim inauguracyjnym meczu EHF Euro 2016, reprezentacja Polski pokonała kadrę Serbii 29:28. Co po tym spotkaniu piszą zagraniczne media?

Tomasz Rosiński
"Żurnal"

"Żurnal": Dramat w Polsce: porażka z gospodarzami turnieju

Serbski zespół na inaugurację mistrzostw Europy przegrał w Krakowie z Polską 28:29 (15:14). W tej bardzo emocjonującej grze najwięcej bramek dla Serbii - po siedem - zdobyli Petar Nenadić i Ivan Nikcević. Natomiast w polskiej drużynie najskuteczniejszy był Michał Jurecki, który zaliczył siedem trafień.

W pierwszej połowie obydwie ekipy walczyły praktycznie bramka za bramkę, a bardzo skuteczny był Nenadić.

Drugą odsłonę Serbowie rozpoczęli w podwójnej przewadze, lecz ten stan nie został przez nich należycie wykorzystany.

Polacy odwrócili wynik rywalizacji w 39. minucie, kiedy to objęli swoje największe prowadzenie (21:18). Serbia za sprawą Sesuma, Marsenicia i Nikcevicia potrafiła powrócić do gry i wyrównać (24:24) w 45. minucie. W pewnym momencie gospodarze znów osiągnęli przewagę i wydawało się, że już spokojnie zwyciężą, lecz skuteczność Nikcevicia i dobra obrona Stanicia dały jeszcze nadzieję reprezentacji Serbii. Na 40 sekund przed końcem Serbowie mieli jeszcze rzut karny na remis, ale nie został on wykorzystany - zakomunikował serbski dziennik "Żurnal".

Czy uważasz, że Polacy zdobędą medal EHF Euro 2016?