Jeden z nich będzie selekcjonerem! Oni ubiegają się o posadę trenera reprezentacji Polski

Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosił listę kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski mężczyzn. Do konkursu zgłosiło się dwunastu szkoleniowców. Który z nich zostanie opiekunem Biało-Czerwonych?

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Związek Piłki Ręcznej w Polsce warunki konkursu na trenera reprezentacji Polski ogłosił 3 lutego. Kandydaci mogli wysyłać swoje CV przez dwa tygodnie, aż do 17 lutego. W poniedziałek 22 lutego otworzone zostały koperty ze zgłoszeniami.

Do konkursu stanęło 12 szkoleniowców. Wśród nich są nazwiska polskie i zagraniczne. Nie brakuje znanych trenerów, jest też kilka zaskakujących kandydatur. 

Nowego trenera polskich szczypiornistów poznamy najprawdopodobniej 27 lutego, kiedy w Warszawie odbędzie się posiedzenie Zarządu ZPRP. Wcześniej Komisja konkursowa - Jerzy Eliasz, Zygfryd Kuchta, Jerzy Noszczak oraz Wojciech Kudlik z Ministerstwa Sportu i Turystyki - sprawdzi wnioski pod względem formalnym i wybierze dwóch kandydatów, których zarekomenduje Zarządowi ZPRP.

ZPRP chce podpisać z nowym selekcjonerem dwuletni kontrakt. Podstawowe cele stawiane przed trenerem to awans na IO 2016 oraz MŚ 2017. Kto zostanie następcą Michaela Bieglera? Przedstawiamy sylwetki 12 kandydatów.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Który z kandydatów powinien zostać selekcjonerem reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (7)
 • kvc30 Zgłoś komentarz
  Nie jest dobrym pomysłem by trenerem kadry został trener kielc nie rezygnując z tej posady - nie wiadomo czy śladem wenty także nie będzie realizował również interesów klubowych
  Czytaj całość
  wykorzystując do tego funkcji trenera kadry. Kadra zostanie wtedy narzędziem serwasa i kielc. To już raz było - podzieliło środowisko.
  • grolo Zgłoś komentarz
   Stawiam na to, że trenerem reprezentacji zostanie Tałant.. A jego pierwszym asystentem - Przybecki
   • Stefan Telefan Zgłoś komentarz
    Tylko kuptel, co wynika z gradacji zespołów, które z sukcesem pogrążył pan trenerek.
    • żarłacz Zgłoś komentarz
     Dlaczego w tym gronie nie ma Leo? LEO WHY?
     • Złoty Bogdan Zgłoś komentarz
      [b]"W latach 1989-1992 doprowadził Petrochemię Płock do trzech tytułów mistrza kraju."[/b] Ten Motyczyński jest większy "magic" niż Manolo :)
      • Wiślak Zgłoś komentarz
       Jak można "zapomnieć" dopisać, że Krzysztof Kisiel zdobył 2 x MP i 1 x PP. Takim dorobkiem w Polsce z wymienionych kandydatów może się jedynie pochwalić Talant.