W tym artykule dowiesz się o:
Bramkarka: Adrianna Płaczek (Pogoń Baltica Szczecin) [4]
Bramkarka Pogoni Baltica Szczecin prezentuje doskonałą formę od początku sezonu, jest ostoją defensywy. W hitowym meczu ze Startem Elbląg znów błysnęła talentem, nie dość, że świetnie spisywała się przez 60 minut, to w samej końcówce jej trzy obrony przesądziły o wygranej granatowo-bordowych. Jak dotąd Adrianny Płaczek nie zabrakło jeszcze w żadnej Siódemce kolejki w tym sezonie.
Lewe skrzydło: Daria Zawistowska (Pogoń Baltica Szczecin) [2]
Młoda i utalentowana skrzydłowa ze Szczecina to kolejna z bohaterek konfrontacji ze Startem Elbląg. Jej pięć goli walnie przyczyniło się do przechylenia szali zwycięstwa na korzyść szczypiornistek z Grodu Gryfa. Świetnie biegała do kontrataków, walczyła w defensywie. W trudnych momentach jej skuteczność pozwalała odrabiać straty.
ZOBACZ WIDEO: Selekcjoner pod wrażeniem gry Milika. "Przyszłość przed nim!"
Lewe rozegranie: Sylwia Lisewska (Kram Start Elbląg) [2]
Mimo porażki swojej drużyny rozgrywająca Startu Elbląg stanęła na wysokości zadania i ponownie była najskuteczniejszą zawodniczką swojej drużyny. Nie łatwo było sforsować szczecińską obronę i kapitalną Adriannę Płaczek, a jednak Sylwia Lisewska rzuciła rywalkom osiem bramek. Nie bała się brać odpowiedzialności na swoje barki, podejmowała trudne decyzje rzutowe.
Środek rozegrania: Anna Mączka (KPR Kobierzyce) [1]
Beniaminek z Kobierzyc wygrał swój pierwszy mecz w Superlidze i ma powody do radości. Liderką KPR-u w ataku od początku sezonu jest Anna Mączka, ale dopiero teraz jej skuteczność nie poszła na marne. Do spółki z Beatą Skalską potrafiły oszukiwać defensywę Olimpii Beskid Nowy Sącz, grały odważnie i bezkompromisowo. Oby tak dalej.
Prawe rozegranie: Monika Kobylińska (Vistal Gdynia) [4]
Obecność reprezentantki Polski w tym zestawieniu to nic nadzwyczajnego, bo do tej pory Monika Kobylińska znajdowała miejsce we wszystkich Siódemkach kolejki. Trudno się dziwić, bo jej forma strzelecka jest kapitalna. Nie inaczej było w Koszalinie, gdzie niewiele robiła sobie z obrony gospodyń i w dobrze znanym sobie stylu bombardowała bramkę Akademiczek mocnymi rzutami z dystansu.
Prawe skrzydło: Katarzyna Janiszewska (Vistal Gdynia) [4]
Podobnie jak w przypadku Moniki Kobylińskiej również dyspozycja skrzydłowej Katarzyny Janiszewskiej jest imponująca. Z taką parą w ataku Vistal Gdynia ma ułatwione zadanie. W Koszalinie skrzydłowa znów błyszczała w konfrontacji z silną personalnie obroną. Największe wrażenie robiły jej szybkość i zdecydowanie.
Kołowa: Hanna Sądej (Energa AZS Koszalin) [2]
Drużyna Hanny Sądej wprawdzie nie odniosła zwycięstwa, ale jej wkład w walkę z Pogonią Baltica był ogromny. Dzielnie walczyła w obronie i w ataku, gdzie zapisała na swoje konto sześć goli. Ligowe doświadczenie obrotowej daje zespołowi Akademiczek bardzo wiele spokoju i pewności.
Ławka rezerwowych:
Bramkarka: Dominika Brzezińska-Recław (UKS PCM Kościerzyna) [1] Lewe skrzydło: Agnieszka Jochymek (Metraco Zagłębie Lubin) [1] Lewe rozegranie: Beata Skalska (KPR Kobierzyce) [1] Środek rozegrania: Karolina Siódmiak (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk) [3] Prawe rozegranie: Zana Marić (Metraco Zagłębie Lubin) [2] Prawe skrzydło: Patrycja Królikowska (Pogoń Baltica Szczecin) [1] Kołowa: Joanna Szarawaga (Vistal Gdynia) [1]
Liczba w nawiasie [] oznacza liczbę wyróżnień w zestawieniu portalu WP SportoweFakty.pl