Relację prowadzą : autor:
Paweł Nowakowski
autor:
Maciej Wojs
Vive Targi Kielce pokonały Metalurg Skopje 26:15 i awansowały do Final Four Ligi Mistrzów!!!
Skomentuj 1
Dziękujemy Państwu za uwagę i już dziś zapraszamy na relację LIVE z losowania par półfinałowych Ligi Mistrzów, które odbędzie się 2 maja (czwartek) o godzinie 11.00.
Skomentuj 0
Kielczanie zmiażdżyli Metalurg Skopje w drugiej połowie, tracąc w niej raptem 6 bramek, a w całym meczu tylko 15!
Skomentuj 0
Przepustkę do Final Four wywalczyły THW Kiel, FC Barcelona i Vive Targi Kielce. Ostatniego półfinalistę wyłoni starcie HSV Hamburg - SG Flensburg-Handewitt. Hamburczycy będą bronić sześciobramkowej zaliczki (32:26) z pierwszego meczu.
Skomentuj 0
Podopieczni Bogdana Wenty swojego rywala w półfinale poznają w najbliższy czwartek 2 maja podczas losowania, które odbędzie się o godzinie 11.00 w Kolonii.
Skomentuj 0
59 min. 26:15 - Bramkę z koła rzuca Vancho Dimovski, lecz ostatnie słowo należy do Vive Targów Kielce. Wynik meczu ustala Rastko Stojković, który przechwycił niecelne podanie Darko Stanicia.
Skomentuj 0
  • 58 min. 25:14 - W kieleckiej hali nikt już nie siedzi, panuje olbrzymi tumult i wrzawa. Podanie zamarkował Grzegorz Tkaczyk, nabrali się na to obrońcy Metalurga, których świetnie wymanewrował "Młody", z  dziecinną łatwością zdobywając kolejną bramkę dla Vive.
    Skomentuj 0
    57 min. 24:13 - Firmowa akcja w wykonaniu Denisa Bunticia. Chorwacki rozgrywający zwodem po przełożeniu minął Naumce Mojsovskiego i pokonał Darko Stanicia.
    Skomentuj 0
    56 min. 23:13 - Przez najbliższe 120 sekund na ławce kar odpocznie Piotr Grabarczyk. Hiszpańscy sędziowie dopatrzyli się faulu na Vancho Dimovskim. Metalurg Skopje popełnia jednak błąd w ataku i piłka w posiadaniu Vive.
    Skomentuj 0
    55 min. 23:13 - Podopieczni Lino Cervara są kompletnie bezradni w ofensywie. Zdobywanie bramek przychodzi im z olbrzymim trudem.
    Skomentuj 1
    53 min. 23:12 - Rzutem z drugiej linii "postraszył" Karol Bielecki, który świetnie obsłużył podaniem Thorira Olafssona. Islandczyk rzutem po długim rogu z prawego skrzydła pewnie umieszcza piłkę w bramce Metalurga. Macedończycy na kolanach!
    Skomentuj 1
    52 min. 22:12 - Renato Vugrinec nie będzie miło wspominał spotkania w Kielcach. Słoweński rozgrywający spisuje się znacznie poniżej swoich możliwości, tym razem nadział się na kielecki blok, przy piłce Vive Targi Kielce.
    Skomentuj 0
    51 min. 22:12 - Vive Targi Kielce są w transie. Metalurg nie ma recepty na sforsowanie kapitalnej obrony mistrzów Polski. Po bramkach Grzegorza Tkaczyka i Manuela Strleka kielczanie prowadzą już 22:12. Już nic nie odbierze im awansu do Final Four!
    Skomentuj 0
    50 min. 20:12 - Jak po grudzie idzie Metalurgowi w ataku. Świetnie funkcjonuje kielecka defensywa. Przy rzucie Mladen Rakcević był jednak faulowany i rzut karny, którego broni Sławomir Szmal!
    Skomentuj 0
    49 min. 20:12 - Na parkiecie w Hali Legionów zameldował się Manuel Strlek, który zmienił Mateusza Jachlewskiego. W bramce Vive znów kapitalnie Venio Losert. Z prawego skrzydła trafia Ivan Cupić i już 20:12!
    Skomentuj 0
    48 min. 18:11 - Metalurg ma olbrzymie problemy w ofensywie. W odpowiedzi Michał Jurecki i przewaga kielczan powiększa się już do siedmiu bramek!
    Skomentuj 0
    47 min. 17:11 - Z rzutu karnego pomylił się Ivan Cupić. Chorwat chciał sprytnie przerzucić Darko Stanicia, lecz serbski bramkarz Metalurga nie dał się oszukać.
    Skomentuj 0
    46 min. 17:11 - Po zespołowej akcji kielczanie wypracowali czystą pozycję dla Rastko Stojkovicia, któremu podawał Krzysztof Lijewski. Serb był jednak faulowany przy rzucie i hiszpańscy sędziowie podyktowali rzut karny dla kielczan
    Skomentuj 0
    45 min. 17:11 - Z lewego skrzydła rzucał David Korazija lecz ponownie na posterunku Venio Losert!
    Skomentuj 0
    44 min. 17:11 - Pojawił się na parkiecie Karol Bielecki, ale jego rzut sparował Darko Stanić. Nie minęło jednak dziesięć sekund i trafił Michał Jurecki. Czas dla trenera Cervara
    Skomentuj 0
    42 min. 16:11 - Trafił teraz w twarz Mojsovskiego Zeljko Musa i kielczanie przez następne dwie minuty grać będą w osłabieniu. W bramce kolejny już raz kapitalną interwencją popisał się Venio Losert
    Skomentuj 0
    41 min. 16:11 - Losert! Kolejna interwencja Chorwata! Przewaga Vive Targów wraca do rozmiarów pięciu bramek po tym, jak z 10 metrów trafił Michał Jurecki
    Skomentuj 0
    39 min. 15:11 - Trafienie Mladena Rakcevicia z sześciu metrów i wykluczenie dla Denisa Bunticia. Vive myli się w ataku pozycyjnym (błąd Lijewskiego), ale piłkę po chwili przejmuje Ivan Cupić
    Skomentuj 0
    39 min. 15:10 - Kolejny raz świetnie Venio Losert, a w kontrataku nie myli się Tomasz Rosiński. Przewaga Vive Targów wzrosła do pięciu bramek!
    Skomentuj 0
    38 min. 14:10 - Okres dobrej gry bramkarzy obu zespołów - skuteczne interwencje zanotowali Venio Losert i Darko Stanić. Metalurg rozgrywa teraz atak pozycyjny
    Skomentuj 0
    36 min. 14:10 - Z własnej połowy trafił teraz do bramki Metalurga Denis Buntić! Chorwat wykorzystał fakt, że Darko Stanić wybrał się "spacer" poza pole bramkowe
    Skomentuj 0
    35 min. 13:10 - Przebił się przez blok gospodarzy Naumce Mojsovski. Kielczanie kolejny raz jednak zbyt szybko - Michał Jurecki trafił w słupek
    Skomentuj 0
    34 min. 13:9 - Pospieszyli się teraz kielczanie, którzy zebrali piłkę po błędzie rywali. W słupek trafił Denis Buntić, a poprawiający jego rzut Rastko Stojković rzucił w poprzeczkę
    Skomentuj 0
    33 min. 13:9 - Vive Targi nie zwalniają tempa. Koronkowa akcja kielczan, dogranie do prawego skrzydła a tam był Ivan Cupić. Co więcej - dwie minuty kary dla jednego z rywali
    Skomentuj 0
    31 min. 12:9 - Rozpoczęliśmy drugą część spotkania. Sporto szczęścia mieli teraz gracze Metalurga, którzy przejęli piłkę po bloku Bunticia i wywalczyli rzut karny. Trafił Vugrinec
    Skomentuj 0
    Kapitalny występ kieleckiego klubu, genialna gra w defensywie i czterobramkowe prowadzenie po pierwszej połowie! Wracamy za 10 minut!
    Skomentuj 0
    30 min. 12:8 - Wymuszony rzut Mojsovskiego ląduje obok bramki kieleckiego zespołu. Podopieczni trenera Wenty nie zdołają już jednak powiększyć swojej przewagi przed przerwą
    Skomentuj 0
    29 min. 12:8 - Ależ okres gry kielczan! Najpierw bramka Denisa Bunticia, następnie skuteczna obrona Venio Loserta, a po chwili atomowy rzut Tomasza Rosińskiego. Vive ma już sześć bramek zaliczki w kontekście dwumeczu!
    Skomentuj 2
    28 min. 10:8 - Czas dla trenera Vive Targów, Bogdana Wenty
    Skomentuj 0
    27 min. 10:8 - Miał teraz sporo szczęścia Venio Losert, bo w poprzeczkę trafił jeden z Macedończyków. Takim samym rzutem odpowiedział jednak Michał Jurecki. Kielczanie grają w osłabieniu, bo dwie minuty kary za dyskusję z sędziami otrzymał Uros Zorman
    Skomentuj 0
    25 min. 10:8 - Wejście w obronę rywali, szybka kontra i rzut karny dla kielczan. Niestety, kolejny niewykorzystany. Pomylił się tym razem Denis Buntić
    Skomentuj 0
    24 min. 10:8 - Metalurg zmniejsza starty, po tym jak z linii siedmiu metrów nie pomylił się Renato Vugrinec. Po chwili jednak trafia... oczywiście - Michał Jurecki!
    Skomentuj 0
    23 min. 9:7 - Czego przed chwilą nie dokonał Cupić, uczynił teraz Michał Jurecki! Nie ma dzisiaj mocnych na "Dzidziusia"!
    Skomentuj 0
    22 min. 8:7 - To powinno być pierwsze tego dnia dwubramkowe prowadzenie kielczan. Dwie minuty kar otrzymał Ace Jonovski, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Ivan Cupić
    Skomentuj 1
    20 min. 8:7 - Ivan Cupić w kontrataku i prowadzenie Vive Targów. W odpowiedzi akcja Metalurga i rzut karny dla Macedończyków. Venio Losert broni rzut Mojsovskiego!
    Skomentuj 0
    19 min. 7:7 - Siły na boisku wyrównały się - dwie minuty kary dla Piotra Grabarczyka, który trafił jednego z rywali w twarz. Sporo rwanych akcji teraz, zawodnicy bardziej skupiają się na przepychankach, niż rozgrywaniu ataków. Bramka Vancho Dimovskiego z koła
    Skomentuj 0
    18 min. 7:6 - Ładny koronkowy atak kielczan, ale na posterunku bramki Metalurga był Darko Stanić. Rywale będą teraz zwalniać grę, by "ukraść" jak najwięcej sekund
    Skomentuj 0
    17 min. 7:6 - Niecelnie Filip Mirkulovski i z kolejnym atakiem nacierają już zawodnicy Vive Targów Kielce. Dwie minuty dla Ace Jonovskiego, który uderzył w twarz Rastko Stojkovicia. Wydaje się jednak, że było to przypadkowe zderzenie
    Skomentuj 0
    16 min. 7:6 - Ależ nakręcony jest dzisiaj Michał Jurecki! Kolejny wspaniały rzut rozgrywającego Vive po długim słupku i mistrzowie Polski wracają na prowadzenie
    Skomentuj 0
    14 min. 6:6 - Męczy się w ataku pozycyjnym Metalurg, jednak z 9 metrów celnie rzuca Naumce Mojsovski. Vive skutecznie wyłącza z gry kołowego rywali, jednak musi zwrócić uwagę na lewego rozgrywającego Macedończyków
    Skomentuj 0
    13 min. 6:5 - Pierwsze prowadzenie Vive Targów Kielce! Przechwyt Cupicia, a kontratak pewnie wykańcza Michał Jurecki
    Skomentuj 0
    12 min. 5:5 - Indywidualna akcja Naumce Mojsovskiego, po której Metalurg ponownie wychodzi na prowadzenie. Kielczanie będą mieli jednak okazję do wyrównania, bowiem rzut karny wywalczył Rastko Stojković. Ivan Cupić i remis!
    Skomentuj 0
    10 min. 4:4 - Kolejny remis po bramce Urosa Zormana. Piękny lob Słoweńca.
    Skomentuj 0
    10 min. 3:4 - Leży na parkiecie Zeljko Musa, który ofiarnie interweniował próbując odebrać piłkę rywalom w ofensywie. Chorwat na szczęście podnosi się z parkietu, ale z jego nosa cieknie krew
    Skomentuj 0
    10 min. 3:4 - Metalurg ponownie na prowadzeniu po trzeciej bramce Georgievskiego. Macedończycy wyprowadzili kontrę po dość "dziwnej" decyzji hiszpańskich arbitrów
    Skomentuj 0
    8 min. 3:3 - Michał Jurecki i remis! Spore problemy rywali w ataku pozycyjnym, Vive jak na razi bardzo dobrze w defensywie
    Skomentuj 0
    7 min. 2:3 - Kroki Rastko Stojkovicia i szybka odpowiedź Macedończyków, dla których bramkę zdobywa prawoskrzydłowy Georgievski
    Skomentuj 0
    6 min. 2:2 - "Rozkręcają" się hiszpańscy sędziowie, którzy właśnie wysłali Mateusza Jachlewskiego na przymusowy odpoczynek na ławce kar. Piłka jednak dla kielczan, bo skutecznie w bramce Venio Losert
    Skomentuj 0
    5 min. 2:2 - Strata Metalurga i piłka dla Vive Targów. Ponownie kielczanie bardzo długo rozgrywali atak pozycyjny, którym tym razem wykończył Ivan Cupić. Remis!
    Skomentuj 0
    3 min. 1:2 - Piękna akcja Vive Targów, cudowna wrzutka Tomasza Rosińskiego do Krzysztofa Lijewskiego, a ten daje pierwszą bramkę ekipie mistrzów Polski
    Skomentuj 0
    2 min. 0:2 - Długo atak pozycyjny rozgrywali kielczanie, kilka razy faulowany był Uros Zorman. Ostatecznie piłkę przejmują jednak goście, których prowadzenie po chwili powiększa Goce Georgievski.
    Skomentuj 0
    1 min. 0:1 - Szybka odpowiedź Metalurga i bramka Renato Vugrineca. Słoweniec został bardzo brutalnie potraktowany przez Michała Jureckiego, który odesłany został na dwie minuty kary
    Skomentuj 0
    1 min. 0:0 - Spotkanie rozpoczęli kielczanie w składzie: Losert - Jachlewski, Jurecki, Zorman, Lijewski, Cupić i Musa na kole. Pierwsza akcjajednak nieskuteczna - rzut Musy obronił Darko Stanić
    Skomentuj 0
    60 minut walki, potu i adrenaliny. Kto dołączy dziś do THW Kiel i FC Barcelony Intersport i zamelduje się w turnieju Final Four Ligi Mistrzów? ZACZYNAMY WIELKIE EMOCJE!
    Skomentuj 0
    Ostatnie sekundy do starcia w Kielcach. Z głośników rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów.
    Skomentuj 0
    Na parkiecie Hali Legionów pojawili się już zawodnicy Vive Targów Kielce. Kapitalna atmosfera w kieleckiej hali, dwie GENIALNE oprawy miejscowych kibiców. Ten dzień musi należeć do Vive!
    Skomentuj 0
    Na parkiet wychodzą zawodnicy Metalurg Skopje. Nic dziwnego, że witają ich ogromne gwizdy
    Skomentuj 0
    Do meczu już niespełna dziesięć minut. Za chwilę rozpocznie się prezentacja obu zespołów.
    Skomentuj 0
    Hala Legionów wypełniona już praktycznie po brzegi. Wielki tumult, wielki hałas robią kibice Vive Targów. Dzisiejszy mecz cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale także i na świecie. Transmisja z występu kieleckiego zespołu pokazywana będzie w dziewięciu krajach, w tym... w Meksyku.
    Skomentuj 0
    Głównym problemem trenera Cervara są problemy zdrowotne największej gwiazdy Macedończyków, bramkarza Darko Stanicia. Serb do Kielc przyjechał i jak na razie intensywnie rozgrzewa się ze swoim zespołem.
    Skomentuj 0
    W niedzielne popołudnie kielczanie będą mieli nieznacznie ułatwione zadanie. Macedoński rywal przyjechał do Polski porządnie osłabiony, a jego szkoleniowiec Lino Cervar stawia sprawę jasno: - Faworytem jest Vive.
    Skomentuj 0
    - Musimy od początku "siąść" na rywalu - to zaś słowa trener kielczan, Bogdana Wenty
    Skomentuj 0
    - Gramy o raj, gramy o spełnienie marzeń - zgodnie powtarzają zawodnicy kieleckiego klubu.
    Skomentuj 0
    To wielki dzień dla kieleckiego klubu, który dzisiaj koło godziny 19 może święcić największy w historii sukces. Wrota bram turnieju Final Four w Kolonii są już na wpół otwarte, podopieczni Bogdana Wenty wykonali pierwszy krok. Czy dzisiaj dobiją Metalurg i zapewnią sobie miejsce w handballowym raju?
    Skomentuj 0
    Dzień dobry! Witam Państwa z powoli wypełniającej się kieleckiej Hali Legionów. Za pół godziny początek rewanżowego meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów Vive Targi Kielce - Metalurg Skopje!