Polska - Ukraina na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Kamil Kołsut
60 min. 27:22 - Polska pokonała w Zielonej Górze Ukrainę, sukcesem kończąc udział w eliminacjach do mistrzostw Europy.
Skomentuj 0
Polacy dziękują kibicom. My też dziękujemy za uwagę. Rywali w fazie grupowej mistrzostw Europy biało-czerwoni poznają w najbliższy piątek. Tego samego dnia, na zamknięcie sezonu, podopieczni Michaela Bieglera zmierzą się z reprezentacją Danii.
Skomentuj 0
Najlepszym zawodnikiem meczu uznany został Michał Kubisztal.
Skomentuj 0
59 min. 27:22 - Tym razem Bartłomiej Jaszka po wejściu z drugiej linii już się nie pomylił. A karę za kwestionowanie orzeczeń sędziowskich otrzymał szkoleniowiec rywali.
Skomentuj 0
59 min. 26:22 - Bartłomiej Jaszka zmarnował kontratak, skórę naszemu rozgrywającemu uratował jednak po chwili Sławomir Szmal.
Skomentuj 0
58 min. 26:22 - Czas dla Ukraińców. W tym meczu nic istotnego się już nie wydarzy.
Skomentuj 0
  • 57 min. 26:22 - Adam Wiśniewski skutecznym rzutem z lewego skrzydła przerwał fatalną serię Polaków. Po chwili piłkę odbił Sławomir Szmal, a szybki atak po dwójkowej akcji z Syprzakiem zwieńczył Michał Kubisztal. Biało-czerwoni po kilku chwilach słabości szybko rozstrzygnęli losy meczu.
    Skomentuj 0
    56 min. 24:22 - Panowie, koniec żartów - podsumował w trakcie czasu na żądanie Michaela Bieglera jego asystent, Jacek Będzikowski. Michał Kubisztal obił jednak słupek, a fatalny błąd Polaków w obronie wykorzystał Kriwczikow!
    Skomentuj 0
    55 min. 24:21 - I znów biało-czerwoni stracili piłkę, i znów piłkę do bramki skierował z lewego skrzydła Kriwczikow! Ukraińcy wciąż w grze.
    Skomentuj 0
    54 min. 24:20 - Strata Polaków i Doroszczuk z koła pokonał Sławomira Szmala. Rywale wciąż zachowują cień szansy na wyrównanie.
    Skomentuj 0
    53 min. 24:19 - Modelowy atak pozycyjny Ukraińców z lewego skrzydła wykończył Kriwczikow.
    Skomentuj 0
    51 min. 24:18 - Adam Wiśniewski z trudnej pozycji trafił do siatki.
    Skomentuj 0
    50 min. 23:18 - Kumogorodzki po raz kolejny pokonał Szmala. Na parkiecie pojawił się Michał Daszek, który będzie grał na pozycji prawego rozgrywającego.
    Skomentuj 0
    48 min. 23:17 - Na parkiet wrócił Jurecki, a do siatki po raz kolejny trafił Michał Kubisztal. Bardzo dobry mecz w wykonaniu zawodnika NMC Powenu Zabrze. Po chwili Sławomir Szmal najpierw obronił rzut z drugiej linii, a po chwili odbił także dobitkę.
    Skomentuj 0
    47 min. 22:17 - Polacy, mimo osłabienia, zdobywają bramkę. Do siatki po udanej akcji trafił Michał Kubisztal. W odpowiedzi swojego siódmego gola w tym meczu zdobył Kumogorodzki.
    Skomentuj 0
    45 min. 21:16 - Pedam wywalczył rzut karny, który obronił Sławomir Szmal. Polacy będą jednak grali w osłabieniu, bo na ławkę kar powędrował Bartosz Jurecki.
    Skomentuj 0
    44 min. 21:16 - Tym razem ukraiński kołowy wpadł w pole. Patryk Kuchczyński po raz pierwszy w tym meczu zmarnował jednak rzut karny. Chińczyk jak na razie w tym meczu z siedmiu bramkowych okazji wykorzystał pięć.
    Skomentuj 0
    43 min. 21:16 - Tym razem na gola Ukraińców z koła odpowiedział Michał Kubisztal.
    Skomentuj 0
    41 min. 20:15 - Ukraińcy nie odpuszczają, tym razem do siatki trafił Pedam. Biało-czerwoni wciąż nie zachwycają grą w obronie, lepiej jest za to w ataku, bo po chwili do siatki trafił Bartłomiej Jaszka.
    Skomentuj 0
    40 min. 19:14 - Bartosz Jurecki z koła trafił do siatki.
    Skomentuj 0
    39 min. 18:14 - Bartosz Jurecki był pociągany za koszulkę, za co otrzymaliśmy rzut karny. Patryk Kuchczyński pewnym rzutem zdobywa swoją piątą bramkę w tym meczu. Po chwili rywale faulowali w ataku, a bramkę po szybkim ataku zdobył Paweł Podsiadło. W odpowiedzi trafił Kumogorodzki.
    Skomentuj 0
    38 min. 16:13 - Pedam z drugiej linii trafia do siatki. Ukraińcy poczuli krew. Polacy nie radzą sobie zarówno w ataku, jak i w obronie. W ciągu ośmiu minut rywale rzucili nam sześć bramek, podczas gdy w trakcie całej pierwszej połowy Sławomir Szmal do siatki sięgał tylko siedem razy.
    Skomentuj 0
    37 min. 16:12 - Kumogorodzki świetnym rzutem z drugiej linii pokonał Sławomira Szmala. A po chwili znów gubimy piłkę w ataku.
    Skomentuj 0
    36 min. 16:11 - Grający w osłabieniu Polacy gubią się okrutnie. Kolejna strata i kolejna bramka Ukraińców, którzy zmniejszają stratę do pięciu trafień.
    Skomentuj 0
    35 min. 16:10 - Michał Szyba odesłany na ławkę kar. Ukraińcy wykorzystują rzut karny, choć Sławomir Szmal był blisko skutecznej interwencji.
    Skomentuj 0
    34 min. 16:9 - Jedwokimow pokonał Szmala, a gola dla biało-czerwonych zdobył Karol Bielecki.
    Skomentuj 0
    32 min. 15:7 - Polacy przechwycili piłkę, a atak w drugie tempo efektownym rzutem zakończył Paweł Podsiadło.
    Skomentuj 0
    31 min. 14:7 - Michał Szyba trafił do siatki.
    Skomentuj 0
    Początek drugiej części meczu.
    Skomentuj 0
    Jak już wspominaliśmy, Słoweńcy po sensacyjnej porażce z Białorusią nie zagrają w finałach mistrzostw Europy. O krok od sukcesu są z kolei Austriacy, którzy prowadzą z Rosjanami 27:23.
    Skomentuj 0
    Biało-czerwoni do przerwy prowadzą z Ukrainą różnicę sześciu trafień. Wyrównana walka na parkiecie toczyła się tylko przez kwadrans, w dalszej części meczu przy pomocy formacji ofensywnej bramkę zamurował bowiem Sławomir Szmal.
    Skomentuj 1
    30 min. 13:7 - Przed szansą na rozegranie ostatniej akcji w pierwszej części meczu stanęli Ukraińcy. Udaną interwencją po rzucie z drugiej linii popisał się jednak Sławomir Szmal.
    Skomentuj 0
    28 min. 13:7 - Sławomir Szmal zamurował bramkę. Kolejna udana interwencja polskiego bramkarza. Stuprocentową sytuację zmarnował jednak Kamil Syprzak.
    Skomentuj 0
    27 min. 13:7 - Polacy stracili piłkę w wyniku pasywnej gry, po chwili pojedynek z ukraińskim kołowym wygrał jednak Sławomir Szmal. Prowadzenie biało-czerwonych rzutem z drugiej linii podwyższył Michał Kubisztal.
    Skomentuj 0
    25 min. 12:7 - Piotr Grabarczyk po raz drugi trafił na ławkę kar. Ukraińcy szansę na gola jednak zmarnowali, trafiając prosto w Szmala.
    Skomentuj 0
    24 min. 12:7 - Modelowy atak pozycyjny w wykonaniu Polaków bramką z drugiej linii zwieńczył Michał Kubisztal.
    Skomentuj 0
    22 min. 11:7 - Kumogorodzki kapitalnym rzutem z drugiej linii nie dał szans Sławomirowi Szmalowi. W odpowiedzi do siatki trafił Robert Orzechowski.
    Skomentuj 0
    21 min. 10:6 - Sławomir Szmal w swojej ulubionej roli, sam na sam ze skrzydłowym, popisuje się skuteczną interwencją. Po chwili swoją czwartą bramkę w tym meczu zdobył Patryk Kuchczyński.
    Skomentuj 0
    20 min. 9:6 - I znów w głównej roli Adam Wiśniewski! Tym razem "Gadżet" skutecznym rzutem zakończył kontratak biało-czerwonych.
    Skomentuj 0
    19 min. 8:6 - Nasi rywale znów gubią się w ataku. Polska defensywa z minuty na minutę funkcjonuje coraz lepiej. Niezły atak pozycyjny niecelnym rzutem zwieńczył jednak Adam Wiśniewski.
    Skomentuj 0
    18 min. 8:6 - Błąd ukraińskiej obrony bramką zakończył Adam Wiśniewski.
    Skomentuj 0
    17 min. 7:6 - Kumogorodzki mimo bloku złożonego z trzech Polaków świetnym rzutem z drugiej linii trafił do siatki. Na gola rywali odpowiedział Bartłomiej Jaszka.
    Skomentuj 0
    16 min. 6:5 - Świetną akcję Polaków pewnie zakończył Bartosz Jurecki.
    Skomentuj 0
    Tymczasem Austria prowadzi na własnym parkiecie 19:15 z Rosją i jest o krok od zapewnienia sobie awansu do styczniowych mistrzostw Europy.
    Skomentuj 0
    15 min. 5:5 - Seria błędów i niecelnych rzutów z obu stron. Do siatki z koła ostatecznie trafia Kozakiewicz. Czas dla Polaków.
    Skomentuj 0
    13 min. 5:4 - Patryk Kuchczyński w kolejnej akcji jest już bezbłędny. Kontratak i podanie Jaszki tym razem zostały zamienione na bramkę.
    Skomentuj 0
    12 min. 4:4 - Ukraińcy nie odpuszczają i znów stan meczu wyrównany. A Kuchczyński marnuje świetne podanie Bartłomieja Jaszki.
    Skomentuj 0
    11 min. 4:3 - Rywale zmarnowali kontratak, a Patryk Kuchczyński trafił do siatki po rzucie karnym będącym efektem obrony w kole.
    Skomentuj 0
    10 min. 3:3 - Kriwczikow na raty pokonał Sławomira Szmala. Po chwili tracimy piłkę, bo zbyt szybko na oddanie rzutu zdecydował się Bartłomiej Jaszka.
    Skomentuj 0
    9 min. 3:2 - Patryk Kuchczyński pewnie trafił do siatki. Po raz pierwszy w tym meczu obejmujemy prowadzenie.
    Skomentuj 1
    • ręczny Zgłoś komentarz
      Brawo kibice za hymn! Aż momentami ciary przechodziły :) WIELKA POLSKA!
      8 min. 2:2 - Ukraińcy zgubili piłkę. Po chwili jeden z rywali fauluje Jaszkę i wędruje na ławkę kar. My będziemy mieli rzut karny.
      Skomentuj 0
      7 min. 2:2 - Słupek ratuje Szmala. Kontratak zmarnował jednak Adam Wiśniewski.
      Skomentuj 0
      6 min. 2:2 - Ukraińcy popełniają błąd w ataku. W odpowiedzi Bartłomiej Jaszka dograł na koło do Bartosza Jureckiego, który wyrównał stan meczu.
      Skomentuj 0
      5 min. 1:2 - Mimo osłabienia zdobywamy kontaktową bramkę. Do siatki trafił Robert Orzechowski.
      Skomentuj 0
      4 min. 0:2 - Kumedorovski pokonuje Sławomira Szmala. Na ławkę kar powędrował Piotr Grabarczyk.
      Skomentuj 0
      2 min. 0:1 - Nieudana akcja Polaków, Ukraińcy mają szansę na podwyższenie prowadzenia.
      Skomentuj 0
      1 min. 0:1 - Ukraińcy po świetnej zespołowej akcji obejmuję prowadzenie. Nasz bramkarz przy rzucie z koła był bez szans.
      Skomentuj 0
      Początek meczu.
      Skomentuj 0
      W dzisiejszym meczu z powodu kontuzji nie zagra Tomasz Rosiński. Ciężar gry na środku rozegrania spocznie więc na barkach Mariusza Jurkiewicza.
      Skomentuj 0
      W zielonogórskiej hali odgrywane są hymny obu krajów. Obiekt pęka w szwach, na trybunach radośnie i biało-czerwono.
      Skomentuj 0
      Biało-czerwoni powinni dziś wygrać różnicą wyższą niż pięć bramek. Tak wynika z ankiety przeprowadzonej na naszym fanpage. W tej chwili za taką opcją opowiada się aż 80% kibiców.
      Skomentuj 0
      Obie drużyny wychodzą na parkiet.
      Skomentuj 0
      W jednym z ciekawszych eliminacyjnych meczów Białoruś sensacyjnie pokonała na wyjeździe Słowenię 35:33, wyrzucając Urosa Zormana i kolegów z gry o awans na europejski czempionat.
      Skomentuj 0
      Już za kilkanaście minut reprezentacja Polski w Zielonej Górze zmierzy się z Ukrainą w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw Europy. Biało-czerwoni awans do turnieju finałowego zapewnili sobie w środę, dzięki zwycięstwu nad Holandią. Dzisiejszy sukces Szwedów w konfrontacji z Oranje sprawił z kolei, że podopieczni Michaela Bieglera nie mają już szans na pierwsze miejsce w grupie.