RESULT: In a brilliant match, #CzechRepublic

3
2
1
komentarz

Mimo drugiej, bardzo bolesnej porażki Biało-Czerwonych w Goeteborgu zapraszamy państwa na ostatni nasz występ podczas Euro 2020. Zakończymy walkę meczem z Reprezentacją Szwecji. Nadzieją tylko młodzi.

Świetnie, że na mistrzostwach Europy grają Olejniczak, Sićko czy Dawydzik. Szkoda, że obok tych młodych Patryk Rombel na alibi powołał kilku starszych, fajnych chłopaków. Wiadomo, jak jest na boisku z pozycją "fajny chłopak" #SUIPOL #handball[/p]

1
1
2
1
komentarz

Na szczęście już w lutym mecz @kielcehandball - @SPRWisla. Teraz pora odpocząć od handballa. Zbyt przykry widok...[/p]

1
komentarz

Po pierwszej połowie były szanse, ale Polacy nie tylko podczas Euro 2020, ale także w okresie przygotowawczym mieli fatalne wejście w drugą część meczów. Tym razem o klasę lepsi okazali się być Szwajcarzy ze swoim Andy Schmid na czele. Ten 37-latek trafił do naszej bramki aż 15 razy. To niemal połowa dorobku całej drużyny Helwetów. A nasza obrona nie zrobiła dosłownie nic, by odciąć go od rzutu, od podań, od rozegrań...

3
1
1
4
czas 60'

31:24. Z lewej flanki na sam koniec jeszcze dobił nas Lenny Rubin.

6
7
4
9
6
czas 60'

30:24. I jeszcze, ale w kontrze skuteczny był Rafał Przybylski.

czas 59'

30:22. Biją nas rywale. Kontrę wykorzystał Marvin Lier. Wstyd Polacy, po prostu wstyd!

9
5
3
5
9
59'

czas 58'

29:22. I po raz piętnasty ze środka Andy Schmid.

5
3
1
5
6
58'

Gramy zdecydowanie słabiej niż w meczu ze Słowenią, idziemy zatem do przodu?

3
4
1
3
5
57'

Sićko z rzutem z przetrzymania, ale i tak doskonale wyczuł to Portner.

4
4
2
2
6
56'

Nie ma bramki dla Szwajcarii. Ale i Polacy beznadziejni w ataku.

3
4
3
6
8
56'

Za chwilę będziemy grać 7 na 7. I bez efektu bramkowego po polskiej stronie.

2
3
2
3
5
56'

Dobrze skomentował to Mateusz Borek!

Co się stało z naszą kadrą w piłce ręcznej. Zęby bolą jak się ogląda mecz ze Szwajcarią .Grają dwie klasy słabiej niż ze Słowenią. Nie ma płynnej i bezbolesnej zmiany pokoleniowej.[/p]

3
1
1
2
3
55'

Znowu nie wyszła nam gra w przewadze. Kondratiuk nadział się na Portnera. Cóż można więcej zrobić?

2
5
3
3
4
czas 55'

Andy Schmid został wykluczony na 2 minuty. To może teraz, bez lidera?

12
6
3
2
3
55'

Mamy 6 minut do końca i 6 bramek straty. Za dużo.

3
2
2
1
54'

czas 54'

28:22. To już jest po meczu. Z bliskiej odległości po podaniu Raemiego trafił teraz Marvin Lier.

3
5
1
4
12
54'

W końcu Dawydzik zablokował Schmida, ale nadal Helweci w akcji.

5
3
3
3
8
53'

Sićko wyskoczył sam na sam z Portnerem, ale przegrał ten pojedynek.

3
2
2
2
9
Wierzysz w cud w tym meczu w wykonaniu Polaków?

4
52'

Dziwne, że Andy Schmid nie otrzymał przysłowiowego "plastra"?

5
1
2
2
52'

"K... W.... mu w końcu!". Szanuję prostą receptę Rafała Przybylskiego na zatrzymanie Andy'ego Schmida #SUIPOL #handball[/p]

2
5
2
51'

Czas dla Sutera. Biało-Czerwoni wydają się być coraz bardziej zrezygnowani. Jeden gracz rozbraja całą polska obronę.

3
3
4
6
4
51'

czas 51'

26:22. Nie ma mocnych na tego gracza. Cóż powiedzieć: Andy Schmid. W tym roku skończy już 37 lat!

2
3
1
6
czas 50'

25:22. Na szczęście trafił Szymon Sićko.

11
1
1
1
2
50'

Dziwna decyzja sędziów po faulu na Dawydziku. Powinien być karny.

1
1
4
6
50'

Bardzo trudno będzie to odrobić Polakom, czasu coraz mniej.

3
4
2
2
4
czas 49'

25:21. Tym razem skutecznie rzut karny wykonywał Marvin Lier.

3
3
4
2
10
49'

Rzut karny dla Helwetów.

3
3
1
1
8
49'

Jakbyśmy mieli mało problemów, to jeszcze zagramy w osłabieniu.

2
2
1
7
czas 49'

Arkadiusz Moryto został wykluczony na 2 minuty.

3
2
1
10
czas 48'

24:21. Indywudalna akcja w wykonaniu Adriana Kondratiuka. Gonimy, ale czy dogonimy?

8
3
2
1
3
czas 47'

24:20. Bramka! Trafił błyskawicznie w akcji Helwetów Marvin Lier.

2
3
3
8
5
czas 47'

23:20. Na szczęście odpowiedział Maciej Gębala.

4
4
1
1
2
czas 47'

23:19. No to po raz trzynasty skutecznie Andy Schmid. A była już gra pasywna po stronie Szwajcarów. Nic sobie z tego nie zrobił ten doświadczony zawodnik.

2
3
1
3
5
46'

Teraz podanie do nikogo w wykonaniu Sićki i strata.

1
3
1
4
9
czas 45'

22:19. Swój własny mecz rozgrywa dziś Andy Schmid. Ma już 12 bramek na koncie. Nadal nie możemy go zatrzymać.

1
2
1
4
6
czas 45'

21:19. Po raz czwarty celnie Szymon Sićko. Ale jeszcze trochę nam brakuje.

7
2
2
2
2
czas 44'

21:18. Ależ odpalił teraz z 10. metra Lenny Rubin.

1
3
1
3
7
czas 44'

20:18. Z niesamowicie trudnej pozycji trafił Piotr Chrapkowski. Rozgrywający już upadał na parkiet.

9
3
3
1
2
43'

Nie ma bramki dla rywali. Obronił to Morawski.

czas 43'

20:17. Rzut z podłoża w wykonaniu Macieja Majdzińskiego.

5
3
3
1
1
czas 42'

20:16. Na pustą bramkę trafił... bramkarz Nikola Portner.

4
2
2
5
6
42'

Niesamowicie prosta strata w naszym zespole. To się w głowie nie mieści.

3
3
1
7
42'

Przydałoby się.

Nie mamy kilku takich Olejniczaków w juniorach?[/p]

2
1
1
1
42'

Pozostało jeszcze 8 sekund gry jednego mniej po polskiej stronie.

2
1
1
1
42'

czas 41'

19:16. Tym razem Schmid idealnie obsłużył koło, a dokładniej Lucasa Meistera.

2
3
4
3
czas 41'

18:16. Trafił w tej kontrze po dobrym podaniu Arkadiusz Moryto.

11
3
1
1
1
41'

Dobrze Polacy w defensywie.

6
4
2
czas 40'

Szymon Sićko został wykluczony na 2 minuty. Dobrze, że to się nie skończyło nawet czerwoną kartką rozgrywającego. Wcześniej wpadł na rywala.

2
1
3
6
czas 40'

18:15. Niesłychany luz w ręce ma dziś Andy Schmid. Teraz trafił ze środka.

5
5
3
4
4
39'

Szkoda. Morawski odbił rzut Milosevicia, ale piłkę z pola bramkowego wyjmował Majdziński i została ona przyznana rywalom.

3
2
1
3
6
czas 39'

17:15. Na szczęście bardzo szybko odpowiedział Szymon Sićko.

czas 37'

16:14. I trafił w kontrze młody Michał Olejniczak.

18
6
1
2
1
37'

Odzyskaliśmy piłkę.

5
5
1
3
czas 37'

16:13. Wreszcie skutecznie z lewej flanki Szymon Sićko. To dopiero pierwsze trafienie Polaków po zmianie stron!

8
5
1
2
czas 36'

16:12. Skutecznie rzut karny wykonywał Andy Schmid. Znowu przegraliśmy przewagę liczebną, tym razem 0:1.

7
5
1
4
9
36'

Rzut karny dla Szwajcarii.

3
4
2
6
10
35'

Portner zatrzymał Morytę w kontrze. Wcześniej Sidorowicz nie poradził sobie przy naszej bramce.

2
1
1
2
3
35'

Znowu gra w przewadze i znowu nie została ona wykorzystana. To się może bardzo na nas zemścić.

2
2
2
1
3
34'

Potem poszedł sam na sam z bramkarzem, ale jednak nie dał rady pokonać golkipera rywali.

2
2
2
3
czas 34'

Samuel Roethlisberger został wykluczony na 2 minuty. Znowu to Olejniczak wyrzucił tego szczypiornistę.

6
1
2
2
33'

Schmid zatrzymany przez Morawskiego w sytuacji sam na sam. Brawo Adam!

7
1
33'

Jest już gra pasywna po stronie Biało-Czerwonych. Sićko zablokowany.

1
1
1
2
33'

A my z pustą bramką. Strata oznaczać może kolejne trafienie dla rywali.

1
1
1
2
2
32'

Rywale już w komplecie.

1
1
2
czas 32'

15:12. Podanie i od razu rzut. Nie kto inny, jak znowu Andy Schmid.

2
1
1
4
32'

Wydaje się, że mogło nie być tej kary Polaka na Raemym. Ale cóż.

1
1
1
czas 31'

Piotr Chrapkowski został wykluczony na 2 minuty.

3
1
1
2
1
31'

Nie wystartował zegar w hali. Chwila przerwy.

1
3
1
czas Druga połowa
15:40

Wracamy już do hali. Za chwilę druga połowa.

1
15:40

Tymczasem niedawni pogromcy Francuzów tylko jedną bramką prowadzą z Bośnią i Hercegowiną.

HALF-TIME: It's still very close between @AndebolPortugal

1
1
1
15:40

Jest co poprawiać.

46% w ataku, kilka bolesnych błędów ale da się ten mecz wygrać!

1
1
1
15:40

Jesteśmy dokładnie tego samego zdania.

"Szansa... No aj Jezus Maria..." mogłoby być hasłem przewodnim pierwszej połowy. Ogarnąć kwestię niedokładnych podań do koła oraz bezsensownych odpałów z drugiej linii i można to wygrać. #EHFEuro2020 #SUIPOLPS. Panie Olejniczak, dawaj pan więcej![/p]

1
1
1
1
1
Czy Biało-Czerwoni zagrają lepiej po zmianie stron i odniosą premierowe zwycięstwo w turnieju?
2
2
2
1
1
15:40

A my przypomnijmy, jaką fantastyczną interwencją popisał się Adam Morawski.

15:40

Cóż, po pierwszych 30 minutach Polacy tracą do rywali dwa trafienia. Nie wygląda to może najgorzej, ale biorąc pod uwagę, z kim zagramy za dwa dni, ten dzisiejszy mecz powinien wyglądać o niebo lepiej. Są przebłyski, ale też fatalne straty, które na tym poziomie nie mają prawa się zdarzyć, a zwłaszcza przy liczebnej przewadze, której Biało-Czerwoni ani razu nie wykorzystali. To boli. Zapraszamy po zmianie stron.

4
4
1
2
1
czas 30'

14:12. Bez przeszkód trafił tuż przed końcem jeszcze Roman Sidorowicz. Co zrobiła nasza obrona, lepiej zostawić to bez komentarza.

3
3
3
4
16
czas 30'

13:12. Piękne rozegranie akcji przez Biało-Czerownych. Piłkę na skrzydle do siatki skierował Arkadiusz Moryto.

19
9
1
1
3
30'

Ostatnie 25 sekund w tej części gry.

2
8
czas 30'

Michal Svajlen został wykluczony na 2 minuty.

9
2
1
1
1
30'

Coraz mniej czasu do końca pierwszej połowy. Rzucał Olejniczak, nie trafił, ale wyrzucił rywala na ławkę kar.

1
2
1
1
30'

Zatrzymany Sićko, będzie rzut wolny dla Polaków.

4
3
1
2
czas 29'

13:11. Znowu siedmiu na sześciu grali Helweci. Akcję na bramkę zamienił z prawej flanki Nicolas Raemy.

1
2
3
3
czas 29'

12:11. Od razu odpowiedział pierwszy raz w meczu i całym turnieju 18-letni Michał Olejniczak.

13
3
1
1
1
czas 28'

12:10. I trafił to bez problemu Andy Schmid.

2
1
1
2
3
28'

I niestety, jeszcze jeden prosty błąd Polaków.

4
3
1
3
4
28'

Ten mecz zdecydowanie można wygrać, ale nie możemy tracić głupio piłek. Gra pasywna Biało-Czerwonych.

1
28'

Jeszcze raz kapitalnie między słupkami Morawski. Nie dał rady Raemy.

4
1
1
1
2
27'

czas 27'

11:10. Rzucał w poprzeczkę Olejniczak, ale piłkę zebrał jeszcze Piotr Jarosiewicz. Nie było już Portnera między słupkami, więc miał ułatwione zadanie.

13
2
2
1
1
26'

Błąd kroków u Szwajcarów. W każdym razie bramka nie została uznana.

9
3
2
1
25'

Co za fatalne podanie Majdzińskiego. Graliśmy w przewadze i podaliśmy piłkę bezpośrednio do przeciwnika.

2
4
3
5
14
czas 25'

Nicolas Raemy został wykluczony na 2 minuty. Pociągał Dawydzika.

7
1
3
1
1
24'

Nie dał rady pokonać go Roman Sidorowicz.

5
3
2
24'

Fantastyczna interwnecja sam na sam Morawskiego!

15
2
1
1
1
24'

Gramy już w komplecie. Ale nie trafił Sićko.

2
2
1
4
8
czas 23'

11:9. Z własnej bramki do naszej niestrzeżonej trafił Nikola Portner.

4
1
3
23'

Nieudane podanie do Dawydzika.

4
1
1
4
5
22'

Faul w ataku na Olejniczaku. Brawo 18-latek!

1
22'

Jest Michał Olejniczak na parkiecie.

2
2
czas 22'

10:8. Trafił to po raz czwarty Andy Schmid. Choć Kornecki bliski był skutecznej interwencji.

1
1
1
2
22'

2
21'

Długo grają w ofensywie nasi rywale. Pusta bramka u Szwajcarów.

1
1
20'

Rywale zmarnowali swoją okazję. Pilitowski nie dał jednak rady pokonać Portnera, a mógł być już remis.

3
1
3
5
czas 20'

9:8. Przy grze pasywnej odważnie wyszedł w górę Szymon Sićko.

7
1
1
20'

Moryto poszedł sam, rzucił ze środka, ale był faulowany.

2
1
19'

Schmid ma już 5 bramek na koncie, a to dopiero 20. minuta spotkania. 3 dołożył z rzutów karnych.

1
1
2
19'

Czas dla kadry Rombla.

1
3
1
czas 19'

9:7. Kontrę błyskawicznie zakończył niezawodny dziś Andy Schmid.

3
1
4
19'

Sićko z pierwszym rzutem, ale zatrzymany przez Portnera.

2
1
5
czas 18'

8:7. Skutecznie rzut karny wykonywał Andy Schmid. Interweniować próbował Kornecki.

2
2
3
4
18'

Rzut karny dla Szwajcarów. Wcześniej obronił Morawski.

2
3
3
5
1
18'

Nieudana akcja Majdzińskiego. Blisko było, by piłka wpadła do siatki.

3
2
2
4
3
czas 17'

7:7. Co za rzut z dystansu oddał teraz Roman Sidorowicz. Bramkarz bez większych szans.

2
2
1
5
czas 17'

6:7. Kontra Polaków po przechwycie. Trafił to z daleka Maciej Majdziński. Brawo za decyzję i odwagę.

4
1
1
1
16'

Świetne zagranie Schmida do koła, ale ten tego nie chwycił. Za chwilę kapitalnie w bramce rywali zagrał Portner.

1
1
1
1
15'

Jeszcze jedno nieudane podanie do koła, do Dawydzika.

2
2
5
15'

Piłka dla Polaków po faulu w ofensywie przeciwników.

2
1
1
1
14'

Jeszcze raz Łangowski zdecydował się na rzut, ale tym razem lepszy bramkarz. Piłka w dłoniach Polaków. Dawydzik jednak nie chwycił piłki.

1
1
2
czas 14'

6:6. Skutecznie rzut karny wykonywał Andy Schmid.

6
14'

Będzie rzut karny dla rywali.

1
1
6
czas 13'

5:6. Wracamy na prowadzenie. Pierwszą bramkę w turnieju zdobył rzutem z drugiej linii Antoni Łangowski.

7
2
1
1
czas 12'

5:5. Doskonała odpowiedź Polaków. Kapitalna bramka ze środka w wykonaniu Macieja Majdzińskiego. Bomba.

9
1
2
1
12'

Morawski kapitalnie odbił rzut z bliskiej odległości obrotowego Szwajcarów.

9
2
1
2
czas 11'

5:4. Dużo gramy do koła, a tam skuteczny jest Maciej Gębala. Tym razem świetną asystą popisał się Łangowski.

7
1
1
11'

Łangowski podawał do nikogo, ale był faulowany, a więc piłka dla Polaków.

4
1
2
czas 10'

5:3. Odskakują rywale. Skutecznie rzut karny wykonywał Andy Schmid.

1
1
1
1
5
10'

Rzut karny dla naszych rywali, za obronę w polu bramkowym.

3
2
2
4
9'

Sićko podał rywalom. Koszmarny okres jednego więcej po polskiej stronie.

2
2
1
6
czas 8'

4:3. Szwajcaria na prowadzeniu. Trafił Roman Sidorowicz.

2
1
1
2
8'

I strata Polaków. Nie tak powinna wyglądać pierwsza nasza akcja w przewadze. Pilitowski wylądował w polu bramkowym.

4
7'

Jednak sędziowie nie wskazali na siódmy metr.

1
4
3
1
3
czas 7'

Lenny Rubin został wykluczony na 2 minuty. Faulował Gębalę.

7
1
1
7'

Będzie kara i karny dla Polaków.

8
1
1
1
czas 6'

3:3. Niestety, błąd komunikacji w polskim zespole. Trafił Marvin Lier.

2
1
1
1
7
6'

Gra pasywna Helwetów.

1
1
1
1
1
5'

Majdziński rzutem z podłoża próbował zaskoczyć Portnera, ale ten odbił to nogami. Szkoda.

1
1
1
2
czas 5'

2:3. Dużo miejsca na prawym skrzydle miał teraz Maximilian Gerbl. Zdecydowanie za dużo.

1
1
1
2
4
czas 4'

1:3. Pomylili się nasi rywale. Tymczasem przełamał się w turnieju Piotr Chrapkowski. Zakończył kontrę Polaków.

3
2
2
1
1
czas 4'

1:2. Trafił Maciej Gębala, jtórego idealnie obsłużył Pilitowski.

3
2
1
1
1
czas 3'

1:1. Swoje umiejętności udowodnił teraz Andy Schmid.

2
5
3'

Jarosiewicz trafił w poprzeczkę.

1
1
1
3
2
2'

czas 1'

0:1. Indywidualne strzelanie rozpoczął z lewej flanki Arkadiusz Moryto.

5
2
2
1
1
1'

Na kole mecz rozpoczął Maciej Gębala.

1
1'