16:18

My już dziękujemy za uwagę. Zapraszamy na kolejne wydarzenia sportowe w piłce ręcznej na WP SportoweFakty. Na dziś to już koniec.

Syn ślusarza, wychowany na ulicy w Umagu, niedoszły nauczyciel, ex-dziennikarz, były poseł Lino Cervar: IO

16:18

Hiszpania drugą reprezentacją w historii, która obroniła tytuł mistrza Europy! A bramkę dającą prowadzenie i zwycięstwo 50 sekund przed końcem rzuca Aleix Gomez, który zamiast na EURO pierwotnie miał grać w Tarnowie z kadrą B. Sport w pigułce. Campeones!

2
2
1
1
2
16:18

Tak wyglądała ostatnia bramka w tych zawodach, która zdecydowała o triumfie Hiszpanów. Tylko oni i Szwedzi obronili trofeum.

.@AlexDujshebaev scores the winning goal and secures @RFEBalonmano

1
1
1
16:18

A to Igor Karacić mógł zostać bohaterem, ale w decydującym momencie popełnił błąd kroków. To dopełniło formalności w tym meczu.

16:18

To był mecz, w którym męczyli się i jedni, i drudzy. Wydawało się, że znacznie większy kryzys przechodziłi po zmianie stron obrońcy z Hiszpanii. Długo nie mogli trafić do siatki. Zawodził choćby Alex Dujshebaev, ale końcówka w ich wykonaniu była już bezbłędna. Przekonali się też, co znaczy mieć takiego bramkarza, jakim w tym meczu okazał się być Gonzalo Perez de Vargas.

1
60'

I jeszcze Gonzalo Perez de Vargas złapał piłkę po tym rzucie.

5
4
1
2
2
60'

Czas dla Chorwatów, ale tu już nic się nie może zmienić.

4
2
3
3
3
czas 60'

22:20. Decydująca akcja? Tak, na pewno. Trafił Alex Dujshebaev i został bohaterem tego spotkania i finału!

11
4
1
1
1
60'

Niespełna minuta do końca.

9
9
6
6
5
59'

Emocje sięgają zenitu. Piłka przyznana Hiszpanom. Chorwaci w szoku. Nikt nie wie, dlaczego. Okazało się, że to był błąd kroków Karacicia.

4
3
1
2
3
czas 59'

21:20. Skutecznie rzut karny wykonywał Aleix Gomez. Asanin nie miał szans na skuteczną interwencję.

6
3
1
4
3
59'

Rzut karny dla obrońców mistrzostwa Europy.

3
3
4
5
5
czas 58'

20:20. A na pustą bramkę rzut oddał z własnej połowy Ilija Brozović.

4
6
4
1
1
czas 58'

20:19. Ale jednak trafił w tej sytuacji Daniel Sarmiento.

6
6
4
7
7
58'

Nikt u Hiszoanów nie chce wziąć odpowiedzialności.

4
4
2
2
2
57'

No i teraz udowodnili, że gra w przewadze liczebnej wcale nie jest taka prosta. Choć to zadziwia.

1
3
2
2
1
57'

Czy to oznacza, że Chorwacja po raz pierwszy sięgnie po złoty medal w Euro? Nie będzie to takie łatwe.

11
3
2
3
3
czas 57'

Raul Entrerrios został wykluczony na 2 minuty. Za atak na Stepancicia.

4
5
4
3
4
56'

czas 55'

19:19. Skutecznie rzut karny wykonywał Aleix Gomez.

3
3
1
4
55'

Męczą się w tej połowie Hiszpanie. Będzie rzut karny za obronę w polu bramkowym. To może teraz nastąpi przełamanie?

4
1
1
2
czas 54'

18:19. Zachwycił kibiców Luka Stepancić. Po prostu fantastyczne trafienie oddał teraz rozgrywający Chorwatów.

4
2
2
1
54'

Bramka Horvata ze skrzydła.

Lovely lob from Zlatko Horvat

1
1
4
2
53'

Sam próbował zagrać Domagoj Duvnjak, był faulowany.

1
1
53'

Nie może się przebić przez blok rywali Alex Dujshebaev. Faulu w ataku dopuścił się jeszcze Raul Entrerrios.

2
1
1
52'

Piłka nie doszła do koła, do Julena Aguinagalde, ale za to faul w ataku u Stepancicia. Coś nieprawdopodobnego.

1
1
52'

Coraz większe nerwy u Hiszpanów. Blisko straty gracze Ribery. Mieli dużo szczęścia w tej akcji.

51'

Piłka trafiła w nogę obrotowego Maricia. Szokujący błąd Chorwatów.

1
50'

Nie ma bramki. Piłka wpadła w boczką siatkę po rzucie Hiszpana.

1
2
1
czas 49'

18:18. Niemożliwe stało się prawdą. Remis po rzucie z koła Marino Maricia. Asystował oczywiście Duvnjak.

5
1
1
48'

Mylą się ponownie mistrzowie Europy.

2
1
czas 48'

18:17. Ależ ze skrzydła zagrał teraz Zlatko Horvat. Pokonał de Vargaza lobem.

2
1
1
2
1
czas 47'

18:16. Ależ piękne i mocne uderzenie w wykonaniu Adrii Figuerasa.

1
1
1
czas 46'

17:16. Po raz pierwszty trafił Marko Mamić.

2
1
czas 45'

17:15. Z prawej flanki trafił Alex Dujshebaev.

4
1
1
1
1
czas 45'

Igor Karacić został wykluczony na 2 minuty.

2
2
czas 44'

16:15. A z kontry nie pomylił się Igor Karacić.

2
1
44'

Entrerrios zgubił piłkę.

1
44'

Hiszpanie jeszcze więcej, bo już blisko 8 minut bez bramki.

1
44'

Już blisko 5 minut bez trafienia w tym meczu po obu stronach parkietu.

43'

No i co? Znowu obronę zaliczył Perez De Vargas. A była to czysta okazja Matanovicia.

43'

Broni Marin Sego!

2
43'

O czas poprosił Ribera.

43'

A to ten kapitalny rzut Duvnjaka!

DUVNJAK! @hrstwitt

1
42'

Rywal z szansą na trafienie kontaktowe. Ale nie trafił Marino Marić, bo przeszkodził mu Gonzalo Perez de Vargas.

1
1
41'

Jeszcze jedna strata u Hiszpanów. Piłka wyrzucona gdzieś w aut przez Alexa Dujshebaeva.

1
1
41'

Mandić faulował w ataku.

1
2
40'

Nie trafił Guardiola na pustą bramkę rywala.

3
1
40'

No i wsio, Hiszpanie wrzucili czwórkę, a Chorwaci redukcja i awaryjne. #EHFEuro2020[/p]

1
39'

Mylą się za to obrońcy mistrzowskiego trofeum.

2
czas 38'

16:14. Niebywałe. Kapitalny rzut oddał teraz Domagoj Duvnjak. Piłka od poprzeczki wylądowała w siatce.

1
38'

Gra pasywna po stronie Hrwackiej.

37'

Faul w ataku po stronie ekipy Ribery.

czas 37'

16:13. To jeszcze nie koniec. Skutecznie rzut karny wykonywał Zlatko Horvat.

37'

Karny dla Chorwatów.

36'

Czas dla Cervara.

1
czas 36'

16:12. Kolejny cios zadał przeciwnikowi Joan Canellas.

1
1
36'

Kolejna prosta strata u Chorwatów.

1
1
czas 36'

15:12. I jeszce raz taki sam rzut wykonał Aleix Gomez. Dwie proste straty idealnie wykorzystane przez hiszpańskiego skrzydłowego!

czas 35'

14:12. Aleix Gomez widział i wiedział, że u rywali nikogo nie ma w bramce. Oddał rzut z własnej połowy i trafił.

1
1
1
35'

Już mamy sygnalizację gry pasywnej. Stepancić w słupek.

2
1
czas 34'

13:12. Skutecznie rzut karny wykonywał Aleix Gomez.

2
1
1
3
czas 34'

Zlatko Horvat został wykluczony na 2 minuty.

1
1
1
1
34'

Będzie karny i kara dla Chorwatów.

1
1
czas 33'

12:12. W końcu. Będą jeszcze emocje. Trafił Luka Stepancić.

1
1
33'

Błąd podania do Maquedy. Szok. Ten wpadł po prostu w pole bramkowe.

1
32'

Faul w ataku po stronie Chorwatów.

32'

Interesująca statystyka:Gonzalo Perez de Vargas - 6/8 (75%) obronMarin Sego - 1/9 (11%) obron#EHFEuro2020[/p]

31'

Gra pasywna po stronie obrońców trofeum. W końcu odbił rzut Marin Sego.

31'

Przy piłce Hiszpanie.

czas Druga połowa
16:18

Wracamy powoli do Sztokholmu.

16:18

Tak wyglądał pierwszy niecelny rzut karny Duvnjaka.

NOTHING is getting past All-star Team goalkeeper @PerezdVargas right now - 6 saves from 8 shots

16:18

Gonzalo Perez de Vargas... Take a bow, son! Wejście smoka. I dobrze, bo dzięki niemu choć trochę rozruszał się ten momentami nudnawy finał. #EHFEuro2020[/p]

16:18

Po pierwszych 30 minutach najskuteczniejszy jest Domagoj Duvnjak , który trafił 4 razy. Jego skuteczność to jednak tylko 57 procent.

16:18

Oglądamy dziś mecz, który trzyma w napięciu. Po fantastycznych 20 minutach Chorwaci mieli ogromne problemy w ofensywie. W efekcie, zamiast pewnie prowadzić, zeszli do szatni z jedną bramką straty. Kluczową rolę odegrał wtedy bramkarz Hiszpanów, Gonzalo Perez de Vargas.

czas 30'

11:11. Trafił w szybiej kontrze David Mandić.

1
1
1
30'

Figueras nie złapał piłki i strata.

1
1
2
1
29'

Jeszcze raz w roli głównej Gonzalo Perez de Vargas!

2
2
1
1
czas 28'

11:10. To się musiało tak skończyć. Kryzys Chorwatów zakończony faktem, że trafił Joan Canellas i to Hiszpanie są na prowadzeniu.

1
2
1
1
czas 28'

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Domagoj Duvnjak. To jego pierwszy przestrzelony karny w tym turnieju.

1
2
2
1
czas 28'

Daniel Sarmiento został wykluczony na 2 minuty.

2
1
2
28'

Marin Sego zatrzymał kołowego. Tymczasem po drugiej stronie kara i karny.

27'

Sarmiento do koła, ale nie ma bramki.

2
1
27'

Cindrić musiał już rzucać, ale tylko obok bramki.

1
1
1
1
27'

Jest już gra pasywna u chorwackich szczypiornistów.

1
1
1
1
26'

Kolejny rzut zatrzymany przez Hiszpanów. Widać duży problem u Chorwatów. Starają się rzucać z daleka, ale to nie wychodzi, jak należy.

2
4
1
2
1
26'

Pomylili się także Hiszpanie. Kontra niezbyt udana, bo rywal zdążył wrócić do obrony.

1
1
1
25'

Tym razem nie dał redy Stepancić. Dobry moment gry Pereza.

1
1
1
2
2
25'

Widok z trybun.

The Tele2 arena is packed with @HRStwitt

2
czas 25'

10:10. A swoje zrobił Jorge Maqueda. Trzecia bramka w kilka minut. Brawo. Czas dla Lino Cervara.

1
1
1
24'

Duvnjak w środek i prosto w bramkarza. Źle to zaczęło wyglądać u graczy Cervara.

1
1
1
23'

Tym razem obrotowy nie chwycił podania od kolegi i przyznana została ona rywalom.

23'

Błąd i strata u Chorwatów. Hiszpanie przed szansą na remis.

1
1
1
1
1
czas 22'

9:10. Ale źle to wyglądało. Co innego w wykonaniu genialnego dziś Jorge Maquedy. Dobry fragment gry tego zawodnika.

1
1
2
22'

Atakują Chorwaci.

2
1
1
1
21'

Trzeba przyznać, że to dość dziwna decyzja sędziów tego meczu. Wydawało się, że rywal nie zdążył ustawić się w obronie. A przecież bramka wpadła.

1
21'

Faul w ataku Maquedy.

1
1
1
20'

Karacić prosto w Pereza.

1
1
czas 19'

8:10. Ależ wejście zanotował teraz Jorge Maqueda. Rzucał z dystansu, a poszedł ze zwodem na przebój z rywalem.

1
1
19'

O czas poprosił Jordi Ribera.

1
czas 19'

7:10. Rośnie przewaga Chorwatów. Trafił z koła Marino Marić. Ale co to było za podanie od Duvnjaka.

1
1
18'

Kontra rywali zatrzymana przez macedońskich sędziów.

18'

Błąd w ataku Hiszpanów.

1
1
czas 17'

7:9. Trafił w dość nietypowy sposób Igor Karacić. Rozgrywający chwytał piłkę na raty, ale udanie.

1
1
1
czas 16'

7:8. Szokująca bramka. Piłkę odbił Asanin, ale wpadła ona w dłonie Julena Aguinagalde.

1
1
1
16'

Sygnalizacja gry pasywnej u obrońców trofeum.

1
1
16'

Denerwują się nieco Hiszpanie.

1
1
1
czas 15'

6:8. A jeśli tak, to oczywiście Domagoj Duvnjak. Piłka od poprzeczki wpadła do siatki.

1
1
14'

Jeszcze jedna siódemka dla Chorwatów.

1
1
1
14'

Hiszpanie nieskutecznie pod bramką Asanina.

1
1
czas 13'

6:7. Igor Karacić pokazał teraz kapitalne umiejętności. Przepchnął się przez obronę i wyszedł z rzutem z biodra.

1
1
czas 13'

6:6. Idziemy łeb w łeb. Genialnie zagrał teraz Raul Entrerrios.

1
1
czas 12'

5:6. Karacić zagrał do skrzydła, a tam wyskoczył David Mandić.

1
1
czas 11'

5:5. Mimo asysty dwóch obrońców, Julen Aguinagalde sobie z tym poradził.

1
1
czas 10'

4:5. Skutecznie rzut karny wykonywał Domagoj Duvnjak. Nie obronił tym razem Corrales.

2
1
10'

Kolejna bramka, znowu nieuznana i znowu rzut karny dla Chorwatów.

czas 9'

4:4. Doskonale zagrał teraz Daniel Sarmiento. Indywidualna akcja Hiszpana.

1
1
czas 9'

Żółtą kartkę otrzymał Domagoj Duvnjak.

1
1
8'

Błąd u obrońców tytułu i strata. Ale Dunjak niedokładnie do kolegi.

czas 8'

3:4. Skutecznie rzut karny wykonywał Domagoj Duvnjak. To już jego 32. bramka podczas Euro.

1
1
8'

Nieuznana bramka Maricia. Będziemy mieli za to rzut karny.

1
1
czas 7'

3:3. Już remis. Z koła trafił nominalny skrzydłowy, Angel Fernandez Perez. Cóż to było za podanie.

1
1
6'

Karacić mocno, ale bardzo niecelnie.

1
1
czas 6'

Żółtą kartkę otrzymał Viran Morros.

czas 5'

2:3. Błyskawiczna odpowiedź. Bramka! Trafił Iosu Goni.

1
1
czas 5'

1:3. W końcu piłkę blisko linii pola bramnkowego otrzymał Luka Stepancić.

1
1
5'

Hiszpanie również szczelnie w defensywie.

1
1
czas 4'

1:2. Ze skrzydła celnym rzutem odpowiedział Ferran Sole. Kapitalne podanie od kolegi.

1
1
4'

Jest już gra pasywna po stronie Hiszpanów.

1
1
1
4'

Twardo w obronie rozpoczęli Chorwaci.

1
1
czas 3'

0:2. Szybkie wznowienie i kolejną bramkę dołożył w tym turnieju Domagoj Duvnjak.

2
2
3'

Entrerrios trafił w słupek.

2
2
czas 2'

0:1. Wynik meczu rzutem z szóstego metra otworzył Marino Marić.

2
2
czas 2'

Żółtą kartkę otrzymał Alex Dujshebaev.

1
1
1'

1
1
1'