Łotwa
komentarz

My także dziękujemy za to, że byliście z nami. Gratulacje Biało-Czerwoni.

komentarz

Pewna wygrana Reprezentacji Polski w Ostrowie Wielkopolskim. Rozbiliśmy Łotyszy aż 31:14. W drugiej części straciliśmy w sumie tylko 5 bramek. Brawo Jakub Skrzyniarz, brawo drużyna, choć po pierwszej połowie nasze humory tak dobre nie były. Skrzyniarz zasłużenie wybrany MVP meczu.

POL 31 : 14 LVA
czas 60'

Skutecznie rzut karny wykonywał Kristians Jonuska.

1
1
POL 31 : 13 LVA
czas 60'

Krzysztof Komarzewski został wykluczony na 2 minuty.

1
czas 59'

Wcześniej świetnie interweniował w tym meczu Skrzyniarz. A rzut karny ponownie wykorzystał "miejscowy", Ksawery Gajek.

POL 30 : 13 LVA
czas 58'

Po raz trzeci z rzędu celnie Krzysztof Komarzewski. Teraz miał najłatwiej, bo była pusta bramka. Piłkę wcześniej przejął Paterek. Brawo Biało-Czerwoni. Pogrom w Ostrowie Wlkp. stał się faktem.

POL 29 : 13 LVA
czas 57'

Bors fatalnie spudłował. A drugą bramkę w tym spotkaniu dołożył na prawym skrzydle Krzysztof Komarzewski.

57'

Czas dla gości. Już ostatni w tym meczu.

POL 28 : 13 LVA
czas 56'

Antons Suleiko został wykluczony na 2 minuty.

czas 56'

Poirytowany Dawid Dawydzik zachowaniem rywala. Jest jednak bramka naszego obrotowego i kara dla rywala.

czas 54'

Bartłomiej Bis został wykluczony na 2 minuty.

53'

Polacy także nieskutecznie, ale za to z dobrym blokiem w defensywie.

52'

Rzut z pola bramkowego i nieuznane trafienie gości.

52'

O czas poprosił Davor Medic Cutura.

1
51'

Gra pasywna i nie zauważyliśmy tego przekraczając liczbę podań.

1
50'

Ależ mamy serię obron Skrzyniarza.

czas 49'

Wrzawa na trybunach, bo skutecznie rzut karny wykonał Ksawery Gajek. To zawodnik miejscowej Ostrovii.

2
1
POL 25 : 12 LVA
czas 49'

Kristians Jonuska został wykluczony na 2 minuty.

czas 48'

Niedawno pojawił się na parkiecie Krzysztof Komarzewski i już zapisał się w protokole meczowym.

POL 24 : 12 LVA
czas 48'

Bramka! Trafił ze skrzydła Linards Usans.

1
POL 24 : 11 LVA
czas 47'

Podkręcamy tempo po obronie Skrzyniarza, trafił z dystansu Szymon Sićko.

POL 23 : 11 LVA
czas 46'

Bramka! Trafił Damian Przytuła.

POL 22 : 11 LVA
czas 46'

Kamil Syprzak został wykluczony na 2 minuty. Tylko za co ta kara dla naszego obrotowego? Dziwna decyzja sędziów z Macedonii.

45'

O czas poprosił teraz Marcin Lijewski.

1
44'

W poprzeczkę rywale.

czas 44'

Żółtą kartkę otrzymał Marcin Lijewski.

1
2
czas 43'

Karny dla Polaków i skutecznie wykonał go Arkadiusz Moryto. Rośnie nasza przewaga. Już teraz jest bardzo wyraźna.

2
1
POL 21 : 11 LVA
czas 41'

Czapliński przejął piłkę i natychmiast uruchomił Morytę w kontrze.

3
2
POL 20 : 11 LVA
czas 41'

Pilupks popełnił błąd kroków, ale nie widzieli tego sędziowie. Potem jednak interweniował Skrzyniarz. W akcji kontrującej bramkę dołożył Michał Olejniczak.

40'

Problem miał Sićko. Trzymał się za oko. Wygląda jednak na to, że wszystko jest ok.

39'

Dzisiaj nasi bramkarze zanotowali już kilka dobrych interwencji.

1
POL 19 : 11 LVA
czas 37'

Skutecznie rzut karny wykonywał Arkadiusz Moryto.

2
1
1
POL 18 : 11 LVA
czas 37'

Jewgienijs Rogonovs został wykluczony na 2 minuty po faulu na Dawydziku. Wcześniej rywale z nieudaną akcją ofensywną.

2
czas 37'

Kapitanie na środek zbiegł Arkadiusz Moryto.

POL 17 : 11 LVA
czas 36'

Jeszcze raz nie kończymy akcji trafieniem. Błąd Sićki. Tymczasem celnie Nils Kreicbergs.

1
1
POL 17 : 10 LVA
czas 35'

Nieudane podanie na koło do Syprzaka, a po drugiej stronie parkietu po długim rogu trafił na prawym skrzydle Linards Usans.

1
POL 17 : 9 LVA
czas 34'

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Rauls Serafimovics. Fantastyczna obrona Skrzyniarza.

czas 33'

Atomowe uderzenie w kierunki bramki Łotwy oddał Szymon Sićko.

1
2
32'

Polacy bez bramkarza. Czapliński przegrał pojedynek z golkiperem gości, ale mamy piłkę.

1
31'

Nieudane podanie na prawe skrzydło u Łotyszy.

31'

Udany blok Dawydzika na początek.

31'

Zaczynają tę część meczu Łotysze, a my bez jednego zawodnika mniej w defensywie po karze dla Bisa.

czas Druga połowa
komentarz

Wyniki do przerwy w dzisiejszych meczach.

Czy Polska przypieczętuje swoje zwycięstwo nad Łotwą po zmianie stron?
komentarz

Tymczasem w Ostrowie piękne pożegnanie z kadrą zaliczył Krzysztof Lijewski. To dla niego niejako powrót do domu, w Ostrowie Wlkp. zaczynał bowiem swoją karierę. Taki mieli plan działacze ZPRP.

komentarz

Ten mecz nie wygląda może jakoś bardzo imponująco w naszym wykonaniu. Gra o pietruszkę i, niestety, trochę to widać. Łotwa nic nie traci, więc gra na totalnym luzie. Prowadzimy jednak dość wyraźnie, bo aż 16:9.

29'

Dobrze wygląda nasza obrona. Szkoda, że nie udało się zakończyć tej części gry jakimś efektownym trafieniem.

2
1
POL 16 : 9 LVA
czas 30'

czas 28'

Drugie trafienie na kole zaliczył w tym meczu Dawid Dawydzik.

1
POL 15 : 9 LVA
czas 27'

Kozłem pod nogą Jastrzębskiego trafił z lewej flanki Endijs Kusners.

POL 15 : 8 LVA
czas 26'

Nie pozostajemy dłużni. Znowu rzut z dystansu, ale tym razem był to Paweł Paterek.

POL 14 : 8 LVA
czas 26'

Jest odpowiedź. Bramka! Trafił z bliska Jewgienijs Rogonovs.

1
POL 14 : 7 LVA
czas 25'

Zmobilizowali się nasi, ale mieli łatwiej bez jednego z rywali w obronie. Trafił z dystansu Damian Przytuła.

1
25'

Prosta strata u rywali i po chwili o czas poprosił Lijewski.

1
czas 24'

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Kamil Syprzak. Jeszcze raz świetną obroną popisał się Kuksa.

1
POL 13 : 7 LVA
czas 24'

Nils Kreicbergs został wykluczony na 2 minuty. Faulował Dawydzika w czystej sytuacji.

1
1
czas 23'

Świetnie podanie Moryty do wybiegającego do kontry Mikołaja Czaplińskiego. Błąd za błędem rywale i zapłacili za to wysoką cenę.

POL 12 : 7 LVA
czas 22'

Tego samego po chwili dokonał Szymon Sićko. Brawo!

2
1
POL 11 : 7 LVA
czas 22'

Pusta bramka rywali i zauważył to na własnej połówce Dawid Dawydzik.

2
1
POL 10 : 7 LVA
czas 20'

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Arkadiusz Moryto. Kuksa lepszy od naszego skrzydłowego, odbił ten rzut kolanem.

1
czas 20'

czas 20'

Nieudane podanie Moryty na lewe skrzydło. Piłkę przejęli Łotysze, faulowany był jeden z rywali i skutecznie rzut karny wykonał Rauls Serafimovics.

POL 10 : 6 LVA
czas 18'

Dobrze interweniował Jastrzębski, ale błąd kroków zaliczył Gajek, po chwili dla gości celnie Ricards Juzups.

POL 10 : 5 LVA
czas 17'

Świetnie w tym meczu spisuje się od początku Piotr Jędraszczyk. Rzut ze środka, niezwykle mocny.

16'

Fantastyczna obrona Jastrzębskiego.

POL 9 : 5 LVA
czas 15'

Karny dla Polaków i skutecznie wykonał go Arkadiusz Moryto.

POL 8 : 5 LVA
czas 14'

Na pustą bramkę celnie rzucił Nils Kreicbergs. Wcześniej Daszek obił słupek bramki rywali.

1
POL 8 : 4 LVA
czas 14'

Ksawery Gajek został wykluczony na 2 minuty.

czas 13'

Już trzecia udana próba naszego rozgrywającego, Piotra Jędraszczyka. To już 60. bramka w kadrze.

POL 7 : 4 LVA
czas 12'

Nie ruszyliśmy za szybko do ataku po obronie Jastrzębskiego. W końcu popełniliśmy błąd. Tymczasem Ricards Juzups przelobował Jastrzębskiego na lewym skrzydle.

11'

Pomylili się Łotysze, a konkretniej Nils Kreicbergs.

POL 7 : 3 LVA
czas 10'

Długo trwała ta akcja Polaków. Finalnie skończył ją na kole rozgrywający Piotr Jędraszczyk.

1
POL 6 : 3 LVA
czas 9'

Nie poradził sobie po raz pierwszy w meczu Sićko, a dobrze zareagowali przyjezdni na lewym skrzydle. Trafił Ricards Juzups.

1
POL 6 : 2 LVA
czas 8'

Mamy przełamanie u gości po przerwie. Z prawego rozegrania zaskoczył nas Guntis Pilpuks.

7'

O czas poprosił trener Łotyszy, Davor Medic Cutura.

1
POL 6 : 1 LVA
czas 7'

Jeszcze raz celnie w tym meczu Kamil Syprzak.

2
POL 5 : 1 LVA
czas 6'

Słabo prezentują się w ofensywie nasi rywale. W swoim stylu trafił Arkadiusz Moryto.

1
POL 3 : 1 LVA
czas 4'

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Ricards Juzups. Świetnie Jastrzębski w naszej bramce.

1
POL 4 : 1 LVA
czas 5'

Ponownie skutecznie Szymon Sićko.

4'

Karny dla Łotyszy.

czas 4'

Bardzo ładna akcja Biało-Czerwonych. Ze środka popisał się, przy grze pasywnej, Piotr Jędraszczyk. Wcześniej Kuksa ze świetną interwencją.

POL 2 : 1 LVA
czas 2'

Jest otwarcie wyniku meczu u gości. Celnie Rauls Serafimovics.

1
POL 2 : 0 LVA
czas 2'

Udana kontra Polaków, którą trafieniem zakończył Kamil Syprzak.

POL 1 : 0 LVA
czas 1'

Bramka! Trafił Szymon Sićko.

1
czas Start meczu
17:58

Hymny państwowe już za nami. Czekamy na pierwszy gwizdek sędziów z Macedonii Północnej.

Czy Polacy zagrają znacznie lepiej niż z Włochami i odniosą pewne zwycięstwo przeciwko Łotwie?
17:55

Łotysze, jako jedyni w naszej grupie przegrali wszystko, co było do przegrania. Nie dziwi zatem fakt, że Marcin Lijewski chciał dać pograć wszystkim swoim podopiecznym. Dzisiaj zobaczymy choćby Ksawerego Gajka.

17:53

W Ostrowie Wielkopolskim trwa już oficjalna prezentacja.

17:49

To już dziś poznamy wszystkie drużyny, które zagrają w ME 2024.

17:47

Z reprezentacją Łotwy mamy poprawić to, co nie zagrało wcześniej z Włochami.

1
17:45

Dzień dobry, zapraszamy Państwa na ostatni mecz eliminacyjny do mistrzostw Europy w 2024 roku. Biało-Czerwoni są już pewni awansu z 2. lokaty. Niemniej, ten mecz po prostu nie wypada nam przegrać.