komentarz

My wiemy już wszystko. Tytuł dla Orlen Wisły Płock u panów. Trofeum u kobiet trafiło z kolei do KGHM MKS-u Zagłębia Lubin. Teraz czekamy na końcowe rozstrzygnięcia w play-offach ORLEN Superligi Mężczyzn. My już mówimy dobrej nocy.

1
komentarz

Tytuł MVP meczu powędrował oczywiście do Michała Daszka. Nie mogło być inaczej. To były efektowne bramki, aż 11 w jego wykonaniu.

7
2
komentarz

Po raz trzeci z rzędu trofeum, jakim jest puchar Polski, powędrował do Orlen Wisły Płock. Nafciarze zagrali znakomity mecz, zwłaszcza po zmianie stron. Industria Kielce całkowicie bezradna w tym spotkaniu. Mistrzowie Polski rzucili tylko 20 bramek, co chyba jeszcze nie miało miejsca w meczach obu drużyn o taką stawkę.

5
2
1
2
60'

Nie będzie już poprawy wyniku meczu.

11
3
1
1
1
60'

Niecelny rzut kielczan. Cieszą się wszyscy na ławce Wisły.

11
7
1
OWP 29 : 20 IDK
czas 60'

Poprawił ten wynik Michał Daszek. To była jego już 11. bramka w tym meczu.

8
2
1
1
3
60'

Minuta do końca tych zawodów.

5
1
2
2
59'

Zablokowany został Paczkowski przez Alilovicia. To już 10. obrona tego bramkarza Wisły.

6
1
3
59'

Strata płocczan choć mieli aż dwóch więcej w ofensywie.

3
1
1
3
58'

Tournat zatrzymany przez Alilovicia. A miał doskonałą okazję do zmiany wyniku meczu.

5
2
1
OWP 28 : 20 IDK
czas 58'

Tałant Dujszebajew został wykluczony na 2 minuty. Czyli kielczanie będą mieli kolejnego zawodnika mniej w zespole. Zszedł Benoit Kounkoud.

5
2
2
czas 57'

Igor Karacić został wykluczony na 2 minuty. To wykluczenie to efekt błędu zmiany w zespole Industrii Kielce.

3
2
2
57'

Złe podanie Daszka do koła i strata. Trafił rywala piłką w plecy.

1
1
4
57'

Cieszą się fani Orlen Wisły Płock, bo to ich ulubieńcy ponownie zabiorą ze sobą puchar Polski.

6
3
1
57'

Bez wrzutki i nieudana akcja w wykonaniu kielczan.

2
4
1
czas 56'

Przymierzył przy bliższym słupku z prawego skrzydła Przemysław Krajewski.

4
1
1
OWP 27 : 20 IDK
czas 56'

Dylan Nahi skończył akcję Industrii z koła.

1
1
3
55'

czas 55'

Benoit Kounkoud został w dodatku wykluczony na 2 minuty. Wiśle będzie znów dużo łatwiej w ataku.

4
2
1
55'

Coraz wolniej swoje akcje rozgrywają przyjezdni z Płocka. Chyba słusznie.

6
1
1
1
54'

Jest zbiórka piłki przez Lucina. Szokująco słabo wyglądają dzisiaj kielczanie.

5
2
2
54'

Faul w ofensywie w wykonaniu Mihicia.

1
1
2
czas 53'

Drugi raz z rzędu celnie z koła Nicolas Tournat.

1
2
1
3
53'

czas 52'

Bramka! Zmniejszył stratę Nicolas Tournat.

2
2
OWP 27 : 17 IDK
czas 52'

Skutecznie rzut karny wykonywał Tin Lucin. To już +10 dla Nafciarzy.

7
3
1
1
OWP 26 : 17 IDK
czas 52'

Dylan Nahi został wykluczony na 2 minuty. Będzie jeszcze rzut karny dla rywali.

4
3
1
1
52'

Coraz więcej wskazuje na to, że oba zespoły mogą ponownie podzielić się tytułami. Jedni zabiorą Puchar Polski, drudzy mogą, choć tu jeszcze nic nie wiadomo, sięgną po tytuł mistrzów Polski.

2
1
1
52'

Teraz z kolei o czas poprosił Xavier Sabate.

5
1
51'

Jakoś dziwnie spokojny wydawał się być Tałant Dujszebajew.

3
1
51'

Rzut z podłoża Haukura Thrastarsona został zatrzymany przez Alilovicia. Maleją nadzieje kielczan.

3
1
2
czas 50'

Kolejny już raz skutecznie rzut karny wykonał Tin Lucin.

3
50'

Rzut karny dla obrońcy pucharu Polski.

2
OWP 25 : 17 IDK
czas 50'

Wrócił jednak do gry po urazie Haukur Thrastarson i trafił z lewego rozegrania.

2
OWP 25 : 16 IDK
czas 49'

To jest już chyba po meczu. Bardzo, ale to bardzo trudno będzie odrobić ten wynik kielczanom. Perfekcyjną bramkę dołożył ze środka Michał Daszek.

3
1
OWP 24 : 16 IDK
czas 48'

Nicolas Tournat został jednak wykluczony na 2 minuty.

4
3
1
48'

Trafiony Daszek, czy będzie kara dla Tournata? Sędziowie znowu muszą skorzystać z pomocy wideo. Wyjątkowo dużo takich sytuacji w tym spotkaniu.

2
1
48'

Tymczasem fatalnie wygląda teraz skuteczność kielczan w ataku. Właściwie nic im nie wpada. Dziwne, że Dujszebajew nie reaguje.

1
1
1
1
czas 48'

Trafił Michał Daszek, jest dziś nie do zatrzymania.

6
2
1
47'

Jeszcze raz świetnie Alilović w bramce. Zatrzymał Tournata.

3
2
OWP 23 : 16 IDK
czas 46'

Skutecznie rzut karny wykonywał Tin Lucin. Nie pomylił się dziś jeszcze ten rozgrywający Wisły.

6
2
2
1
1
46'

Karny dla wicemistrzów Polski.

4
1
2
45'

Tournat sam na sam z Aliloviciem i przegrał ten pojedynek.

2
2
45'

Błąd podania do skrzydła w ekipie z Płocka.

2
1
45'

Jeszcze jedno spięcie pomiędzy zawodnikami obu ekip. Tym razem bez kar.

2
1
44'

Przy grze pasywnej rzucał z prawej strony Karacić, ale przestrzelił. Za lekko i obok bramki.

2
1
2
43'

Fazekas za mocno, nad poprzeczką.

1
4
OWP 22 : 16 IDK
czas 43'

Efektowna bramka ze skrzydła Cezarego Surgiela.

2
2
OWP 22 : 15 IDK
czas 42'

Skutecznie rzut karny wykonywał Tin Lucin. Coraz bliżej obrony trofeum jest Orlen Wisła Płock.

3
OWP 21 : 15 IDK
czas 42'

Czerwoną kartkę z gradacji kar otrzymał Artsiom Karalek.

3
2
czas 42'

Artsiom Karalek został wykluczony na 2 minuty.

4
1
42'

Będzie rzut karny dla płockiej drużyny.

2
1
41'

Karacić tylko w poprzeczkę.

4
1
1
41'

Dziwna niemoc w ataku po stronie mistrza Polski.

4
1
czas 41'

Nic nie robią sobie z tych czerwonych kartek Nafciarze. Celnie bowiem z bliskiej odległości Abel Serdio.

2
1
40'

Faul w ataku Daniela Dujshebaeva. Coś niesamowitego, niewykorzystana przewaga liczebna w ofensywie przez kielczan.

4
1
1
1
40'

Powiedzieć, że dzieje się w tym meczu, to jak nic nie powiedzieć. Gramy dalej.

2
1
czas 39'

Czerwoną kartkę otrzymał Kiryl Samoiła. To już drugi bezpośredni kartonik dla ekipy Sabate.

3
1
1
5
39'

Koszmarny uraz Haukura Thrastarsona. Jeszcze jedna wideoweryfikacja przez sędziów. Źle wyglądał ten upadek Islandczyka. To może być być poważna kontuzja rozgrywającego Industrii.

5
1
1
5
5
39'

czas 38'

Zrobił przewagę Karalek, a trafił Haukur Thrastarson.

1
1
1
1
OWP 20 : 14 IDK
czas 37'

Wszystko wychodzi dzisiaj nominalnemu skrzydłowemu Wisły. Celnie Michał Daszek. 100 procent skuteczności reprezentanta.

2
OWP 19 : 14 IDK
czas 37'

Z lewej flanki czystą pozycję do rzutu miał Daniel Dujshebaev.

1
1
2
OWP 19 : 13 IDK
czas 36'

Wisła znów z bramką. Trafił bowiem Przemysław Krajewski.

4
1
OWP 18 : 13 IDK
czas 36'

Od razu na pustą bramkę rzucił w odpowiedzi Cezary Surgiel.

4
1
OWP 18 : 12 IDK
czas 35'

Ależ przymierzył ze środka Michał Daszek.

3
2
OWP 17 : 12 IDK
czas 35'

Artsiom Karalek został wykluczony na 2 minuty. To już drugie wykluczenie kieleckiego obrotowego.

2
2
1
1
1
35'

Faulowany Fazekas. To musiało boleć. Potrzeba pomoc medyczna. Jeszcze raz panowie sędziowie udali się do monitora.

1
3
35'

Po chwili z prawej flanki rzucał Karacić, ale i tym razem lepszy był bramkarz.

1
1
34'

Strata Industrii, piłkę przejął Przemysław Krajewski, ale spudłował sam na sam z bramkarzem.

2
1
czas 34'

Bezpośrednią czerwoną kartkę za tamten faul otrzymał Leon Susnja.

2
1
3
34'

Będzie wideoweryfikacja po faulu Susnji. Trafiony w twarz został Islandczyk.

1
1
czas 33'

Nie ustępują wicemistrzowie Polski. Celnie Dawid Dawydzik.

3
1
OWP 16 : 12 IDK
czas 32'

Bramka! Trafił Igor Karacić. Było blisko błędu kroków, ale zdążył odbić piłkę o parkiet Chorwat.

1
3
1
3
OWP 16 : 11 IDK
czas 32'

Skutecznie rzut karny wykonywał Tin Lucin.

2
1
32'

Tymczasem z urazem leży na parkiecie Benoit Kounkoud.

1
1
2
31'

Karny dla płocczan.

1
1
2
31'

Od środka zaczęła Orlen Wisła Płock.

1
1
1
1
czas Druga połowa
Czy Nafciarze utrzymają swoją dyspozycję po zmianie stron i sięgną po trzeci Puchar Polski z rzędu?