PGNiG Superliga Mężczyzn: 22. kolejka
13 mar 2016 18:00
komentarz

Płocczanie zagrali kapitalnie w drugiej połowie, szczególnie na początku odsłony. Zasłużone zwycięstwo Orlen Wisły 31:27

2
OWP 31 : 27 IDK
czas 58'

Adam Wiśniewski został wykluczony na 2 minuty.

58'

Skutecznie rzut karny wykonywał Manuel Strlek.

OWP 31 : 26 IDK
czas 58'

Co z tego, że sędziowie pokazywali grę pasywną? W górę wyszedł Dan-Emil Racotea.  Rumun jest dzisiaj fenomenalny

57'

Piłkę zgubił Aguinagalde i akcję zaczynają płocczanie! Sensacji wisi w powietrzu

57'

Kielczanie w ogromnych tarapatach!

1
OWP 30 : 26 IDK
czas 56'

Protestuje Reichmann, ale sędzia uznaje bramkę. Trafił Adam Wiśniewski.

55'

Wkrętka Strleka wyladowała na słupku!

OWP 29 : 26 IDK
czas 55'

Bardzo dynamiczna kontra płocczan i trafił Miljan Pusica.

OWP 27 : 26 IDK
czas 53'

Bomba z drugiej linii. Nad głową Wicharego trafił Michał Jurecki.

53'

Vive bez pomysłu na akcję. O czas poprosił tym razem Talant Dujszebajew

52'

Wiśniewski spróbował sił z drugiej linii. Bezskutecznie, piłka w rękach Szmala

OWP 27 : 25 IDK
czas 51'

Piłka początkowo trafia w poprzeczkę, ale w dobitce Michał Jurecki juz skutecznie.

OWP 27 : 24 IDK
czas 51'

Tiago Rocha został wykluczony na 2 minuty. Portugalczyk przerwał w zarodku kontrę rywali

50'

O czas poprosił Manolo Cadenas

50'

"Wichura" w akcji! Marcin Wikary górą w rywalizacji z Reichmannem !

1
czas 49'

Mateuszowi Kusowi Rosjanin będzie się śnił po nocach. Po raz kolejny z dziecinną łatwością kielczanina pokonał Dmitrij Żytnikow.

OWP 26 : 24 IDK
czas 49'

Marko Tarabochia został wykluczony na 2 minuty.

czas 49'

Niczym w koszykówce, akcja 2+1. Trafił Julen Aguinagalde, a karę dostał Tarabochia.

47'

Wichary też nie zamierza być gorszy od Szmala. Płocczanin zatrzymał Lijewskiego!

OWP 25 : 23 IDK
czas 46'

Dobrą interwencję Szmala wykorzystał Manuel Strlek.

46'

Co za parada Szmala! Racotea bomardował okienko bramki, ale "Kasa" jedną ręką zatrzymał jego rzut

46'

Kielczanie stanęli

45'

Nie trafia Jurecki!

45'

Toledo... Miał idealną sytuację, ale nie chwycił piłki. Kielczanie już w komplecie

OWP 25 : 22 IDK
czas 44'

Bramka! Trafił Miljan Pusica. Kielczanie musieli oddawać rzut, piłka trafiła w poprzeczkę i czterech graczy Vive nie nadążyło za Pusicą. Jeszcze kilkanaście sekund podwójnej przewagi Wisły!

43'

Toledo z łatwością zwiódł obronę, ale Szmal na posterunku

OWP 24 : 22 IDK
czas 44'

Mateusz Jachlewski został wykluczony na 2 minuty. Atak na szyję Toledo. Podwójna przewaga Wisły!

czas 43'

Mateusz Kus został wykluczony na 2 minuty. Kielczaninowi znowu uciekł Żytnikow

42'

Wichary! Paczkowski po raz kolejny zatrzymany

czas 42'

Trafił Dmitrij Żytnikow. Z Rosjaninem nie poradził sobie Kus

OWP 23 : 22 IDK
czas 41'

Ze zwodem w lewo Uros Zorman. Typowa akcja Słoweńca, na którą od lat nabierają się obrońcy rywali

40'

Przesadzili płocczanie. Wrzutka do Tarabochii, ale Bośniak przy okazji przekroczył linię szóstego metra

39'

Toledo stracił piłkę, ale po chwili ofiarną interwencją przerwał akcję rywali

38'

Aguinagalde przekroczył linię szóstego metra

OWP 23 : 20 IDK
czas 38'

Sytuacyjna piłka od Toledo na skrzydło i trafił Valentin Ghionea. Kapitalne rozrzucenie Brazylijczyka

37'

Paczkowski mocno, ale w sam środek bramki Wicharego!

37'

Racotea wszystkiego nie trafi. Rzut Rumuna po koźle ponad bramką

OWP 22 : 20 IDK
czas 36'

Płocczanom zabrakło obrońcy. Aguinagalde zrobił miejsce i trafił Uros Zorman.

1
OWP 22 : 19 IDK
czas 35'

Czego on się najadł? Znowu trafił Dan-Emil Racotea.

OWP 21 : 19 IDK
czas 35'

Skutecznie rzut karny wykonywał Manuel Strlek. Rzut z siódmego metra wywalczył Paczkowski

OWP 21 : 18 IDK
czas 35'

Miljan Pusica został wykluczony na 2 minuty.

OWP 20 : 18 IDK
czas 33'

Na lewej połówce odnalazł się Michał Jurecki.

OWP 20 : 17 IDK
czas 33'

Znowu Jose Guilherme de Toledo! Brazylijczyk pobiegł do kontry

OWP 19 : 17 IDK
czas 32'

Z bardzo trudnej pozycji trafił Jose Guilherme de Toledo.

OWP 18 : 17 IDK
czas 32'

Szybko odpowiedział Michał Jurecki. Kielczanin wykorzystał błąd Racotei w obronie

OWP 18 : 16 IDK
czas 31'

Bramka! Trafił w kontrze Dan-Emil Racotea. Co za początek Wisły!

OWP 17 : 16 IDK
czas 31'

Piłkę przejął Valentin Ghionea. Rumun uciekł obrońcy i pokonał Sego

31'

Gramy!

30'

Swoje robią też bramkarze. Marin Sego parokrotnie powstrzymał rywali w sytuacjach sam na sam, ciepłe słowa należą się też Corralesowi

30'

Nawet najbardziej wybredni kibice mogą być ustysfakcjonowani. Po dobrym początku Vive z czasem do głosu doszli płocczanie. Jak na razie świetny występ Rochy i Racotei

30'

Racoetea wykonywał jeszcze rzut wolny, podyktowany równo z syreną. Rumun nad bramką kielczan

OWP 16 : 16 IDK
czas 30'

Pechowo Corrales. Piłka otarła się o blok i zupełnie zmyliła Hiszpana. Trafił Mariusz Jurkiewicz.

OWP 16 : 15 IDK
czas 29'

Trafił Dmitrij Żytnikow. Na rzut Rosjanina nie zdołał zareagować Kus. Blisko obrony był Sego

OWP 15 : 15 IDK
czas 28'

Bramka! Między nogami Corralesa trafił Krzysztof Lijewski. Kielczanim odpalił w typowy dla siebie sposób

OWP 15 : 14 IDK
czas 27'

Kielczanie pokarani za stratę. Racotea znalazł na kole Miljana Pusicę.

OWP 14 : 14 IDK
czas 26'

Bramka! W drugie tempo Angel Montoro.

OWP 13 : 14 IDK
czas 25'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Chrapkowski.

25'

Zaspali kielczanie. Ghionea zbiegł na koło, na całe szczęście dla Vive, w bramce czekał Sego

czas 25'

Bramka! Trafił Mariusz Jurkiewicz. Reprezentant Polski wykorzystał nie najlepsze ustawienie Kwiatkowskiego i rzucił z prawej połówki

24'

W krótki róg próbował Montoro. Sego znowu lepszy

OWP 13 : 13 IDK
czas 23'

Kwiatkowski niepotrzebnie przesunął się w lewo i  lobem Corralesa pokonał Krzysztof Lijewski.

OWP 13 : 12 IDK
czas 23'

Z Kusa ponownie zrobiono wiatrak. Z koła trafił Tiago Rocha.

OWP 12 : 12 IDK
czas 22'

Krzysztof Lijewski wyskoczył w górę i kompletnie zmylił obrońców!

OWP 12 : 11 IDK
czas 22'

Nie była to najpiękniejsza bramka, ale czy to istotne? Trafił w kontrze Angel Montoro.

21'

Lijewski sam nie wie, jak tego nie trafił. Po chwili kontra Wisły, jednak Rocha w poprzeczkę

OWP 11 : 11 IDK
czas 21'

Bramka! Trafił Marko Tarabochia. Szybka odpowiedź po nieudanym rzucie Chrapkowskiego.

20'

Jurkiewicz odpalił z drugiej linii. Corrales jednak doskonale wiedział, gdzie się ustawić. Piłka nadal w rękach kielczan

20'

Drobny przestój Vive. Czas dla Talanta Dujszebajewa

OWP 10 : 11 IDK
czas 19'

Przerzut na skrzydło od Tarabochii i w takich momentach nie zwykł się mylić Adam Wiśniewski.

OWP 9 : 11 IDK
czas 18'

Mateusz Kus został wykluczony na 2 minuty.

czas 18'

O swoich umiejętnościach ofensywnych przypomniał Piotr Chrapkowski. Potężny rzut z drugiej linii

OWP 9 : 10 IDK
czas 18'

Na lewym rozegraniu przedarł się Marko Tarabochia.

czas 15'

Kapitalny zwód z przełożeniem ręki i bramka Michała Jureckiego.

OWP 6 : 8 IDK
czas 14'

Żółtą kartkę otrzymał Zbigniew Kwiatkowski.

14'

Fatalne zachowanie płocczan! Sędziowie odgwizdali grę pasywną kielczan, ale szansy nie wykorzystała Wisła. Juniorski błąd w wyprowadzeniu piłki

czas 13'

Bramka! Trafił Tiago Rocha.

OWP 5 : 8 IDK
czas 12'

Ależ dynamiczny jest Tobias Reichmann. Niemiec wyszedł wysoko w powietrze i zmylił Corralesa

12'

Sego zrehabilitował się po chwili i zatrzymał Wiśniewskiego w sytuacji sam na sam

OWP 5 : 7 IDK
czas 12'

Wymuszony rzut z drugiej linii, ale Sego nie dał rady. W roli głównej Dan-Emil Racotea. Rumun jest dzisiaj liderem Wisły

OWP 4 : 7 IDK
czas 11'

Prosta strata Żytnikowa, szybka piłka do przodu i bramka Mateusza Jachlewskiego.

OWP 4 : 6 IDK
czas 10'

Do przodu wyszedł Rocha, ale minął go "Dzidziuś". Bramka Michała Jureckiego.

OWP 4 : 5 IDK
czas 9'

Bramka! Trafił Uros Zorman. Ależ przyspieszenie Słoweńca !

OWP 3 : 4 IDK
czas 8'

Karnego zmarnował, ale w takiej sytuacji musiał już umieścić piłkę w siatce. Do kontry pobiegł Tobias Reichmann. Czas dla trenera Cadenasa

OWP 3 : 3 IDK
czas 7'

czas 7'

Z prawej połówki trafił Paweł Paczkowski. Wychowanek Wisły pokazuje się z dobrej strony przed płocką publicznością

OWP 3 : 2 IDK
czas 6'

Bramka! Trafił Tiago Rocha. Portugalczyk znalazł się zupełnie niekryty na kole

OWP 2 : 2 IDK
czas 6'

W ofensywie odnalazł się Mateusz Kus. Kielczanin, specjalista od obrony, tym razem kapitalnie w ataku

OWP 2 : 1 IDK
czas 6'

Bramka! Trafił Dmitrij Żytnikow.

OWP 1 : 1 IDK
czas 5'

Uros Zorman zmylił zwodem obronę i trafił niemal z linii siódmego metra!

4'

Michał Jurecki pomylił się o dobry metr. Szansa dla płocczan

3'

Racoetea próbował tego samego, co przed chwilą, jednak w lewym rogu bramki czekał już Sego

OWP 1 : 0 IDK