Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego dnia.

Wygrywamy! Polki zwyciężyły 29:20 i zapisują na swoim koncie kolejne punkty! Brawo!

Bramka! Ze skrzydła trafiła Lydia Jakubisova.

Monika Kobylińska obok bramki. I przed nami ostatnia minuta spotkania.

Dwie minuty kary dla Moniki Michałów.

Doskonale pierwszy rzut Słowaczek obroniła Płaczek, ale była już bezradna przy dobitce Simony Szarkovej.

Czas dla Polek.

Błyskawicznie odpowiedziały Polki. Trafiła Joanna Szarawaga.

Bramka! Trafiła Sofia Demajova.

Mnożą się za to błędy w szeregach Słowaczek, gospodynie już zrezygnowane.

To już dwunastobramkowe prowadzenie Polek. Bomba Sylwii Lisewskiej.

I mamy bramkę jubilatki! Trafiła Romana Roszak.

Pięknie grają Polki. Tym razem bramka Karoliny Kudłacz-Gloc.

Trafiła Kinga Grzyb. i mamy dziesięć bramek przewagi! 25:15!

Pięćdziesiąt minut gry, a Słowaczki zdobyły dopiero piętnaście trafień. Tym razem skutecznie ze skrzydła rzuciła Maria Holesova.

Czas dla Słowaczek.

Polka szybko się pozbierała i zdobyła bramkę. Nieskutecznie ze skrzydła rzucała Łabuda, ale przytomnie zachowała się Joanna Szarawaga

Dwie minuty kary dla Słoawczki, która faulowała Szarawagę.

Bramka! Z koła trafiła Kinga Grzyb. Doskonała akcja Polek.

Zgubiły piłkę Polki i błyskawiczny kontratak rywalek. Trafiła Maria Holesova.

OSIEM BRAMEK! Tyle już wynosi prowadzenie Polek. Doskonale rozgerały tę akcję Biało-Czerwone, a fenomenalnie wykończyła ją Kinga Grzyb. Z drugiej strony boiska znów świetnie Płaczek!

Nieskuteczny rzut Zawistowskiej, ale niezwykle czujnie zebrała piłkę Kudłacz-Gloc.

Adrianna Płaczek! Doskonała obrona! Brawo!

Czas dla reprezentacji Słowacji.

Nie udało się w pierwszej połowie, udało sę w drugiej. Kontratak Biał-Czerwonych i tym razem perfekcyjne wykończenie  Anety Łabudy.

I znów fenomenalnie Karolina Kudłacz-Gloc! Słowaczki nie potrafią znaleźć recepty na doskonałą grę naszej kapiutan i mamy nadzieję, że będzie tak jak najdłużej!

Bramka dla gospodyń! Tym razem trafiła Martina Skolkova.

Piękna odpowiedź  Moniki Kobylińskiej. Ale w akcji defensywnej złe zachowanie zawodniczki i odpocznie przez dwie minuty na ławce kar.

Bramka! Trafiła Marianna Rebicova.

Bramka! Trafiła Karolina Kudłacz-Gloc.

Dwie minuty kary dla Szarkovej.

Zagapiły się w obronie Biało-Czerwone. Bramka! Trafiła Simona Szarkova.

RAZ, DWA, Monika Kobylińska. Już sześć bramek przewagi Polek!

I błąd Słowaczek. Piłka znów w rękach naszych dziewczyn.

Udało się! Pierwsza bramka po przerwie dla Biało-Czerwonych. Trafiła Monika Kobylińska. Znakomity mecz polskiej zawodniczki.

Wracamy do gry. Polki przy piłce i mamy szansę na zbudowanie pięciu trafień przewagi.

Nie tylko my byliśmy pod wrażeniem akcji Kingi Achruk i Moniki Kobylińskiej.

Polki mają ogromne powody do optymizmu. Po trzydziestu minutach gry prowadzą czterema trafieniami, ale co najważniejsze - grają bardzo dobrze. Lepiej też przetrzymały słaby fragment meczu, gdy obu zespołom nic nie wychodziło.

Wynik pierwszej połowy ustaliła Monika Rajnohova.

I mamy bramkę ze skrzydła. Doskonale spisała się Daria Zawistowska.

Creme de la creme! Piękna wrzutka Kingi Achruk i fantastycznie trafienie Moniki Kobylińskiej

Czas zatrzymany. Ucierpiała Medvedova, bramkarka leży na parkiecie, łapiąc się za kolano/

Czas dla Leszka Krowickiego i reprezentacji Polski. Już tylko sześć sekund walki w osłabieniu pozostało Biało-Czerwonym.

Błyskawicznie odpowiedziały też Słowaczki. Trafiła Lydia Jakubisova.

I JEST! Wreszcie trafiają Polki. Niezawodna okazała się Karolina Kudłacz-Gloc.

Dwie minuty kary dla Kingi Grzyb.

Mocną obronę postawiły gospodynie. Polki nie były się w stanie przez nią przebić, wysoko nad bramką rzuciła Karolina Kudłacz-Gloc.

Znów fenmenalnie Medvedowa. Tym razem bramkarka obroniła rzut z koła... Kingi Grzb.

Maria Holesova najpierw w poprzeczkę, a chwilę później Alzbeta Rechtorisova obok bramki. Zrobił nam się prawdziwy festiwal błędów.

Oj nie, kolejny błąd Moniki Michałów.

Na szczęście mamy Adriannę Płaczek

Niestety, błąd podania i strata piłki.

Nerwowo Słowaczki i znów piłka w rękach podopiecznych Leszka Krowickiego!

Bramka! Trafiła Kinga Achruk.

Aneta Łabuda źle zachowała się w kontrataku, a szansę na zdobycie kolejnej bramki dla reprezentacji Słowacji wykorzystała Martina Skolkova.

Ależ to była szczęśliwa bramka! Przytomnie zachowała się Karolina Kudłacz-Gloc i kolejne trafienie naszej kapitan/

Pogubiły się Biało-Czerwone w ataku, ale na szczęście mylą się też rywalki.

Czas dla Leszka Krowickiego.

Błyskawiczna odpowiedź Słowaczek. Polki wciąż z dwubramkowym prowadzeniem.

Świetnie rozciągnęły atak Polki, defensywa Słowaczek kompletnie zgubiona i ładne trafienie Moniki Kobylińskiej.

Kolejne trafienia na swoim koncie zapisuje jednak Monika Rajnohova.

Czujnie jednak Kinga Grzyb. Przechwyt piłlki na skrzydle i mamy bramkę!

I znów dobrze w bramce Słowacji Medvedova. Poprawka w wykonaniu Kudłacz-Gloc także nieskuteczna.

Doskonale Adrianna Płaczek! Piłka wciąż jednak w rękach Słowaczek, nic jednak z tej akcji nie będzie. Niecelny rzut Rajnohovej.

Nieskuteczny rzut także po polskiej stronie boiska. Pomyliła się Kinga Grzyb.

Gospodynie doskonae wykorzystały czas. Trafiła Monika Rajnohova, a tymczasem pomyliły się w ataku Polki i Słowaczki przed możliwością zmniejszenia swoich strat do jednej bramki.

Świetna Adrianna Płaczek, doskonała defensywa i Słowaczki zaczęły się gubić.

Fantastyczna asysta Kudłacz-Gloc i nie mogła tego zmarnować  Joanna Drabik. Prowadzimy już trzema trafieniami!

Czujnie grają Polki! Straciły piłkę, ale doskonały powrót do obrony zanotowała Kinga Grzyb i wciąż prowadzimy 5:3.

Brawo, brawo, brawo! Rozkręcają się Polki! Kolejny szybki atak i tym razem trafia Joanna Drabik.

Kolejny błąd Słowaczek, kontra Biało-Czerwonych i skuteczna Karolina Kudłacz-Gloc.

I mamy remis! Rzucała Monika Kobylińska, a piłka po koźle trafiła do bramki rywalek.

Błąd kroków Słowaczek i Polki przed szansą na wyrównanie.

Skutecznie rzut karny wykonywała Kinga Grzyb.

Kolejna strata Polek i wykorzystały to natychmiast gospodynie. Kontra i kolejna bramka Lydii Jakubisovej.

Doskonała odpowiedź Karoliny Kudłacz-Gloc. Rozgrywająca nie zwlekała i błyskawicznie doprowadziła do remisu.

Polki straciły piłkę i szansę na zdobycie pierwszej bramki miały Słowaczki. Trafiła Lydia Jakubisova.

I doskonale rozpoczęły Polki w defensywie. Obrona Aleksandry Płaczek!

Czas na pierwszy gwizdek sędziego! Biało-Czerwone rozpoczynają w obronie.

W pierwszej kolejce Słowaczki przegrały z Czarnogórą, dlatego dzisiaj są podwójnie zmotywowane, by zdobyć premierowe punkty w eliminacjach.

Czas na hymny. Zaczynamy od "Mazurka Dąbrowskiego"!

Przed spotkaniem oficjalnie pożagnana została Lydia Jakubisova, która dzisiejszym meczem kończy reprezentacyjną karierę.

Biało-Czerwone już na parkiecie. Trwa prezentacja gospodyń.

Zwodniczki powoli wybiegają na boisko. Pierwszy gwizdek coraz bliżej!

Czy Polki pokonają Słowaczki?

Przed Polkami teraz znacznie trudniejsze zadanie. Zachęcamy do zapoznania się z przedmeczową relacją:

Trener Krowicki przestrzegał jednak przed wpadaniem w hurraoptymizm:

W pierwszym meczu eliminacji Biało-Czerwone nie miały żadnych problemów z pokonaniem Włoszek.

Witamy Państwa bardzo serdecznie i zachęcamy do śledzenia relacji ze spotkania eliminacji do Mistrzostw Europy, w którym Polki zmierzą się ze Słowaczkami.