Liga Mistrzów: Grupa B
08 paź 2017 15:00
komentarz

Dziękujemy za śledzenie relacji na naszych łamach. Za chwilę rozpocznie się spotkanie z udziałem drugiego naszego przedstawiciela w Lidze Mistrzów: Orlen Wisły Płock. Start już kilkanaście minut przed 17.00. Zapraszamy.

komentarz

Jedna mała ciekawostka: najlepszy w pierwszej połowie Marius Steinhauser, po zmianie stron dołożył tylko jedną bramkę, ale tę najważniejszą, bo dającą remis drużynie SG Flensburg-Handewitt.

1
1
1
1
14:58

Zdecydowanie straciła ważny punkt ekipa z województwa świętokrzyskiego. Znakomite zawody rozgrywał Sławomir Szmal . W rzutach karnych kapitalnie zachowywał się Karol Bielecki. Wystarczyło kilka niepotrzebnych, zbyt szybkich i złych decyzji, które goście po prostu wykorzystali.

1
1
1
5
czas 60'

25:25. Coś niesamowitego. PGE VIVE Kielce zremisowało wygrany mecz. Obronił Szmal, ale przy dobitce ze skrzydła Mariusa Steinhausera nie miał już szans. To była ostatnia sekunda meczu!

11
7
2
4
26
60'

Piłka dla gości i 8 sekund do końca.

11
4
9
7
23
60'

Przerwa dla gości.

3
3
8
5
19
60'

NIepotrzebnie pospieszył się Jurecki. Nie ma bramki i za chwilę może być już tylko remis.

4
2
4
3
17
60'

20 sekund do końca i już gra pasywna w PGE VIVE.

6
3
11
1
10
60'

Zablokowany Jurecki, ale jeszcze piłka dla VIVE.

15
7
1
11
60'

Mniej niż minuta do końca.

3
1
12
6
czas 59'

25:24. Źle wracamy do obrony i trafił Anders Zachariassen.

3
2
1
15
59'

Nie trafił w bramkę Lijewski.

2
2
3
9
24
59'

Gra pasywna w ekipie gospodarzy. Ale muszą trafić.

2
5
2
59'

Rosną nam w tym meczu niepotrzebnie emocje.

3
3
8
3
17
czas 58'

25:23. Z 10. metra trafił teraz pięknie Simon Jeppsson.

2
3
3
6
18
58'

czas 57'

25:22. Sam na sam znalazł się ze Szmalem Jacob Heinl. Musiał trafić.

2
7
10
57'

Jeszcze jedna obrona Szmala.

44
11
5
4
4
57'

Szmal znów broni, ale piłka wciąż w rękach gości z Niemiec.

18
12
5
5
6
czas 56'

25:21. Tym razem od razu w pierwsze tempo rzucał z karnego Karol Bielecki.

29
14
4
2
1
czas 56'

Thomas Mogensen został wykluczony na 2 minuty. Czyżby decydujący moment meczu?

23
13
3
3
2
56'

Znów rzut karny dla PGE VIVE.

26
10
1
1
czas 55'

24:21. Zaskakujący rzut oddał teraz Thomas Mogensen.

3
1
3
15
czas 54'

24:20. Ależ ważne trafienie Koli. Skuteczny oczywiście Karol Bielecki. W samo okno.

20
13
2
1
1
54'

czas 53'

23:20. Gonią nas rywale. Skutecznie, a przede wszystkim dobrze technicznie rzut karny wykonywał Kentin Mahe.

2
3
2
2
12
53'

Nie będzie bramki, ale karny dla gości już tak. Tymczasem zwija się z bólu Lijewski.

3
3
11
9
53'

Nieudane podanie w drużynie z Kielc.

1
4
3
5
10
53'

Duże problemy ma dziś z obrońcami Aguinagalde.

2
4
12
7
7
czas 52'

23:19. Cudowna bramka. Trafił Holger Glandorf. Szmal bez szans.

3
5
2
5
17
czas 51'

23:18. W końcu koniec przestoju. Bramka! Trafił Krzysztof Lijewski.

22
11
4
2
3
50'

Więcej miejsca skrzydłowy Marius Steinhauser już nie mógł mieć. Pomylił się jednak, bo trafił w nogę Sławomira Szmala.

9
13
2
3
2
50'

Ależ blok zaliczył teraz Bielecki. Udało się jednak przerwać szybką kontrę rywali Szmalowi.

9
4
4
5
2
czas 49'

22:18. Niepotrzebnie pospieszył się Bielecki. A bramkę dołożył Kentin Mahe.

3
4
4
7
16
49'

Niemcy jednak piekielnie nieskuteczni.

19
6
2
2
2
49'

Ładny nabieg na piłkę Lijewskiego, ale lepszy bramkarz SG.

1
2
3
2
4
czas 48'

22:17. Zmieścił gdzieś między obrońcami i Szmalem piłkę Holger Glandorf.

2
3
3
2
8
czas 48'

22:16. Tym razem nie Bielecki, a skutecznie rzut karny wykonywał Darko Djukić.

15
5
5
2
2
47'

Faulowany Bielecki i kolejny karny dla miejscowych.

7
3
3
4
2
czas 47'

21:16. Wykorzystał to idealnie Hampus Wanne.

3
4
3
3
7
46'

Wygarnął piłkę Jurecki, ale pomylił się przy bramce rywali niestety Janc.

6
3
5
3
5
czas 46'

21:15. Z lewego na prawe rozegranie zbiegł Michał Jurecki. Znalazł dziurę w obronie i trafił.

7
2
3
2
2
45'
3
4
3
2
2
czas 45'

20:15. Skutecznie rzut karny wykonywał Simon Jeppsson.

3
3
2
3
9
45'

W dodatku goście zarobili jeszcze rzut karny.

2
3
3
3
9
czas 45'

Marko Mamić został wykluczony na 2 minuty.

2
2
3
2
7
czas 44'

20:14. Z tego elementu wciąż nieomylny Karol Bielecki.

16
4
3
3
3
44'

Będzie karny, bo faulowany był Julen Aguinagalde.

13
3
2
3
2
czas 44'

19:14. Przypomniał o sobie w końcu także Holger Glandorf.

2
3
3
2
6
czas 43'

19:13. Ależ skuteczność zachowuje po zmianie stron Blaż Janc. Najpierw wywalczył faul ofensywny a potem jeszcze trafił.

8
2
2
2
2
43'

Mahe dopuścił się faulu ofensywnego.

8
3
2
2
2
42'

O pierwszy czas po zmianie stron poprosił Maik Machulla. Piłkę po wznowieniu będą mieli jego gracze.

4
2
2
3
2
42'

Pierwsza taka obrona bramkarza SG. Rzucał Dujszebajew.

2
4
2
2
7
41'

Rozregulowali się za to rywale, bo znów nie trafiają.

10
5
2
2
2
czas 41'

18:13. Niesamowity pokaz siły gospodarzy. Z bardzo daleka zmieścił piłkę w okienku bramki rywali Michał Jurecki. Piekielna bomba rozgrywającego.

12
5
3
2
2
40'

Nie udało się Wanne zmieścić piłki z lewego skrzydła. Oddał rzut, ale trafił w słupek i piłkę chwycił Szmal.

9
5
2
4
2
czas 40'

17:13. Miejscowi chyba już uwierzyli, że mogą to wygrać. Kapitalnie zachował się teraz Blaż Janc.

6
6
2
2
2
czas 39'

16:13. Skutecznie rzut karny wykonywał Kentin Mahe.

3
2
2
2
8
czas 39'

Mariusz Jurkiewicz został wykluczony na 2 minuty.

2
2
3
7
9
39'

czas 38'

16:12. Umyślny faul gracza i karny dla gospodarzy. Skutecznie wykonywał go Karol Bielecki.

7
4
1
1
1
czas 38'

Magnus Abelvik Roed został wykluczony na 2 minuty.

7
1
1
2
1
37'

Pusta bramka i nieuznane trafienie dla VIVE. Sędziowie przerwali gwizdkiem.

7
4
5
3
6
czas 37'

15:12. Odskakujemy. Bramka! Trafił Alex Dujszebajew. Jest lepiej niż jeszcze przed przerwą.

7
4
2
2
3
37'

Nie udało się podanie Zormana do Aguinagalde. Ale w bramce mamy niesamowitego Szmala.

7
2
1
1
1
36'

czas 35'

14:12. A Blaż Janc wprowadził kibiców z Kielc w euforię po tym trafieniu.

13
7
3
3
3
35'

Kolejna świetna interwencja Szmala. Powrócił na wysoki poziom.

14
4
5
3
3
czas 34'

13:12. Kontraatak. Bramkę dołożył Manuel Strlek.

12
5
3
3
3
34'

Broni Szmal, ale popełniamy błąd przy podaniu piłki do ofensywy.

6
3
3
3
8
czas 34'

12:12. Bramka! Trafił Alex Dujszebajew. Asystę zaliczył w tej sytuacji Zorman.

6
4
3
2
2
33'

Słupek ratuje PGE VIVE po rzucie Steinhausera.

3
3
2
2
2
czas 33'

11:12. Nie pilnujemy dobrze kołowego i Henrik Toft Hansen daje prowadzenie gościom.

2
2
3
2
7
czas 32'

11:11. Skutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki.

9
4
2
2
2
32'

czas 31'

10:11. Bardzo łatwo z prawego rozegrania poradził sobie z kielecką defensywą Magnus Abelvik Roed.

14:58

Na chwilę obecną najskuteczniejszy jest prawoskrzydłowy Marius Steinhauser (4 trafienia). W ekipie kieleckiej próżno szukać gracza, który ma więcej niż dwie bramki.

2
3
2
2
2
Sądzisz, że kielczanie pokonają dziś swoich rywali?
14:58

Gdyby nie dwie ostatnie minuty, moglibyśmy powiedzieć, że jest dobrze. Owszem, wciąż jest, ale remis z takim rywalem przy ich dzisiejszej dyspozycji nie świadczy zbyt dobrze o mistrzach Polski. Zmarnowali kilka "setek" i przez ten fakt tylko remisują do przerwy. Byłoby znacznie gorzej, gdyby nie mieli w bramce Sławomira Szmala.

4
3
3
3
3
czas 30'

10:10. Ależ serię pod koniec pierwszej połowy mieli Niemcy. Bramka! Trafił Marius Steinhauser. Wcześniej obronił Szmal, a zablokowany został Bielecki.

4
3
3
6
8
czas 29'

10:9. Broni Szmal, ale koledzy nieskutecznie. Trafił Hampus Wanne.

7
6
5
8
10
czas 28'

10:8. Szkoda, bo bardzo szybko odpowiedział Anders Zachariassen.

4
27'

Czapa Karola Bieleckiego. Rzadki widok. Broni z kolei Sławomir Szmal. Niesamowity mecz tego bramkarza.

12
9
4
4
5
27'

Czas dla Dujszebajewa.

8
7
5
5
5
27'

Kapitalne zawody rozgrywa Szmal. Jakby wiedział, że musi dać z siebie jeszcze więcej niż wcześniej.

7
9
5
6
5
czas 26'

9:7. Pierwsza taka akcja z lewego skrzydła. Mateusz Jachlewski otrzymał takie podanie, którego nie mógł zmarnować.

7
9
4
3
2
26'

Często do fauli w obronie uciekają się gracze z Flensburga.

4
5
6
3
4
25'

Znów mamy piłkę przy sobie po faulu ofensywnym Mogenssena.

9
7
3
3
3
25'

Gra pasywna w ekipie z Niemiec i sędziowie przerwali ich akcję po przekroczeniu liczby podań. Zmarnował jednak błyskawiczną kontrę Lijewski. Wielka szkoda.

3
4
4
4
5
24'

Jurecki w drugiej próbie przy niezłej pozycji, ale obronił Andersson.

4
3
3
4
6
czas 23'

Magnus Abelvik Roed został wykluczony na 2 minuty. Faulował Zormana.

4
6
4
4
4
czas 22'

8:7. To już trzecie takie zagranie rywali. Na prawym skrzydle piłki nie zmarnował Marius Steinhauser.

4
4
3
4
7
22'

Czas dla gości. O przerwę poprosił Maik Machulla.

3
3
6
3
4
22'

Tracimy piłkę w ofensywie.

4
4
3
4
7
21'

Ładne rozegranie Niemców. Ale nas ratuje poprzeczka po rzucie ze skrzydła Zachariassena.

6
4
3
3
4
czas 21'

8:6. W drugie tempo z lekkim zwodem skutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki.

8
5
4
5
5
20'

Cóż za zamieszanie pod bramką gości. Będziemy mieli rzut karny.

7
6
5
5
6
czas 20'

Tobias Karlsson został wykluczony na 2 minuty.

8
8
5
5
5
20'

czas 19'

7:6. W końcu na prowadzeniu PGE VIVE Kielce. Obronił Szmal i przez całe pole gry trafił do pustej bramki Krzysztof Lijewski.

9
5
5
5
7
czas 19'

6:6. Piłka powędrowała na prawe rozegranie, co z kolei wykorzystał bezbłędnie Krzysztof Lijewski. Efektowne uderzenie rozgrywającego.

10
9
6
7
7
19'

Z daleka próbował Bielecki, ale został zablokowany. Na szczęście utrzymujemy się przy piłce.

11
6
6
8
9
czas 18'

5:6. Podanie na koło, a tam znakomicie odnalazł się Anders Zachariassen.

7
7
5
6
11
17'

Coś niesamowitego, jak w tej sytuacji pomylił się jeden z rywali. Nie trafił w bramkę z najbliższej możliwej odległości. Mylimy się także i my pod bramką przeciwników.

6
6
7
6
7
czas 17'

Żółtą kartkę otrzymał Mariusz Jurkiewicz.

5
6
8
7
7
16'

Niestety nie tym razem. Uciekła piłka Zormanowi.

9
8
7
7
10
16'

Błąd rywali i piłkę przejmują miejscowi. Może w końcu to wykorzystają, bo tych pomyłek rywali jest coraz więcej.

9
6
6
7
7
czas 15'

5:5. Rozkręcają się gracze PGE VIVE. Bramka! Trafił Marko Mamić.

9
8
6
7
7
15'

Zmarnował okazję Glandorf.

10
7
6
8
6
15'

Wysoko bronią od początku meczu kielczanie.

8
7
6
8
7
14'

Wpadł w pole bramkowe Strlek i nie ma akcji bramkowej dla mistrzów Polski.

6
6
5
6
8
czas 14'

4:5. Na sporym zasięgu przy wyskoku w powietrze trafił w okienko bramki Szmala Simon Jeppsson. On ma dopiero 22 lata!

6
6
7
5
6
czas 13'

4:4. Jest trafienie z prawego rozegrania. Bramkę zdobył Alex Dujszebajew.

9
7
5
8
8
13'

Zatrzymany Jurecki w kolejnej swojej ofensywnej akcji. Tym razem lekko obok bramki. Piłkę wciąż mają jednak kielczanie.

7
7
6
7
6
czas 12'

3:4. Kapitalna asysta Jepssona. Na lewym skrzydle dostrzegł Mariusa Steinhausera. Ten w prosty sposób pokonał Szmala.

7
6
5
5
6
11'

Przy grze pasywnej pomylił Jurecki. Nie trafił w światło bramki.

czas 10'

2:3. Stracił piłkę Dujszebajew i do kontry błyskawicznie ruszył Thomas Mogensen. Goście na prowadzeniu.

2
2
2
1
1
9'

Strata piłki przez SG Flensburg po błędzie kroków jednego z zawodników.

2
2
1
8
8
8'

Gra pasywna VIVE i jeszcze faul ofensywny mistrzów Polski.

9
8
7
7
7
8'

Blisko straty piłki gospodarze.

2
2
1
1
1
7'

Błąd podania do jednego z niemieckich zawodników. To już ich trzecia prosta strata w tym meczu.

1
2
2
2
2
6'

Zablokowany Dujszebajew i z akcją wychodzą goście.

2
2
1
1
1
5'

Cóż teraz zrobił Kus. Zmarnował kontrę sam na sam z niemieckim bramkarzem. PGE VIVE uratował z kolei słupek.

2
3
2
1
2
czas 5'

2:2. No i proszę dwie obrony Szmala i już remis, bo szybko akcję na bramkę zamienił Karol Bielecki.

1
5
1
2
2
czas 4'

1:2. W końcu, w swoim stylu zakończył akcję miejscowych Uros Zorman. Tymczasem znakomicie broni Szmal.

1
3'

Ratuje skórę kielczanom Sławomir Szmal. Obronił rzut Mahe.

4
1
1
1
2
3'

Znów nie dajemy sobie rady w ataku. Szansa dla SG.

4
1
1
1
2
czas 2'

0:2. Błyskawicznie odpowiadają, ale bardzo skutecznie goście z Niemiec. Trafił Kentin Mahe.

4
3
1
1
1
2'

Blaz Janc zatrzymany przez Anderssona. Chyba można to było inaczej rozwiązać.

2
1
1
1
1
czas 1'

0:1. Szkoda, kontrę na bramkę zamienił Marius Steinhauser.

3
3
3
2
3
1'

Pierwsza akcja i strata w drużynie z Kielc.