My już dziękujemy za uwagę. Na koniec jeszcze rzut okiem na pomeczowe statystyki. Najwięcej bramek zdobył dziś Jose Guilherme de Toledo , o jedną mniej trafił Igor Źabić. Po stronie Finów bramkę Nafciarzy najczęściej straszył Teemu Tamminen (7-krotnie).

Pogrom w płockiej hali. Wicemistrzowie Polski okazali się wyraźnie lepsi od swoich fińskich przeciwników. Mecz nie miał zbyt wielkiego gatunku emocjonalnego. Orlen Wisła wciąż liderem w grupie D tegorocznej edycji Ligi Mistrzów i urasta do rangi faworyta do końcowego triumfu.

Koniec spotkania w Orlen Arenie.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Ondrej Zdrahala.

Jeszcze jeden rzut karny dla Nafciarzy.

34:18. Bramka! Trafił Davor Basarić.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Igor Źabić.

Rzut karny dla Wisły.

Jeszcze jedna strata Finów.

34:17. Bramka! Trafił z drugiej linii Ondrej Zdrahala.

Mając przewagę liczebną, goście tracą piłkę. Który to już raz...

Michał Daszek został wykluczony na 2 minuty.

33:17. A jeszcze jedną kontrę zakończył Michał Daszek.

Broni Wichary.

32:17. Już 15 bramek więcej po stronie Wisły. Zabawili się nam w tej akcji płocczanie. Trafił Ziga Mlakar, któremu wrzutką podawał Nacho Moya.

Strata piłki przez gości.

31:17. Prosta strata Finów. Kontra i bramka. W roli głównej Michał Daszek.

30:17. Miejscowi nie zwalniają tempa. Mocny rzut z dystansu oddał Jose Guilherme de Toledo.

29:17. Teemu Tamminen jest dziś w tym elemencie nieomylny.

Riihimaeki Cocks będzie mogło rzucać z karnego.

Nemanja Obradović został wykluczony na 2 minuty.

29:16. Poprawia swoje statystyki w tym spotkaniu Igor Źabić. Wykorzystał kontrę Nafciarzy.

28:16. Michał Daszek rzucił po krótkim rogu.

W bramce pojawił się nie tak dawno Marcin Wichary i od razu skutecznie interweniował po rzucie przeciwników.

Spadła już nieco koncentracja u miejscowych. Płocczanie w prosty sposób stracili okazję na zmianę wyniku meczu.

Davor Basarić został wykluczony na 2 minuty.

27:16. Do jego wykonania podszedł najskuteczniejszy dziś u Finów Teemu Tamminen. Świetna próba tego zawodnika.

Goście będą mogli ponownie sprawdzić Borbely'ego z linii 7 metrów.

Pomylił się Ziga Mlakar.

O przerwę poprosił tym razem Xavier Sabate.

27:15. Z lewej strony trafił Teemu Tamminen. Przerzucił bramkarza Wisły.

27:14. Trzecia skuteczna próba w wykonaniu Igora Źabicia.

To teraz okazja na trafienie z karnego dla gospodarzy.

26:14. Goście zyskali prawo do rzutu karnego, którego wykorzystał Teemu Tamminen.

Nacho Moya został wykluczony na 2 minuty.

26:13. Jose Guilherme de Toledo i już dwa razy więcej trafień po stronie miejscowych.

Ondrej Zdrahala faulował rywala w ofensywie.

W kontrze powstrzymywany był Daszek. Wydawało się, że powinno być dwuminutowe upomnienie. Gramy dalej.

To już pogrom.

Czas dla trenera gości. Nic już jednak nie wskóra.

25:13. Kontra i trafienie Michała Daszka.

24:13. Już 11 bramek więcej po stronie Nafciarzy. Ze skrzydła skuteczny Przemysław Krajewski.

Jakby tego było mało, gości świetną obroną w bramce powstrzymał Adam Borbely.

23:13. Liczba kontr już dawno przekroczyła liczbę dwucyfrową. Teraz kolejna, po której trafił Lovro Mihić.

22:13. Ziga Mlakar mocno z dystansu.

21:13. Przełamanie. Bramka! Trafił Sasa Puljizović.

21:12. Goście chyba nie mają już ochoty do gry. Bramkę "na pustaka" dorzucił Lovro Mihić.

20:12. Złudzeń nie pozostawił rywalom również Lovro Mihić, który wykorzustał kontrę swoich kolegów.

19:12. Wisła wydaje się już kontrolować totalnie przebieg zawodów. Trafił Marko Tarabochia.

Aliaksandr Titow został wykluczony na 2 minuty. Jeśli chodzi o tę statystykę, to mamy remis - po trzy upomnienia indywidualne.

18:12. Jeszce raz w krótkim odstępie czasu odpowiedział Roni Syrjala.

18:11. Drugi skuteczny rzut z 7 metrów oddał obrotowy, Igor Źabić.

Faulowany był Renato Sulić i Wisła będzie mogła wykonać rzut karny.

17:11. W końcu przełamanie u Finów. Bramkę dołożył Roni Syrjala.

Tymczasem gospodarzy ratuje oczywiście Adam Borbely.

Dan-Emil Racotea został wykluczony na 2 minuty.

17:10. A akcję miejscowych na bramkę zamienił Ziga Mlakar.

Riihimaeki Cocks zaczęło od straty piłki, co dziś jest w ich przypadku smutną normą.

Zaczynamy na drugą połowę. W ataku przyjezdni.

Radość płocczan zasłużona. Szkoda, że przy marnej frekwencji na trybunach.

Jeszcze rzut okiem na oficjalne statystyki po pierwszej połowie.

Czy Orlen Wisłą jeszcze powiększy przewagę nad rywalem?

Trzeba przyznać, że Orlen Wisła Płock całkiem zasłużenie prowadzi w swoim trzecim meczu w Lidze Mistrżów. Gospodarze mają zdecydowanie więcej atutów ofensywnych. Mimo, że początek w ich wykonaniu nie był najlepszy, szybko opanowali boiskowe wydarzenia. Wygląda na to, że odniesie kolejny triumf w tych rozgrywkach. Zapraszamy na drugą połowę meczu.

Tymczasem znamy już jeden wynik meczu w grupie D.

Zapraszamy na przerwę.

16:10. Trafił jednak na sam koniec Teemu Tamminen.

Tuż przed końcem kolejną obroną popisał się jeszcze Adam Borbely.

16:9. Skutecznie rzut karny wykonywał Igor Źabić.

Trzeci rzut karny w tym meczu dla Wisły.

15:9. Odpowiedział sprytnym rzutem Teemu Tamminen.

15:8. Skuteczny Marko Tarabochia.

14:8. Odrabiają część strat przyjezdni. Ze skrzydła trafił Roni Syrjala.

Gra pasywna po stronie miejscowych i strata piłki.

Od razu o czas poprosił Xavier Sabate.

Lovro Mihić został wykluczony na 2 minuty. Orlen Wisła będzie musiała grać przez jakiś czas aż dwóch mniej.

14:7. Bramka! Trafił Wiktor Kowalenko.

Chyba zbyt wielkie rozluźnienie w szeregach płocczan. Chcieli efektownie zakończyć akcję, ale wrzutka się im nie udała.

Faul ofensywny gości i strata piłki na rzecz Nafciarzy.

Jose Guilherme de Toledo znowu w roli głównej. Tym razem został jednak wykluczony na 2 minuty.

Tymczasem dla Jose Guilherme de Toledo było to już szóste trafienie w tej części meczu.

Drugi czas wykorzystuje już Gintaras Savukynas.

14:6. Pusta bramka i co? I trafienie. Doskonale zobaczył to rozgrywający, Jose Guilherme de Toledo.

Nie popisali się nam tym razem miejscowi, którzy oddali piłkę niemal za darmo.

Kyrylenko zatrzymany przez Borbely'ego.

13:6. A Igor Źabić podwyższa wynik w tym meczu.

Wiktor Zajcow został wykluczony na 2 minuty. Brzydkie zachowanie tego zawodnika.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Teemu Tamminen.

Pierwszy stały fragment gry dla gości z Finlandii.

Nafciarze może nie grzeszą skutecznością, ale przy tylu stratach gości prowadzą wyraźnie i kontrolują to spotkanie.

12:6. Powtórka z rozrywki. Kontrę zakończył Lovro Mihić.

11:6. Rośnie przewaga Nafciarzy. Kontrę na bramkę zamienił tym razem Renato Sulić.

Żółtą kartkę otrzymał Nemanja Obradović.

10:6 Bramka! Trafił Jose Guilherme de Toledo. Tym razem spróbował indywidualnej akcji i z powodzeniem.

Żółtą kartkę otrzymał Davor Basarić.

Przyjezdni podsuwają jednak gospodarzom pomocną dłoń, tracąc kolejny raz piłkę w ofensywie.

Wisła wciąż nie błyszczy skutecznością. Szansy ze skrzydła nie wykorzystał Daszek.

9:6. Przypomniał o sobie Ołeksandr Kyrylenko. Zaskoczył bramkarz z Płocka.

9:5. Pierwsza taka akcja w wykonaniu Nacho Moyi od razu zakończona bramką.

8:5. Tuż po wznowieniu mamy trafienie Vitalie Nenity.

Od razu o przerwę poprosił Gintaras Savukynas. Jest o czym rozmawiać z zawodnikami.

8:4. Ładny, techniczny rzut z koła oddał teraz Igor Źabić.

Oj co to był za rzut. Przemysław Krajewski z lewej strony trafił w głowę Morkunasa.

Zdaniem niemieckich sędziów goście dopuścili się faulu w ofensywie. Wznawia zatem Wisła.

Wiktor Kowalenko został wykluczony na 2 minuty.

7:4. Po raz kolejny ładną akcją i rzutem popisał się Jose Guilherme de Toledo.

Znowu gubią się w ataku pozycyjnym przyjezdni.

6:4. Jose Guilherme de Toledo nie zwykł marnować takich sytuacji.

Nerwy także w obozie rywali. Prosta strata piłki przez Riihimaeki Cocks.

Zmarnowana kontra przez Krajewskiego. Szkoda takich okazji.

Żółtą kartkę otrzymał Igor Źabić.

5:4. Najpierw tuż po nieudanym rzucie karnym przełamał się Daszek. Teraz to samo uczynił Przemysław Krajewski.

Także Adam Borbely popisuje się obroną. Zatrzymał fińskiego skrzydłowego.

Wisła z szansą wyprowadzenia skutecznej kontry. Broni jednak Morkunas. Rośnie nam bohater meczu?

Tym razem nie popisał się Przemysław Krajewski.

Kolejny rzut karny dla Wisły.

4:4. Mocny rzut oddał Wiktor Kowalenko.

4:3. Przejęcie piłki i kontra gospodarzy. Bramkę dołożył Michał Daszek.

3:3. Szybko odpowiada Wisła. Konkretnie Igor Źabić.

2:3. Zmiana wyniku. Pierwsze prowadzenie w meczu dla Riihimaeki Cocks. Trafił Jurij Łukjanczuk.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Michał Daszek. Skrzydłowy przegrał pojedynek z bramkarzem rywali.

Rzut karny dla miejscowych.

2:2. Wykorzystali tę interwencję goście. Wyrównał Teemu Tamminen.

Trzeba przyznać, że Giedreius Morkunas dobrze wprowadził się w mecz. To jego kolejna udana obrona.

2:1. Mamy w końcu przełamanie u Finów. Wynik otworzył im Wiktor Kowalenko.

2:0. Po raz drugi świetnie zagrał Jose Guilherme de Toledo.

Dwie skutecznie interwencje. Najpierw na posterunku Morkunas, a potem jego wyczyn powtórzył Adam Borbely.

Jeszcze jedno upomnienie. Żółtą kartkę otrzymał Teemu Tamminen.

Żółtą kartkę otrzymał Jurij Łukjanczuk.

Nafciarze odzyskują piłkę.

Goście nie pozostają dłużni. Broni rzut Giedreius Morkunas.

Skuteczna interwencja Adama Borbely'ego między słupkami gospodarzy.

1:0. Błyskawiczne otwarcie wyniku spotkania. Trafił Jose Guilherme de Toledo.

Rozpoczynamy trzecie starcie Nafciarzy w LM. Przy piłce Wisła.

Za kilka chwil pierwszy gwizdek niemieckich sędziów.

Nasz dziennikarz stawia na zdecydowane zwycięstwo płockiej Wisły.

Co ciekawe, kilku zawodników jest płocczanom dobrze znanym z superligowych parkietów. Są to m.in. Ołeksandr Kyrylenko czy Aliaksandr Titow.

Czy Orlen Wisła Płock pokona u siebie Riihimaeki?

Podopieczni Xaviera Sabate są liderem grupy D i do rywalizacji przeciwko Finom przystąpią w roli faworytów.

Witamy Państwa w relacji LIVE na WP SportoweFakty. Przed nami spotkanie 3. kolejki Ligi Mistrzów. Orlen Wisła Płock podejmie we własnej hali Riihimaeki Cocks.