33:19
Zakończony
Polska
komentarz

My już dziękujemy za śledzenie z nami relacji z tego spotkania. Zapraszamy na kolejne wydarzenia, już jutro będziemy dla was prowadzić relację na żywo z Final Four Ligi Mistrzów, w którym mamy polskiego przedstawiciela, PGE VIVE Kielce.

komentarz

Nasi dziennikarze nie mają wątpliwości. Ten mecz pokazał nam nasze miejsce w szeregu.

A tu jeszcze jedna opinia.

2
komentarz

To, w tej dramatycznej sytuacji, bardzo prawdopodobny scenariusz.

1
1
1
komentarz

Reprezentacja Polski przegrała pierwsze spotkanie w Zrinjaninie aż 19:33. Co tu dużo mówić, awans jest niemal niemożliwy. Polki popełniły zdecydowanie zbyt wiele błędów własnych. Bardzo słabo zagrały w obronie. Serbki były dziś o klasę lepszą drużyną.

1
1
1
2
60'

Serbki już się nie spieszyły z akcją, bo i po co.

1
1
1
1
czas 60'

33:19. Z koła trafiła Katarzyna Janiszewska.

1
60'

Jeszcze 30 sekund.

1
1
2
60'

Przejmują piłkę Biało-Czerwone.

1
1
2
60'

Ostatnie 60 sekund!

1
1
59'

Sygnalizacja gry pasywnej po stronie gospodyń.

1
1
59'

Jeszcze nieudane podanie do Sobiech na lewym skrzydle. Podawała, a właściwie próbowała podawać Rosiak.

1
59'

Ostatnie dwie minuty tej rywalizacji.

1
czas 58'

Jovana Milojević została wykluczona na 2 minuty.

1
58'

Faulowana Zych. Będzie wykluczenie.

1
1
1
2
czas 58'

33:18. Rośnie przewaga, zamiast maleć po stronie Serbek. Trafiła z czystej pozycji Jelena Lavko.

1
1
1
58'

Błąd podwójnego kozłowania u naszych szczypiornistek. Wielka szkoda. Mistrzostwa nie dla nas!

1
1
1
czas 57'

32:18. Do pustej bramki trafiła... bramkarka Jovana Risović.

1
1
1
czas 56'

31:18. Przełamanie u miejscowych. Mocno z drugiej linii Jelena Lavko.

czas 56'

Adrianna Nowicka została wykluczona na 2 minuty.

1
56'

Polki już w komplecie.

55'

Broni Płaczek rzut Krpez-Slezak. Cóż jednak z tego, kiedy nie zbieramy tej piłki.

55'

Mocno przestrzeliła Zych. Miała trudną pozycję do rzutu. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

54'

Polki jedną mniej, z pustą bramką.

2
54'

Straciły piłkę nasze przeciwniczki.

1
1
1
1
czas 54'

Nieskutecznie rzut karny wykonywała Katarina Krpez Slezak. Płaczek złapała tę piłkę, choć jeszcze ucierpiała w tym starciu. Dostała piłką w głowę.

1
1
54'

Będzie jeszcze rzut karny dla Serbek.

1
czas 54'

Kinga Achruk została wykluczona na 2 minuty.

53'

Bardzo wysoko bronią rywalki. W końcu Achruk oddała rzut, ale zdecydowanie za słaby.

53'

Dwa razy dobrze w bramce zachowała się Adrianna Płaczek. Brawo.

1
czas 52'

30:18. Skutecznie rzut karny wykonywała, ponownie Kinga Achruk.

2
1
52'

Kolejny rzut karny dla Polek.

1
1
1
czas 51'

30:17. Wielkie nieporozumienie w szeregach naszych zawodniczek. Trafiła z 6. metra Kristina Liscević.

czas 50'

29:17. Szczęśliwie Kinga Achruk dobiła swój własny rzut z karnego.

1
czas 50'

Nieskutecznie rzut karny wykonywała Kinga Achruk.

2
50'

Rzut karny dla Biało-Czerwonych.

50'

Słupek uratował Polki przed stratą kolejnej bramki. Rzucała Krpez-Slezak.

1
1
49'

O czas poprosił Ljubomir Obradović.

49'

Na pustą bramkę także nie możemy trafić po przejęciu piłki. Szok. Wystarczyło podać do lepiej ustawionej koleżanki.

1
czas 48'

29:16. Skutecznie rzut karny wykonywała Kinga Achruk.

1
czas 48'

Jovana Stoiljković została wykluczona na 2 minuty.

47'

Jeden z nielicznych błędów gospodyń.

1
47'

Nic dodać, nic ująć.

46'

Przestrzeliła Wołoszyk.

czas 45'

29:15. Z lewego skrzydła zupełnie niepilnowana Sandra Radosavljević skończyła kolejny atak miejscowego zespołu.

1
czas 45'

28:15. Ze skrzydła skutecznie Bogna Sobiech. To kropla w morzu potrzeb.

45'

Wyrzut w aut Serbek i strata piłki.

44'

Złe podanie w ataku Biało-Czerwonych!

czas 43'

28:14. Coś niesamowitego. Fatalnie Polki. Trafiła z prawej strony Dijana Radojević.

1
1
1
43'

Kobylińska nie potrafiła poradzić sobie z bramkarką miejscowych.

czas 43'

27:14. Nadal nie mylą się miejscowe. Przewaga jest ogromna. Trafiła Jelena Lavko.

czas 42'

26:14. W końcu naszą niemoc przełamała Aleksandra Rosiak.

czas 42'

26:13. Jeszcze jedna kontra gospodyń. Tym razem ruszyła do niej Katarina Krpez Slezak.

czas 41'

25:13. Bramka! Trafiła po przchwycie z kontry Jelena Lavko.

komentarz

W końcu bronią coś nasze bramkarki. Tym razem Płaczek w roli głównej.

1
40'

Pomyliła się Rosiak w ataku.

1
czas 39'

24:13. Na pustą bramkę po dograniu skrzydłowej rzucała ze środka Kristina Liscević.

czas 39'

24:13. Bramka! Trafiła Kinga Achruk.

1
czas 38'

23:12. Z koła skutecznie zagrała Sladana Pop-Lazić.

38'

Broni również Płaczek, i to dwukrotnie. Nie udało się jednak przejąć tej piłki naszym paniom.

38'

Janiszewska nie poradziła sobie z bramkarką Serbek.

37'

Czas dla Krowickiego. Przekazał kilka cennych uwag, ale czy trafią na podatny grunt?

czas 37'

22:12. Rośnie przewaga gospodyń. Niemal taki sam scenariusz, jak w pierwszej połowie. Trafiła z kontry Katarina Krpez Slezak.

1
czas 37'

21:12. Jesteśmy bezradni w defensywie. Za plecami na koło wbiegła Katarina Krpez Slezak i już 21 bramek dla Serbek.

36'

Mogliśmy przejąć piłkę w obronie, ale jednak nieudana próba przechwytu naszych zawodniczek.

1
36'

Kontra Biało-Czerwonych. Janiszewska nie zdołała jednak złapać tej piłki.

35'

Broni Płaczek.

35'

Kolejna gra pasywna Polek. Mylą się jednak nasze panie. Po dobitce nie trafiła Sobiech.

czas 34'

20:12. Bramka! Trafiła z koła Sladana Pop-Lazić. W dość łatwy sposób przełamała naszą obronę po obrocie.

czas 34'

19:12. Skutecznie rzut karny wykonywała Kinga Achruk.

33'

Rzut karny po akcji indywidualnej Kobylińskiej. Będzie rzut karny.

czas 33'

19:11. Mamy nadal problem z drugą linię rywalek. Bramka! Trafiła Jelena Lavko.

1
32'

Sygnalizacja gry pasywnej i nieudany rzut rzut Kobylińskiej.

1
czas 31'

18:11. Błyskawicznie rzutem ze skrzydła pokąsała nas Katarina Krpez Slezak.

1
31'

W ataku Serbki.

czas Druga połowa
19:49

Nasze panie, jak przyznała Matuszczyk, sporo się nasłuchały od trenera Krowickiego. Oby pomogło!

1
1
1
19:49

Największe zagrożenie stwarzała po rzutach z drugiej linii Jovana Stoiljković. Jak dotąd ma już w dorobku 7 bramek!

Czy Polki zagrają lepiej po zmianie stron i zmniejszą stratę przed rewanżem?
19:49

Biało-Czerwone zanotowały bardzo słaby początek w pierwszym meczu o mistrzostwa świata 2019. Przez pierwszy kwadrans staciły sporo bramek, potem próbowały gonić, ale w końcówce znowu popełniły zbyt wiele banalnych błędów. Do przerwy przegrywają bardzo zasłużenie, aż 11:17.

2
2
1
czas 30'

17:11. Jeszcze tuż przed końcem piłkę do siatki skierowała Kristina Liscević. Bardzo źle zachowała się Joanna Wołoszyk.

1
czas 30'

16:11. Spory problem mają z Aleksandrą Zych gospodynie.

1
czas 30'

16:10. Dziurę w obronie dojrzała Kristina Liscević. Pierwsza połowa bardzo słaba w wykonaniu Polek.

1
29'

Gra pasywna, Wiertelak spudłowała sam na sam z bramkarką. Piłka musnęła poprzeczkę i wyszła poza pole gry.

1
czas 28'

15:10. Bramka! Trafiła na czystej pozycji Kristina Liscević.

1
2
28'

Tymczasem Polki faulowały w ataku. Wcześniej zgubiły piłkę przy próbie podania.

3
czas 27'

14:10. Przypomniała o sobie Jovana Stoiljković. Prosty zwód i w sytuacji sam na sam rozgrywająca nie miała problemów ze zdobyciem bramki.

1
27'

Blok na Stevin. Ale Serbia nadal może wykonać swój atak.

czas 26'

13:10. Tym razem bramkarka Serbek pokonana po rzucie bieżnym w wykonaniu, a jakże, Aleksandry Zych.

1
1
1
26'

Skutecznie Gawlik w bramce.

czas 25'

13:9. Dużą umiejętność pokazała w tej akcji Aleksandra Zych. Piłka w siatce po krótkim rogu.

1
1
czas 25'

13:8. Zbliżyliśmy się do miejscowych, ale już ponownie 5 bramek straty. Trafiła z prawej strony Dijana Stevin.

1
czas 24'

Nieskutecznie rzut karny wykonywała Aneta Łabuda.

1
24'

Rzut karny dla Polek.

1
1
czas 23'

12:8. Skutecznie rzut karny wykonywała Kristina Liscević.

1
1
23'

Rzut karny za obronę w polu bramkowym dla gospodyń.

1
2
czas 22'

11:8. Odpowiadamy niemal natychmiast. Z dystansu skutecznie Aleksandra Zych.

2
2
1
czas 22'

11:7. Za dużo miała teraz na skrzydle Sandra Radosavljević.

1
1
1
1
3
czas 21'

10:7. Podanie w ciemno do drugiej naszej kołowej. Trafiła to pomimo asysty obrończyń Sylwia Matuszczyk.

3
3
2
1
1
21'

Serbki nadal z wyrźnie wysuniętą jedną zawodniczką w obronie.

20'

Serbki nieskuteczne z drugiej linii.

2
1
1
20'

Gwizdek sędzin wzbudził jednak pewną kontrowersję.

1
20'

Gawlik skutecznie w bramce. Pierwsza taka interwencja naszej zawodniczki. Niestety, w ataku już tak dobrze Biało-Czerwonym nie poszło.

czas 19'

10:6. Od razu odpowiedziała Monika Kobylińska.

19'

Niecelny rzut Serbek.

czas 18'

10:5. W końcu dokładne podanie do koła. Joanna Szarawaga trafiła w sytuacji sam na sam. Brawo.

czas 18'

10:4. Dużo przypadku było w tej akcji Serbek. W porę zorientowała się jednak Jovana Stoiljković. Rozgrywająca ma już 6 bramek na swoim koncie.

17'

Błąd Łabudy ze skrzydła, piłka niedokręcona i wyszła poza światło bramki.

1
czas 17'

9:4. Nie wracamy zbyt szybko i od razu się to mści. Bramka! Trafiła Jovana Stoiljković.

1
czas 17'

8:4. Poprawiła się Aleksandra Rosiak.

16'

Serbki zdecydowały się podwyższyć obronę.

16'

Faul w ataku miejscowych.

15'

Rosiak wyskoczyła z miejsca, ale nie był to udany rzut naszej rozgrywającej.

1
15'

Gra pasywna Polek.

czas 14'

8:3. Bardzo dobrze wygląda lewe rozegranie u Serbek. Podanie i od razu na rzut zdecydywała się Jovana Stoiljković.

czas 14'

7:3. Skutecznie rzut karny wykonywała Kinga Achruk.

14'

Bardzo słaby początek spotkania zanotowały Biało-Czerwone. Rzut karny dla Polek.

czas 13'

7:2. Bramka! Trafiła po przebieżce przez środek Sandra Radosavljević.

13'

Jeszcze jedna strata, podanie w dłonie Serbek.

13'

Prosty błąd naszych pań, szczęśliwie jednak Serbki straciły szansę na szybką kontrę.

czas 12'

6:2. Skutecznie rzut karny wykonywała Katarina Krpez Slezak.

12'

Faul i rzut karny dla gospodyń.

1
1
czas 11'

5:2. Świetny rzut ze środka oddała teraz Kinga Achruk. Piłka w okienku bramki Serbii.

11'

Czas dla Krowickiego.

11'

Zgubiły piłkę reprezentanki Serbki. Lavko podała do nikogo.

2
10'

Błąd techniczny Polek i kolejna strata.

2
10'

Mylą się nadal Biało-Czerwone w ataku. Szczęśliwie odzyskały piłkę w defensywie.

2
1
1
czas 9'

5:1. Jeszcze raz celnie ze środka Serbki. Trafiła Jelena Lavko.

1
1
2
8'

Agresywnie Polki w obronie, wypchnęły nieco rywalki.

2
2
1
czas 8'

Nieskutecznie rzut karny wykonywała Monika Kobylińska. Rozgrywająca trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

1
2
3
8'

Rzut karny dla Polek po faulu na Szarawadze.

1
2
1
1
czas 7'

4:1. Uciekają nam gospodynie. Ponownie aktywna druga linia. Tym razem celnie Dijana Stevin.

1
2
1
4
7'

Jeszcze jeden blok i Serbia w ataku.

1
1
2
3
6'

Sygnalizacja gry pasywnej naszych pań. Blokowana była Kobylińska. Polki nadal w ataku.

1
3
czas 6'

3:1. Trzy bramki i każdą dołożyła po rzutach z drugiej linii Jovana Stoiljković.

2
3
5'

Z czystej pozycji nie trafiła Wiertelak, ale był faul na naszej skrzydłowej, czego rosyjskie sędzie nie zauważyły.

1
3
czas 4'

2:1. Ponownie celnie, ale teraz ze środka Jovana Stoiljković.

1
czas 3'

1:1. Skutecznie rzut karny wykonywała Kinga Achruk.

4
2
1
1
1
czas 3'

Czerwoną kartkę otrzymała Kristina Graovac. Bramkarka zaatakowała Wiertelak w kontrze, gdy skrzydłowa była w powietrzu. Zagrała bardzo niebezpiecznie na naszej szczypiornistce.

2
1
2
1
1
3'

Tym razem niedokładne podanie na koło. Faulowana była Wiertelak w kontrze.

3'

Jeszcze jeden błąd naszych pań. Kobylińska nadziała się na blok Serbek.

1
1
czas 2'

1:0. Mocny rzut z drugiej linii. Mamy otwarcie wyniku. Trafiła z lewej flanki Jovana Stoiljković.

1
1
1'

Achruk nieźle w obronie, ale i tak w ataku nasze rywalki.

1'

Tracimy piłkę, po tym jak nie opanowała jej Szarawaga.

1
1'

Przy piłce Biało-Czerwone.

czas Start meczu
19:49

Tego samego dnia zagrają jeszcze inne zespoły.

1
19:49

Hymny narodowe już za nami. Za chwilę pierwszy gwizdek w tym arcyważnym dla nas spotkaniu.

19:49

Tymczasem zakończyła się oficjalna prezentacja. Słuchamy Mazurka Dąbrowskiego!

19:49

Polskim kibicom dobrze znane są zaś Jelena Agbaba, czyli nie tak dawna obrotowa SPR-u Pogoni Szczecin. W Metraco Zagłębiu Lubin gra z kolei Jovana Milojević.

19:49

Najtrudniej trenerowi Leszkowi Krowickiemu będzie znaleźć zastępstwo za Kingę Grzyb, która postanowiła zakończyć swoją przygodę z reprezentacją narodową. Na tej pozycji występować będą Mariola Wiertelak oraz Bogna Sobiech.

1
19:49

Trzy zawodniczki będą miały okazję poznać smak gry o wielką stawkę.

Czy Polki osiągną korzystny wynik z Serbią na ich terenie?
1
1
19:49

Witamy Państwa w relacji "na żywo" na WP SportoweFakty z pierwszego z dwóch spotkań eliminacyjnych o awans do mistrzostw świata. Kadra Polski zagra na wyjeździe z reprezentacją Serbii.