Odmówił spotkania z władzą. Kara, jaką otrzymał, szokuje

Koszmar sportowca, który odmówił spotkania z najwyższym przywódcą Iranu, Alim Chameneim. Uprawiający piłkę wodną Amir Dehdari został ukarany za swoje zachowanie. To mrozi krew w żyłach.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Amir Dehdari Twitter / Amir Dehdari
Amir Dehdari jest jednym ze sportowców, którzy wsparli akcję "United for Navid". W ten sposób wyraził swój sprzeciw wobec dyskryminacji w irańskim sporcie.

Powszechnie wiadomo, że kobiety mają tam utrudniony dostęp do sportu. Niektórych dyscyplin w ogóle nie wolno im uprawiać.

Jak przekazał "Fakt", Dehdari w 2018 roku odmówił spotkania z Alim Chameneim, przywódcą Iranu. Został aresztowany przez Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej.

ZOBACZ WIDEO: Państwowa Komisja ds. pedofilii wysłała zapytanie do prokuratury ws. postępowania dotyczącego afery w szkole sportowej

Sprawę nagłośnił Sardar Pashaei. To on przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, jaka kara spotkała Dehdariego. Grający na co dzień w piłkę wodną zawodnik został wychłostany.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak wyglądały jego plecy po wykonaniu kary. Zdecydowanie nie jest to przyjemny widok.

"W Iranie sportowcy będą chłostani, jeżeli odmówią spotkania z najwyższym przywódcą. Amir Dehdari, gwiazdor narodowej drużyny waterpolo, został aresztowany i wychłostany przez Gwardię Rewolucyjną" - przekazał Pashaei.


Czytaj także:
Reprezentanci Polski na igrzyskach wyróżnieni. Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe
Igrzyska paraolimpijskie. Dwa kolejne medale i spadek Polaków w klasyfikacji

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×