Igrzyska paraolimpijskie. Dwa kolejne medale i spadek Polaków w klasyfikacji

Poniedziałek na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio przyniósł dwa krążki Biało-Czerwonych. W klasyfikacji medalowej Polska zanotowała jednak spadek.

Dawid Borek
Dawid Borek
logo olimpijskie Materiały prasowe / Na zdjęciu: logo olimpijskie
Srebro Rafała Czupera i brąz Marzeny Zięby - to poniedziałkowy bilans reprezentacji Polski na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio.

Czuper w finale gry pojedynczej w tenisie stołowym przegrał z Francuzem Fabienem Lamirault 2:3. Zwycięstwo Polaka było na wyciągnięcie ręki, jednak w decydującym secie uległ rywalowi 9:11.

Zięba startowała natomiast w podnoszeniu ciężarów. W finale zaczęła od 137 kg, w drugiej próbie zdecydowała się na 140 kg i udało jej się wycisnąć sztangę. Potem dołożyła jeszcze dwa kilogramy, ale to już było za dużo.

Polka jednak zapewniła sobie miejsce na podium. Zięba zdobyła brąz, a dwie najlepsze rywalki (Xuemei Debg - 153 kg i Loveline Obiji - 147 kg) były poza zasięgiem.

Do tej pory na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio Polacy wywalczyli w sumie 13 medali. Na taki bilans składają się po trzy złote i srebrne krążki oraz siedem brązowych.

W klasyfikacji medalowej nasz kraj plasuje się na 19. pozycji (spadek o dwa miejsca w stosunku do niedzieli). Prowadzą Chiny z 119 medalami na koncie (54 złote, 35 srebrnych, 30 brązowych).