Zaskakujące słowa trenera Rosjanek o sankcjach MKOl. "Igrzyska dla wszystkich są takie same"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Paul Gilham / Na zdjęciu: flagi olimpijska i rosyjska
Getty Images / Paul Gilham / Na zdjęciu: flagi olimpijska i rosyjska
zdjęcie autora artykułu

Rosjanie w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu wystąpią pod flagą neutralną. Dla trenera reprezentacji kobiet w skokach narciarskich nie stanowi to różnicy. - Dla wszystkich igrzyska są takie same - rzucił Roman Kerow.

W rywalizacji kobiet w skokach narciarskich Rosjanie mają szanse na medale. Trener Roman Kerow uważa, że Irinę Awwakumową stać na zdobycie krążka w konkursie na normalnej skoczni. Celem minimum jest jej miejsce w pierwszej szóstce. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Rosjanka zajmuje piątą lokatę.

- Idealnym planem jest medal Awwakumowej. Jesteśmy zdeterminowani, by osiągnąć jak najwięcej. Mieliśmy dobry obóz przygotowawczy tuż przed igrzyskami i mamy odpowiedniej jakości sprzęt - powiedział trener Roman Kerow, który do Korei Południowej zabrał cztery zawodniczki.

Zgodnie z sankcjami MKOl, Rosjanie w Pjongczangu startują w pod flagą neutralną, a w przypadku zdobycia złotego medalu odgrywany będzie hymn olimpijski. Choć dla wielu zawodników jest to demotywujące, to dla szkoleniowca kobiet nie stanowi to żadnej różnicy.

- Zawodniczki, dla których te igrzyska będą pierwszymi, chciałyby startować pod rosyjską flagą i usłyszeć narodowy hymn. Należy jednak pamiętać, że najważniejsza jest rywalizacja sportowa i dla wielu może to być jedyna szansa w życiu na start w nich. Bez względu na to jakie decyzje podejmie MKOl, to zawody dla wszystkich będą takie same - dodał Kerow.

W grudniu MKOl ogłosił decyzję o zawieszeniu całego rosyjskiego zespołu na igrzyska w Pjongczangu. Zaproszono jedynie ponad setkę zawodników, którzy spełnili wyśrubowane kryteria antydopingowe. Igrzyska rozpoczną się 9 lutego i potrwają do 25 lutego.

ZOBACZ WIDEO: Dziennikarze WP SportoweFakty: Rosjanie absolutnie zasłużyli na wyrzucenie z igrzysk

Źródło artykułu: