"Haniebna procedura"! Rzut monetą zdecydował o wyborze chorążego ekipy USA

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Joe Scarnici / Na zdjęciu: Erin Hamlin, chorąży reprezentacji USA
Getty Images / Joe Scarnici / Na zdjęciu: Erin Hamlin, chorąży reprezentacji USA
zdjęcie autora artykułu

Dwukrotny mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim, Shani Davis, skrytykował wybór chorążego reprezentacji USA w Pjongczangu. "Haniebna procedura" - napisał w mediach społecznościowych.

W tym artykule dowiesz się o:

"Jestem Amerykaninem a kiedy wygrałem na dystansie 1000 m w 2010 r., zostałem pierwszym Amerykaninem, który dokonał tego dwa razy z rzędu. Team USA haniebnie rzuca monetą, żeby zdecydować, kto ma nieść flagę w 2018 r. Nie ma problemu. Mogę poczekać do 2022 r." - napisał na Twitterze Shani Davis, który skrytykował fakt, że o wyborze chorążego ekipy USA w Pjongczangu musiał decydować ślepy los.

Dwukrotny mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim (z Turynu w 2006. r. i Vancouver w 2010 r.) wstawił wymowny hasztag "# BlackHistoryMonth2018" (z ang. black - czarny, history - historia, month - miesiąc). - Davis był pierwszym czarnoskórym zawodnikiem, który zdobył złoto indywidualnie na ZIO (w Turynie w 2006 r.) - czytamy w serwisie thescore.com.

Krytyka amerykańskiego multimedalisty odbiła się głośnym echem w środowisku sportowym. Tym bardziej, że już po fakcie ogłoszono, iż 35-letni łyżwiarz nie pojawi się na piątkowej ceremonii otwarcia ZIO w Pjongczangu. - Davis początkowo nie planował udziału w uroczystości, ale zrobiłby wyjątek, gdyby został wybrany na chorążego - zdradził mediom rzecznik prasowy kadry łyżwiarzy szybkich USA.

Podczas wyboru chorążego reprezentacji Davis i saneczkarka Erin Hamlin uzyskali taką samą liczbę głosów - po 4. O wyborze zdecydował więc rzut monetą. Więcej szczęścia miała 31-letnia Hamlin, dla której będzie to już czwarty występ na igrzyskach.

ZOBACZ WIDEO Karolina Riemen-Żerebecka napisze filmową historię? "Amerykanie zrobiliby z tego oscarowy film"

Źródło artykułu: