Pjongczang 2018. Kolejna szansa na dobry wynik. Monika Hojnisz w biegu masowym

6. miejsce w biegu indywidualnym zapewniło Monice Hojnisz udział w ostatniej konkurencji ze startu wspólnego. Pozostałe Polki bez kwalifikacji.

Marcin Górczyński
Monika Hojnisz Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Monika Hojnisz
Zapowiadało się, że polskim biathlonistkom zostanie tylko udział w sztafetach. By awansować do rywalizacji ze startu wspólnego, trzeba było znaleźć się wśród 30 najlepszych zawodniczek igrzysk. Biało-Czerwone spisywały się poniżej oczekiwań, zajmowały miejsca w trzeciej i czwartej dziesiątce, więc ich szanse drastycznie spadły. Tylko dobry wynik w biegu na 15 km gwarantował kwalifikację.

Nie udało się Weronice Nowakowskiej i Krystynie Guzik, za to po znakomitym występie (6. miejsce) ostatnie wolne miejsce zajęła Monika Hojnisz. Wprawdzie w rankingu uplasowała się na 31. lokacie, ale wyżej od niej znalazło się pięć Niemek. Obowiązuje jednak limit - na starcie mogą pojawić się cztery zawodniczki z jednego kraju i Hojnisz uzyskała awans. Pecha miała Nowakowska, jest pierwszą rezerwową i musi liczyć na wycofanie się którejś z konkurentek.

Bieg masowy w sobotę, 17 lutego. W tej specjalności Hojnisz zdobyła w 2013 roku sensacyjny brąz mistrzostw świata.

Czy Monika Hojnisz znajdzie się w "dziesiątce" w biegu masowym?