Kolejny złoty medal igrzysk dla Chin? Jest pierwszy krok

Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: Liuyi Wang i Qianyi Wang

Chiny mają szansę na kolejny złoty medal igrzysk olimpijskich 2024. W dwójkowej rywalizacji w pływaniu synchronicznym reprezentantki tego kraju po pierwszym dniu są na prowadzeniu.

Zmagania dwójek w pływaniu synchronicznym zostały rozłożone na dwa dni. Start zmagań został zaplanowany na piątek, 9 sierpnia. Powody do zadowolenia mają Chinki, bo to one są na prowadzeniu.

Liuyi Wang i Qianyi Wang wykonały pierwszy krok do zdobycia złotego medalu. Mają ponad 9 punktów przewagi nad drugim duetem z Austrii. Walka o miejsca na podium zapowiada się jednak bardzo ciekawie.

Praktycznie identycznym dorobkiem mogą pochwalić się zawodniczki z Holandii oraz Wielkiej Brytanii. Blisko nich są także pływaczki z Ukrainy, a na pewno namieszać są także w stanie Japonki.

Wszystko rozstrzygnie się już w sobotę. To właśnie na ten dzień, a konkretnie na godzinę 19:30 zaplanowane zostały drugie zmagania dwójek w pływaniu synchronicznym. Tym samym poznamy już medalistów.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty