Zdjęcie z medalami uruchomiło lawinę hejtu. Aż żal patrzeć na opinie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / oficjalny profil / Linda Cerruti
Instagram / oficjalny profil / Linda Cerruti
zdjęcie autora artykułu

Chciała pochwalić się swoimi niesamowitymi osiągnięciami z mistrzostw Europy. Z tej okazji opublikowała zdjęcie w mediach społecznościowych. Takiej reakcji i komentarzy się jednak nie spodziewała.

W tym artykule dowiesz się o:

Linda Cerruti to zawodniczka wybitna jeżeli chodzi o pływanie synchroniczne. Niedawne mistrzostwa Europy Włoszka zakończyła z sześcioma medalami srebrnymi i dwoma brązowymi.

Chcąc pochwalić się swoimi zdobyczami, postanowiła opublikować w mediach społecznościowych zdjęcie z normalną dla swojej dyscypliny pozycją, czyli w rozkroku do góry nogami.

Dodatkowo na wspomnianych nogach zawiesiła swój łup, czyli wszystkie osiem medali.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisiści czy piłkarze? Jest forma!

"Zdjęcie pokazuje mnie w artystycznej pozie, typowej dla mojego sportu, w rozkroku i do góry nogami, wraz z ośmioma medalami zdobytymi na najlepszych mistrzostwach Europy w mojej karierze" - napisała w kolejnym poście, gdzie na zdjęciu zamieściła kilka z przykładowych komentarzy.

Tego, co wydarzyło się pod zdjęciem jednak nie przewidziała. Pojawiło się bowiem mnóstwo komentarzy zupełnie niezwiązanych z gratulacjami za wielkie sportowe osiągnięcie.

"Czy naprawdę pośladki oraz dwie nogi są jedynym, głównym tematem do dyskusji?" - zapytała. "Byłam dosłownie zszokowana i zdegustowana setkami, a może i tysiącami, niestosownych, wulgarnych i seksistowskich komentarzy" - dodała.

Cerruti nie może zrozumieć, dlaczego po latach treningów i wyrzeczeń, ludzie zwrócili uwagę tylko na jej ciało i pozę, zamiast patrzeć z uznaniem na to, co udało jej się osiągnąć dzięki wspomnianej ciężkiej pracy na tysiącach godzin treningów.

Włoszka nie zostanie sama, bo za wszystkich tych, którzy dopuścili się niestosownych komentarzy, zabrała się Włoska Federacja Pływacka z prezesem Paolo Barellim na czele.

- Zniewagi, które dotarły do ​​Lindy, obrażają ją i cały narodowy ruch dyscyplin wodnych tworzony przez sportowców, którzy są przykładem zaangażowania i profesjonalizmu - przyznał na łamach Rai News.

- Musimy zdecydowanie potępić tych, którzy bezkarnie nadużywają mediów społecznościowych mając wrażenie, że są bezkarni - dodał.

Zobacz także: Trudno oderwać wzrok. Zobaczcie piękne partnerki polskich siatkarzy Wybiła się na edukacji seksualnej. Teraz chce zostać królową freak fightów

Źródło artykułu: