Medal za medalem. Kolejne złoto dla Chin

Getty Images / Maddie Meyer / Na zdjęciu od lewej: Liuyi Wang i Qianyi Wang

Duet reprezentantek Chin Liuyi Wang i Qianyi Wang zdobył złoty medal zmagań w pływaniu synchronicznym na igrzyskach olimpijskich 2024. W walce o srebro Brytyjki okazały się minimalnie lepszy od Holenderek.

Zmagania dwójek w pływaniu synchronicznym rozpoczęły się w piątek, 9 sierpnia. Po pierwszym dniu na prowadzeniu były Chinki Liuyi Wang i Qianyi Wang z dorobkiem 276.786 pkt. Nieco ponad 9 "oczek" traciły do nich Austriaczki Anna-Maria Alexandri i Eirini-Marina Alexandri.

Po zmaganiach technicznych zawodniczki przystąpiły do rywalizacji dowolnej. W nich najlepiej zaprezentowały się Brytyjki Kate Shortman i Isabelle Thorpe, które zdobyły 294.508 pkt. Po pierwszym dniu zajmowały one 4. miejsce i dzięki temu zanotowały awans w klasyfikacji ogólnej.

Ostatecznie jednak Shortman i Thorpe uplasowały się na 2. pozycji, co dało im srebrne medale. Prowadzenie utrzymały bowiem Chinki, a co za tym idzie to one zgarnęły najcenniejsze, złote krążki.

W drugim dniu zmagań dorobek Liuyi Wang i Qianyi Wang wyniósł 289.691 pkt. Dzięki temu w klasyfikacji ogólnej łącznie zgromadziły 566.478 "oczek". To dało im blisko sześć punktów przewagi nad Brytyjkami (558.536).

Na podium stanęły również Holenderki. Bregje de Brouwer i Noortje de Brouwer po pierwszym dniu zajmował 3. miejsce i ostatecznie je utrzymał. W drugiej rundzie uplasowały się one na 2. pozycji i ostatecznie nieznacznie przegrały z Shortman i Thorpe, zdobywając 558.396 pkt.