Sukces 18-latka. Jest pierwszy finał dla Polski!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Ksawery Masiuk
Getty Images / / Na zdjęciu: Ksawery Masiuk
zdjęcie autora artykułu

W Fukuoce trwają pływackie mistrzostwa świata. Duży sukces na swoim koncie zanotował Ksawery Masiuk. Młody Polak awansował do finału w rywalizacji na 100 metrów stylem grzbietowym.

W tym artykule dowiesz się o:

W poniedziałek w półfinałach oglądaliśmy troje reprezentantów Polski. Ksawery Masiuk i Kacper Stokowski startowali w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym, a Dominika Sztandera walczyła o awans do finału na 100 metrów stylem klasycznym.

Przepustkę do walki o medale wywalczył jedynie Masiuk. 18-latek wszedł do finału z siódmym czasem (53,20). Najlepszy wynik uzyskał Włoch Thomas Ceccon (52,16). Stokowski zajął 14. lokatę, a Sztandera w swojej konkurencji była 16. Nie powtórzyła zatem świetnego rezultatu z eliminacji, gdzie ustanowiła rekord kraju czasem czasem 1.06,24.

Masiuk jest pierwszym reprezentantem Polski, który podczas mistrzostw świata w Fukuoce dotarł do finału. Ten z kolei odbędzie się we wtorek, 25 lipca, o godz. 13:59 czasu polskiego.

Do rywalizacji o medale stanie tradycyjnie ośmiu pływaków. Po dwóch swoich reprezentantów będą mieli Francuzi i Amerykanie, a po jednym Polska, Chiny, Węgry i Włochy.

Czytaj także: Polski olimpijczyk stworzył spółkę wartą 12 milionów dolarów. Już podbija rynek

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #4. Anna Kiełbasińska walczy nie tylko z rywalkami. "Od dwóch lat jestem na lekach"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty