Paryż 2024: Szokujące oświadczenie 20-letniej Paragwajki tuż po wyścigu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Luana Alonso
Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Luana Alonso

Luana Alonso, dwukrotna olimpijka z Paragwaju, zszokowała świat, gdy po zakończeniu eliminacji na 100 metrów stylem motylkowym niespodziewanie ogłosiła w mediach społecznościowych, że przechodzi na emeryturę.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu były jej drugim występem na imprezie tej rangi - wystartowała tylko w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym, w którym zajęła 29. miejsce z czasem 1:03.09. W klasyfikacji generalnej zawodów w Tokio zajęła 28. miejsce.

Najlepszy wynik międzynarodowy Luany Alonso przypadł na Mistrzostwach Świata 2022, gdzie zajęła 20. miejsce w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym.

20-latka, która jest posiadaczką wielu paragwajskich rekordów w stylu motylkowym, w sobotę zajęła szóste miejsce i była załamana, gdyż minimalnie straciła szansę na awans do półfinału.

To doprowadziło do tego, że Luana Alonso w mediach społecznościowych napisała po wyścigu: "To już oficjalnie! Kończę pływanie, dziękuję wam wszystkim za wsparcie! Przepraszam, Paragwaju, mogę tylko podziękować!".

Alonso w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym w Paryżu zabrakło 0,24 sekundy do piątego miejsca. Nie zakwalifikowała się do półfinału. Okazuje się, że był to jej ostatni start w zawodowej karierze pływackiej.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty