Dwa złote i dwa brązowe medale w sprincie na ME w pływaniu, Cieślak w finale

Drugiego dnia mistrzostw Europy w pływaniu na basenie w Berlinie rozegrano sześć finałów. Aż siedem miejsc w czołowej trójce wywalczyli reprezentanci Wielkiej Brytanii.

Piotr Ziemka
W półfinale wyścigu na 200 metrów stylem zmiennym uczestniczył Marcin Cieślak. Polak, który w eliminacjach był piętnasty, wziął udział w drugim półfinale. Zajął w nim piąte miejsce (2:00,32) i z ósmym czasem awansował do środowego finału. Pierwszy rezultat uzyskał Laszlo Cseh (1:58,00). Urodzony w 1985 roku Węgier ma już cztery złote medale europejskiego czempionatu w tej konkurencji.
W wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym wręczono dwa złote i dwa brązowe medale. W 23 sekundy ten dystans przepłynęli Jauhenij Curkin oraz Florent Manaudou. Trzecie miejsce zajęli Andrij Goworow i Benjamin Proud. Tym razem medalu nie wywalczył sklasyfikowany na piątej pozycji Rafael Munoz, który wygrał mistrzostwa Europy na 50 m motylkowym w 2010 i 2012 roku.

Mistrzowski tytuł obroniła natomiast Sarah Sjoestroem. 21-letnia Szwedka drugi raz z rzędu triumfowała na dystansie 50 metrów stylem motylkowym. Druga była Jeanette Ottesen - mistrzyni świata w tej konkurencji. W 200-metrowej rywalizacji stylem grzbietowym triumfowała Duane Da Rocha Marce. Hiszpanka w dwóch poprzednich edycjach stawała na trzecim stopniu podium. Srebrny medal wywalczyła Elizabeth Simmonds, która była najlepsza w 2010 roku.

Dwa złote medale jednego dnia zidobyli reprezentanci Wielkiej Brytanii - Christoph Walker-Hebborn i Adam Peaty. Ci pływacy znaleźli się w składzie zwycięskiej sztafety mieszanej.