ME: Dobry wynik Pawła Korzeniowskiego w półfinale, Marcin Cieślak siódmy

W popołudniowej sesji trzeciego dnia pływackich mistrzostw Europy wystąpiło trzech Polaków. Zadowolony ze swojego wyniku może być tylko Paweł Korzeniowski.

Dobry wynik w półfinale 200 metrów stylem motylkowym zanotował Paweł Korzeniowski. Reprezentant Polski w swoim wyścigu zajął drugą pozycję, a do zwycięzcy stracił niespełna sekundę. Wynik osiągnięty przez Korzeniowskiego był jednocześnie drugim rezultatem półfinału i Polak ma dużą szansę na zdobycie pierwszego na mistrzostwach Europy w Berlinie medalu dla biało-czerwonych. Finał tej konkurencji rozegrany zostanie w czwartek. [ad=rectangle] Siódme miejsce w finale na 200 metrów stylem zmiennym zajął Marcin Cieślak. 22-letni Polak do zwycięzcy Laszlo Cseha stracił 2,5 sekundy. Oprócz Węgra medale zdobyli Niemiec Philip Heintz oraz Brytyjczyk Roberto Pavoni.

Na półfinale start w mistrzostwach Europy na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym zakończył Mikołaj Machnik. Polak w swoim półfinale zajął szóste miejsce, a w całej rywalizacji sklasyfikowany został na 11. miejscu. Do pozycji gwarantującej udział w finale Machnikowi zabrakło niewiele ponad sekundę.

W środę rozegrano finały w pięciu konkurencjach. Na 1500 metrów stylem dowolnym złoto wywalczył Gregorio Paltrinieri, na 200 metrów tym samym stylem najlepszy był Velimir Stjepanović, rywalizację na 100 metrów stylem klasycznym wygrała Rikke Moeller Pedersen, a na dystansie 100 metrów stylem dowolnym zwyciężyła Sarah Sjoestroem. Z kolei na 200 metrów stylem zmiennym wygrał wyżej wspomniany Laszlo Cseh.