KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Polscy pływacy wystartują w MŚ

W środę 3 grudnia rozpoczną się mistrzostwa świata na krótkim basenie w Doha. Impreza potrwa pięć dni i będzie gościła samą elitę pływaków. Będą oni rywalizować w 48 konkurencjach

 Redakcja
Redakcja

Wśród Polaków, którzy pojadą na mistrzostwa, kliku ma szanse na dobre wyniki i medale. Radosław Kawęcki będzie bronił, wywalczonego dwa lata temu w Stambule, tytułu mistrzowskiego na 100 m stylem grzbietowym. Zawodnik AZS AWF Warszawa w sierpniu br. zdobył złoty medal mistrzostw Europy w Berlinie w tej samej konkurencji, co jest dobrym prognostykiem przed startami w Doha.

W Katarze startować będzie także Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa), który po minionym, letnim sezonie przyznał, że w swoich przyszłych występach międzynarodowych będzie się głównie koncentrował na konkurencji 100 m stylem motylkowym.
Do występu w Doha wymagane minimum wypełniła także polska "królowa sprintu" Aleksandra Urbańczyk (AZS UŁ PŁ Trójka Łódź), która niezwykle dobrze się czuje na krótkim basenie. Udowodniła to w 2012 roku, podczas mistrzostwa świata na krótkim basenie w Stambule, gdzie zdobyła brązowy medal płynąc w finale 50 m stylem grzbietowym.

Na Mistorzstwach Świata na krótkim basenie w Doha swoje umiejętności będą mieli szansę zaprezentować również: Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław), Marcin Cieślak (Warszawianka), Michał Poprawa (AZS AWF Katowice) i Filip Zaborowski (MKP Szczecin).

Z występu na tych mistrzostwach zrezygnował Konrad Czerniakjedna z największych nadziei polskiego pływania. Taką decyzję podjął po konsultacjach ze swoim trenerem, Bartoszem Kizierowskim, mając już w perspektywie walkę o medale igrzysk olimpijskich w Rio.

Stolica Kataru nie po raz pierwszy będzie gościła pływaków z całego świata, bo w sierpniu br. Doha było miejscem zmagań w ramach Pucharu Świata.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×