MŚ na krótkim basenie: Cieślak w finale, pech Korzeniowskiego

W porannej sesji trzeciego dnia pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie wystartowało czworo reprezentantów Polski. Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Marcin Cieślak.

Łukasz Witczyk

W wyścigu na dystansie 200 metrów stylem zmiennym Marcin Cieślak uzyskał szósty czas eliminacji i wystąpi w finale. Najlepszy był Ryan Lochte. Reprezentant Polski do Amerykanina stracił 1,23 sek. O dużym pechu może mówić Paweł Korzeniowski, który w eliminacjach na dystansie 50 metrów stylem motylkowym zajął 17. miejsce. Do awansu do półfinału Polakowi zabrakło jedynie 0,01 sek.

Z dalszej rywalizacji odpadła również Alicja Tchórz. Polka w piątkowej sesji porannej startowała w eliminacjach na 200 metrów stylem grzbietowym. Tchórz sklasyfikowana została na 24. miejscu. Z kolei 29. lokatę na 400 metrów stylem dowolnym zajął Filip Zaborowski.