WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu ponownie w Termach Maltańskich w Poznaniu

Prawie 1000 studentów z 70 uczelni stanie do rywalizacji o medale w Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu. Gospodarzem imprezy, trzeci raz z rzędu, będą Termy Maltańskie. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend 9 i 10 kwietnia.
Adam Zasimowicz
Adam Zasimowicz

Akademickie Mistrzostwa Polski są największą imprezą pływacką w Polsce pod względem liczby startujących. Na basenach sportowych Term Maltańskich do rywalizacji przystąpi prawie 1000 zawodników reprezentujących 70 uczelni. Przez dwa dni pływacy będą rywalizować o medale w 20 konkurencjach.

Akademickie Mistrzostwa Polski trzeci raz z rzędu odbędą się w Termach Maltańskich. Impreza z roku na rok ma coraz większą liczbę startujących a baseny sportowe w Poznaniu są jedynym miejscem w Polsce gdzie można przeprowadzić tak duże zawody. To ogromne wyróżnienie dla Kompleksu i miasta.

Na basenach sportowych nie zabraknie najlepszych polskich pływaków. Jedną z największych gwiazd zawodów będzie Alicja Tchórz, która w zeszłym roku w Poznaniu ustanowiła nowy rekord Polski na 200 m stylem grzbietowym. W stolicy Wielkopolski będzie można również zobaczyć Annę Dowgiert i Annę Kawecką. Miejscowi kibice z pewnością liczą na dobry występ Kacpra Majchrzaka, który będzie chciał sięgnąć po kolejne medale Akademickich Mistrzostw Polski. Listę reprezentantów Polski ścigających się w Poznaniu zamyka Filip Wypych.

Akademickie Mistrzostwa Polski rozpoczną się w sobotę 9 kwietnia o godzinie 9:00. Eliminacje potrwają do godziny 13:30, a o 16:00 rozpoczną się finały w poszczególnych konkurencjach. W niedzielę 29 marca zawody startują o godzinie 9:00. Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 19:00.

Zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania zawodników. Wstęp na trybuny basenów sportowych jest wolny.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×