Siedmiu olimpijczyków na zawodach pływackich w Poznaniu

W niedzielę na Termach Maltańskich w Poznaniu odbędą się zawody pływackie. Publiczność będzie mogła zobaczyć aż siedmiu olimpijczyków z Rio de Janeiro.

Szymon Mierzyński
Kacper Majchrzak zdobył srebrny medal Uniwersjady 2017 PAP / Marcin Bielecki / Kacper Majchrzak zdobył srebrny medal Uniwersjady 2017

Impreza, którą zorganizowano z okazji 5. urodzin kompleksu, rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do 17.00. Przewidziano dwanaście konkurencji.

Zawodnicy będą startować na dystansach od 50 do 200 metrów na basenie 25-metrowym. Główną gwiazdą będzie poznaniak Kacper Majchrzak. Dla pływaka Warty to najlepszy sezon w karierze. W 2016 roku pobił rekord Polski, a na igrzyskach w Rio zajął najwyższe miejsce ze wszystkich startujących Polaków.

O najwyższe laury w Termach Maltańskich Majchrzak będzie rywalizował z innymi olimpijczykami: Marcinem Stolarskim, Filipem Zaborowskim, Kacprem Klichem i Filipem Wypychem.

Wśród pań największymi gwiazdami będą brązowa medalistka mistrzostw Europy, Anna Dowgiert oraz trzykrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i multimedalistka mistrzostw Europy, Katarzyna Baranowska.

Główna impreza będzie poprzedzona zawodami pływackimi dzieci. Rozpoczną się one o godz. 10.00 i potrwają do 13.00.