Mistrz olimpijski z Rio przejdzie operację serca

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / DPA/Michael Kappeler
PAP / DPA/Michael Kappeler
zdjęcie autora artykułu

Pływak Kyle Chalmers wywalczył przed rokiem trzy medale - w tym jeden złoty - na igrzyskach olimpijskich. Kariera 18-latka została właśnie przerwana z powodu problemów zdrowotnych.

W tym artykule dowiesz się o:

Jak informują australijskie media, Kyle Chalmers nie weźmie udziału w lipcowych mistrzostwach świata w pływaniu, które odbędą się w Budapeszcie. 18-latek musi bowiem poddać się operacji serca. Dojdzie do niej w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Sportowiec zmaga się z częstoskurczem nadkomorowym. To rodzaj arytmii, który może doprowadzić do bardzo szybkiego bicia serca (nawet ok. 250 uderzeń na minutę).

- Coraz bardziej cierpiałem z powodu nieprawidłowego, zbyt szybkiego, rytmu serca podczas treningów i zawodów. Teraz okazało się, że konieczna jest operacja. Miałem już zabieg w przeszłości, ale niestety to nie pomogło - mówi Chalmers. - Nigdy nie ma dobrego terminu na taką procedurę, ale za namową lekarza podjąłem trudną decyzję o wycofaniu się z mistrzostw świata.

- Zdecydowaliśmy, że lepiej będzie, jeśli Kyle podda się operacji szybciej niż później. Dzięki temu przejdzie właściwą rehabilitację, a następnie przygotuje się do Igrzysk Wspólnoty Narodów - powiedział trener pływaka Peter Bishop.

Dla Chalmersa przyszłoroczne zawody mają duże znaczenie. - Chciałbym dobrze wypaść na swojej ziemi - mówi. Igrzyska Wspólnoty Narodów odbędą się bowiem w australijskim Gold Coast.

18-letni pływak jest mistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro na 100 m stylem dowolnym. Zdobył także ze sztafetą Australii dwa brązowe krążki - na 4x100 m stylem dowolnym i 4x100 m stylem zmiennym.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Paraolimpijczyk oburzony postawą taksówkarzy. Napastnik Ajaksu złamał rękę kibicowi

Źródło artykułu: